Help for English

Jak vyjádřit: ještě / už

Komentáře k článku: Jak vyjádřit: ještě / už

 

Hezky rozepsáno. (thu)

Přesně, jak uvádíš ty chybné překlady, tak to mi pořád dělají studenti. Tenhle článek se bude moc hodit, dík!! :)

Dobrý den, Mel bych takový dotaz, momentálně pracuji v Anglii a v práci mi jeden Angličan odpověděl " We don't know yet. Tak nevim, co si mám o tom myslet. S pozdravem Honza

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jenin Hloušek vložený před 9 lety

Dobrý den, Mel bych takový dotaz, momentálně pracuji v Anglii a v práci mi jeden Angličan odpověděl " We don't know yet. Tak nevim, co si mám o tom myslet. S pozdravem Honza

We don't know yet – ještě to nevíme. Co jiného si o tom myslet?

Moc se omlouvám,příště si to radši dvakrát přečtu než něco napisu;). Me vypadlo to už v poslední části článku,jinak Vám děkuji za super články a odkazy na videa. Mějte se

Bezva.Díky moc. Hodně užitečné pro děcka. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

We don't know yet – ještě to nevíme. Co jiného si o tom myslet?

V pritomnem case muze byt yet? A je i spravne we still don't know…?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od verisek7 vložený před 7 lety

V pritomnem case muze byt yet? A je i spravne we still don't know…?

Ano, není důvod, proč by to nešlo.
Je možné, že učebnice gramatiky se nejvíce soustředí na použití v předpřítomném čase, ale tyto výrazy lze užít v jakémkoli čase.

Viz také článek ALREADY, YET, STILL.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Ano, není důvod, proč by to nešlo.
Je možné, že učebnice gramatiky se nejvíce soustředí na použití v předpřítomném čase, ale tyto výrazy lze užít v jakémkoli čase.

Viz také článek ALREADY, YET, STILL.

Dekuji, clanek jsem prave cetla s tim yet ale neni to tam nikde zaznamenane ze b se to dalo pouzit v pritomnem case. :-?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od verisek7 vložený před 7 lety

Dekuji, clanek jsem prave cetla s tim yet ale neni to tam nikde zaznamenane ze b se to dalo pouzit v pritomnem case. :-?

Na druhou stranu tam nikde nestojí, že by to nešlo. :)

Když se budu divit, třeba že někdo někam brzo jede, můžu říct pouze samotné
Yet? – Už?
?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan1236000 vložený před 7 lety

Když se budu divit, třeba že někdo někam brzo jede, můžu říct pouze samotné
Yet? – Už?
?

Ne, řeknete samostatně “Already?”. :-)

ALREADY, YET, STILL

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 7 lety

Ne, řeknete samostatně “Already?”. :-)

ALREADY, YET, STILL

Díky. (thu):-)

Ona ještě nemá děti.
Jde mi o čas v té větě. She does not have children yet. She has not had children yet.

Platí vždy, že u YET musí být předpřítomný čas? Zní mi to tu pouze jako informace v přítomném prostém.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 5 lety

Ona ještě nemá děti.
Jde mi o čas v té větě. She does not have children yet. She has not had children yet.

Platí vždy, že u YET musí být předpřítomný čas? Zní mi to tu pouze jako informace v přítomném prostém.

Ne, YET nemusí být v předpřítomném čase. Záleží na tom, CO sdělujeme:

  • Něco se ještě nestalo – předpřítomný (v americké angličtině může být i minulý)
  • Něco ještě není pravda – přítomný

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.