Help for English

Would rather / had better

Komentáře k článku: Would rather / had better

 

Jsem si jistá, že kdybych tohle “vytasila” na své pokročilejší studentky, tak by možná “mrkaly očičkama” Fajn shrnuto. 

Tak k tomuto článku se ideálně hodí píseň od Britney Spears – (You Better) Work B**ch 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Jsem si jistá, že kdybych tohle “vytasila” na své pokročilejší studentky, tak by možná “mrkaly očičkama” Fajn shrnuto. 

Ahoj, jak moc pokročilí na stupnici A1, A2, …, C2 jsou pokročilejší studentky? Jindra

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra vložený před 10 lety

Ahoj, jak moc pokročilí na stupnici A1, A2, …, C2 jsou pokročilejší studentky? Jindra

Když bychom se bavili o stupnici, tak budou někde na úrovni mezi B1 a B2. Ale ono je to se studenty, které “dostanete” po někom jiném, těžké – zkrátka něco umí bezvadně, v něčem plavou a něčím jsou zcela nepolíbeni. A tohle je zrovna asi to nepolíbení. Ale třeba je podceňuju, takže si hnedle připravím nějakou aktivitu, kde si to ověřím. Usuzuju totiž pouze z toho, jak se vyjadřují – nepamatuju se, že by to používaly.

Jo a ještě poznámka, “mé pokročilejší studentky” jsem myslela ty jediné dvě, které mám, a neberu s nimi úplné základy. Ostatní studenty mám totiž na úrovni starter a elementary. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Když bychom se bavili o stupnici, tak budou někde na úrovni mezi B1 a B2. Ale ono je to se studenty, které “dostanete” po někom jiném, těžké – zkrátka něco umí bezvadně, v něčem plavou a něčím jsou zcela nepolíbeni. A tohle je zrovna asi to nepolíbení. Ale třeba je podceňuju, takže si hnedle připravím nějakou aktivitu, kde si to ověřím. Usuzuju totiž pouze z toho, jak se vyjadřují – nepamatuju se, že by to používaly.

Jo a ještě poznámka, “mé pokročilejší studentky” jsem myslela ty jediné dvě, které mám, a neberu s nimi úplné základy. Ostatní studenty mám totiž na úrovni starter a elementary. 

Nechtěl jsem nijak popichovat, jen mne to zajímalo. Je to celkem hezky probráno v Murphyho English Grammar in Use – intermediate (Kap 35, 59), takže relativně brzy. Mimochodem, tahle knížka je pro samostudium úžasná.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra vložený před 10 lety

Nechtěl jsem nijak popichovat, jen mne to zajímalo. Je to celkem hezky probráno v Murphyho English Grammar in Use – intermediate (Kap 35, 59), takže relativně brzy. Mimochodem, tahle knížka je pro samostudium úžasná.

Probráno to je, ale já třeba z vlastní zkušenosti moc dobře vím, že ač jsme většinu základní gramatiky (A2-B1) dělali ve škole, plně jsem ji pochopil až o mnoho let později, když jsem se snažil dostat na úroveň vyšší (B2-C1). 

V jedne prikladove vete me zaujalo to .........,OR ELSE! – NEBO UVIDIS!

Jeste jsem se s touto frazi nesetkal Lze to prosim pouzit univerzalne?

Tedy napriklad i: YOU'LL DO WHAT I WANT, OR ELSE – UDELAS CO CHCI NEBO UVIDIS!

Víceméně ano…v tomto významu je to vlastně IF NOT.

Hurry up or else you'll be late. Můžeš použít i synonymum otherwise.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 10 lety

V jedne prikladove vete me zaujalo to .........,OR ELSE! – NEBO UVIDIS!

Jeste jsem se s touto frazi nesetkal Lze to prosim pouzit univerzalne?

Tedy napriklad i: YOU'LL DO WHAT I WANT, OR ELSE – UDELAS CO CHCI NEBO UVIDIS!

Za OR ELSE může být celá věta (NEBO SE STANE CO) a nebo může být jen takto na konci bez věty, potom je to právě něco jako NEBO UVIDÍŠ, NEBO TOHO BUDEŠ LITOVAT, NEBO SI MĚ NEPŘEJ apod.

Jen takový nápad – myslím, že by nebylo špatné do článku doplnit (alespoň třeba poznámkou) rozdíl mezi WOULD RATHER a PREFER, nejednomu člověku by se to mohlo plést…

Proč se někdy používá spojení “Would rather/Had better” s přítomným průběhovým časem? Např. “I'd rather be going”

V knize First Certificate Language Practice od Michaela Vince je taky slovní spojení “would sooner”. Je to to samé jako “would rather”?

Dobrý den.Ve filmu crocodile Dundee v 11.minutě je We'd better get started-Měli bychom se dát na cestu,vyrazit.šlo by tam použít samotné start?Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 5 lety

Dobrý den.Ve filmu crocodile Dundee v 11.minutě je We'd better get started-Měli bychom se dát na cestu,vyrazit.šlo by tam použít samotné start?Děkuji

Dobrý den, setkal jsem se i s výrazy WOULD SOONER a WOULD JUST AS SOON a prý znamenají takřka to samé. Můžu se zeptat, jestli jsou (vždy) zaměnitelné? Děkuji.

Puntičkář by trval na definici v Oxford English Dictionary:

  • would just as soon: as willingly, as readily (je mi to jedno)
  • sooner: more willingly, more readily (raději bych)
  • If I have to wait 20 minutes for the bus, I'd just as soon walk home. (It makes no difference to me whether I walk home or get the bus)
  • If I have to wait 20 minutes for the bus, I'd sooner walk home. (I'd [= I would] prefer to walk home.)

Ale většinou na tom nezáleží, bývají zaměnitelné.

What? Listen to Karel Gott singing “A White Christmas” again? I'd just as soon bash my head against the wall! / I'd sooner bash my head against the wall!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.