Help for English

Slovíčko KEEP

Komentáře k článku: Slovíčko KEEP

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

omlouvám se za tu vizuální stránku mých komentářů, nemám čas tomu dávat nějakou úroveň jako Roman Svozílek. Holt není Roman jako Roman… :D

Re: Re: Re: Re:

To je v pohodě :-)

Já vím, že by tam mělo být u těch vazeb místo your one's, ale jelikož to byl jen seznam, tak jsem to pro zjednodušení napsal s your. Vypadá to lépe a hned to člověka zaujme, více než suchá definice s one's.

Nicméně jsem stále úplně nepochopil ten dotaz, protože to se rozhdoně netýká jen těchto vazeb, ale obecně definic slovíček…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

omlouvám se za tu vizuální stránku mých komentářů, nemám čas tomu dávat nějakou úroveň jako Roman Svozílek. Holt není Roman jako Roman… :D

Re: Re: Re: Re:

já si myslím, že ten dotaz byl asi mířen tím směrem, kdy použít v tom idiomu, v té obecné podobě jak jsem to nazval, your, kdy one's, kdy sb., atp… Je asi jasné, že se to v určitých situacích ty tvary mění, ale podle mě byl ten dotaz spíš k té obecné podobě… no to je jedno…

a k tomu, kdy psát one's a kdy your, to vlastně nevím ten rozdíl doteďka, jestli tam vůbec nějakej je, já spíš častěji vídám your, ale já si myslím, že třeba logicky je asi lepší to one's, tam je myslím viditelněji naznačeno to „přivlastňování“…

Test?

Díky za článek.
Chtěl bych se zeptat, jestli plánujete i nějaký test, vztahující se k tomuto článku?
Btw. za větou This is too complex. máte otazník to je na zmatení nepřítele, že? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

omlouvám se za tu vizuální stránku mých komentářů, nemám čas tomu dávat nějakou úroveň jako Roman Svozílek. Holt není Roman jako Roman… :D

Re: Re: Re: Re:

one's znamená your/his/her/…
takže v definicích má být one's, ale často se to píše s your :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

Test?

Díky za článek.
Chtěl bych se zeptat, jestli plánujete i nějaký test, vztahující se k tomuto článku?
Btw. za větou This is too complex. máte otazník to je na zmatení nepřítele, že? :-)

Re: Test?

Ano, ten otazník tam nepatří, matu nepřítele :-)
Test na to neplánuji, ale bude brzy ještě článek o frázovém slovesu KEEP a tam by test mohl být.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Test?

Ano, ten otazník tam nepatří, matu nepřítele :-)
Test na to neplánuji, ale bude brzy ještě článek o frázovém slovesu KEEP a tam by test mohl být.

Frázová slovesa

Tak na ty se netěším, to je peklo se je učit. Leze to do hlavy strašně pomalu. :-(

Re: Frázová slovesa

divam se, ze tady jsou na ty frazovy slovesa skoro vsichni alergicti, ne? :-D Já to vidím tak, že je jedno, co se učím, prostě mám cíl umět dobře anglicky, tak pro to dělám všechno možný a nerozlišuju, jestli je to těžký než ne. A i když to může pro někoho být třeba záludnější, tak to třeba vezmu jako výzvu…Já si myslím, že se vším se dá poradit… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Frázová slovesa

divam se, ze tady jsou na ty frazovy slovesa skoro vsichni alergicti, ne? :-D Já to vidím tak, že je jedno, co se učím, prostě mám cíl umět dobře anglicky, tak pro to dělám všechno možný a nerozlišuju, jestli je to těžký než ne. A i když to může pro někoho být třeba záludnější, tak to třeba vezmu jako výzvu…Já si myslím, že se vším se dá poradit… :-)

Tak já to teda vezmu jako výzvu :-)

Ale asi změním i přístup. Třeba ke každému slovesu si najdu frázi ve filmu, abych měl i ten zvuk a jasnou ukázku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Frázová slovesa

divam se, ze tady jsou na ty frazovy slovesa skoro vsichni alergicti, ne? :-D Já to vidím tak, že je jedno, co se učím, prostě mám cíl umět dobře anglicky, tak pro to dělám všechno možný a nerozlišuju, jestli je to těžký než ne. A i když to může pro někoho být třeba záludnější, tak to třeba vezmu jako výzvu…Já si myslím, že se vším se dá poradit… :-)

Re: Re: Frázová slovesa

spíš bych doporučil učit se ty frázový slovesa ve větách a nebo si třeba ke každýmu tomu frázovýmu slovesu dát rovnítko a klasický slovíčko se stejným významem…aby to nebylo takové „roztahané“. Ale nejlepší rada nakonec-->vůbec neposlouchejte, co jsem tady teď blábolil, každý si musí najít svůj způsob učení, který pro něj bude nejvhodnější… :)

Jo, to bylo co mi nebylo jasné, proč tam místo toho your nebylo one's :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Frázová slovesa

divam se, ze tady jsou na ty frazovy slovesa skoro vsichni alergicti, ne? :-D Já to vidím tak, že je jedno, co se učím, prostě mám cíl umět dobře anglicky, tak pro to dělám všechno možný a nerozlišuju, jestli je to těžký než ne. A i když to může pro někoho být třeba záludnější, tak to třeba vezmu jako výzvu…Já si myslím, že se vším se dá poradit… :-)

Re: Re: Frázová slovesa

A víte, že vůbec to nejsou bláboly, ale to s tím frázovým slovesem = slovíčko to není vůbec špatný nápad. K zapamatování, ještě k tomu v nějaké větě to může jít dobře Díky, vyzkouším.

Matne si vzpominam ze v komentarich bylo vysvetleni rozdilu mezi KEEP +ING a KEEP ON +ING ve smyslu ze to prvni se pouziva spise pro negativni veci a to druhe pro pozitivni. Pamatuji si to spravne a nebo to neni az tak uplne pravda?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Roman Svozílek
Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Matne si vzpominam ze v komentarich bylo vysvetleni rozdilu mezi KEEP +ING a KEEP ON +ING ve smyslu ze to prvni se pouziva spise pro negativni veci a to druhe pro pozitivni. Pamatuji si to spravne a nebo to neni az tak uplne pravda?

Re:

Rozdíl tam trochu je, ale záleží na situaci.
Pokud to použijete v oznamovací větě, tak samotné ING má náznak negace.

She kept talking = Mluvila dál, třeba jsem ji řekl, ať mlčí, ale ona mluvila dál

She kept on talking = Mluvila dál (konstatování)

Když používáte rozkaz, tak tam rozdíl IMHO není a spíše se tam použije rovnou ING

Keep talking.

Ale obecné pravidlo bych z toho nedělal… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Matne si vzpominam ze v komentarich bylo vysvetleni rozdilu mezi KEEP +ING a KEEP ON +ING ve smyslu ze to prvni se pouziva spise pro negativni veci a to druhe pro pozitivni. Pamatuji si to spravne a nebo to neni az tak uplne pravda?

Re:

Obojí se dá použít v pozitivním či neutrálním smyslu. Spojení KEEP -ING se navíc často používá pro kritiku – SHE KEEPS NAGGING ME ABOUT IT – furt mě s tím otravuje, furt mi to připomíná.

KEEP ON se v tomto významu moc nepoužívá.

Prosím Vás prečo je hneď v prvej príkladovej vete „I LIKE TO KEEP BUSY.“ a nie „I LIKE KEEPING BUSY.“?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.