Help for English

Jak na to: SPEAKING

Komentáře k článku: Jak na to: SPEAKING

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Speaking – výslovnost

Já si myslím, že tento web je super pro samouky, ale co tu chybí, je výslovnost.Já mám v hlavě spoustu vět a odpovědí, ale jen v „duchu“. Asi hlavní problém samouků. Našla jsem na Englishbooks učebnici pro výslovnost – jmenuje se English Pronunciation in Use – a myslím, podle předběžného náhledu, že to může pomoci. Starterovi moc asi nepomůžou filmy, jetli ani nerozumí, co se tam říká. Kdesi jste měl připomínku, že pokud neumíte dobře vyslovovat, tak nemůžete ani dobře slyšet. Chtěla bych se tedy zaměřit na výslovnost. Vždyť jenom A se v angličtině vyslovuje proti psané formě na čtyři způsoby. Váš speeling program je super, ale nedalo by se tam něco přidat?Už to máte zavedené a výslovnost je opravdu důležitá.

Re: Speaking – výslovnost

Teď nevím, jestli vám zcela rozumím… kde vám u nás chybí výslovnost? Ve slovníku jsou všechna slovíčka s výslovností (nebo alespoň s přepisem) a v kurzu pro začátečníky jsou s výslovností i všechny věty. To ale přece už víte.

A co byste chtěla do programu na spelling přidat?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Speaking – výslovnost

Teď nevím, jestli vám zcela rozumím… kde vám u nás chybí výslovnost? Ve slovníku jsou všechna slovíčka s výslovností (nebo alespoň s přepisem) a v kurzu pro začátečníky jsou s výslovností i všechny věty. To ale přece už víte.

A co byste chtěla do programu na spelling přidat?

Re: Re: Speaking – výslovnost

Ne, ne, já jsem spokojena s tím, že u každého článku je namluvena i anglická výslovnost,/také toho hodně využívám/, spíše jsem myslela, že začátečník se potýká s výslovností nejen slov, ale i písmen, a podívat se někam na to písmenko jak se správně vyslovuje, by bylo přínosem, Tak jak se to učí v základech na kurzech. A nejde jen o písmenka, ale i o intonaci, přízvuky. Holt,asi po Vás chci moc. Hezky doma si lebedit a naučit se všechno jen z Vašeho webu, To by bylo!
V té učebnici je třeba písmeno a u toho slova, na které si dát pozor. Znáte knew a knee. Nebo heard a head. Pokročilí to znají, ale začátečníkovi to dělá problémy. Je to jen návrh, ale článeček o rozdílech stejně znějících slov by se hodil. /Ale stejně tak o slovech stejných a jiného významu a že jich je požehnaně, a o .. ach jo/ Váš čas!

Re: fakt

Klasická poznámka. Nebojte, tak ‚strašný‘ to určitě není. A pokračujte v tom a snažte se zapracovat na tom, co vám přijde neanglické.

Musim přiznat,že to jsou moc dobré rady.Já si například i stáhnu anglické písničky a texty k nim. Nejprve zpívam snimi a pak s textem sama a myslim, že mi to také trošku pomohlo:)

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat těch co s tím mají už nějaké zkušenosti jak moc přísně se speaking u FCE hodnotí..Dělala jsem ho v sobotu a mám pocit že jsem to dost pokopala… :-(

Re:

Zkuste diskusní fórum, máme tam rubriku Jazykové zkoušky. Tam vám spíš někdo odpoví.

Video Talk

Dobrý den,
především chci poděkovat za Vaše bezvadné stránky; už dlouho z nich čerpám a nemůžu si je vynachválit.
Chci všem, zejména samoukům, doporučit výše zmíněnou metodu „Video Talk“ – dlouho jsem se jí „bránil“, už ani přesně nevím, co mě od ní odrazovalo. Každopádně jsem to zkusil a musím říci, že z těch rad, snad až na „Study group“ je pro mluvu nejlepší, sám jsem byl překvapen, jak hodně to pomáhá. Nejlepší na tom je, že člověk je schopen u toho strávit i hodinu času v kuse mluvou na širokou variaci témat a situací, ani to „nebolí“ a hlavně je to zábavné. Neuměl bych si představit mluvit například sám pro sebe celou hodinu anglicky, aniž bych z toho nebyl otrávený.
Tak děkuji za skvělou radu! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Illichmann vložený před 15 lety

Video Talk

Dobrý den,
především chci poděkovat za Vaše bezvadné stránky; už dlouho z nich čerpám a nemůžu si je vynachválit.
Chci všem, zejména samoukům, doporučit výše zmíněnou metodu „Video Talk“ – dlouho jsem se jí „bránil“, už ani přesně nevím, co mě od ní odrazovalo. Každopádně jsem to zkusil a musím říci, že z těch rad, snad až na „Study group“ je pro mluvu nejlepší, sám jsem byl překvapen, jak hodně to pomáhá. Nejlepší na tom je, že člověk je schopen u toho strávit i hodinu času v kuse mluvou na širokou variaci témat a situací, ani to „nebolí“ a hlavně je to zábavné. Neuměl bych si představit mluvit například sám pro sebe celou hodinu anglicky, aniž bych z toho nebyl otrávený.
Tak děkuji za skvělou radu! :-)

Re: Video Talk

To jsem rád, že vám to přišlo vhod. :-)

Chtěla bych se konečně naučit anglicky…jsem věčný začátečník a už mě to rozčiluje,mám sestru v dallasu,neteře česky neumí,tak se do toho musím pustit já…

Re: Re: Re: Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Dobrý den, ozývám se po delší době, ale, myslím, že s dobrým tipem – The big bang theory (u nás Teorie velkého třesku) je seriál, který má vtip a podle mého soudu i pěknou angličtinu, která je současná a hovorová.

DÍKY!

Přesně tohle jsem potřebovala. Už docela dlouho řeším problém právě s mluvenou angličtinou. Nedělá mi problém psaní, ale jakmile mám začít hovořit, je zle. S těmi scénami ve filmu to musím vyzkoušet. :-) Opravdu vám mnohokrát děkuji! :-) Doufám, že teď už to půjde lépe. ;)

Re: Dotaz

Ne, to si nemyslím. Uvidíte.

in a car :-)

Díky za skvělé tipy k nácviku mluvení. Určitě některé vyzkouším..Já mluvím anglicky většinou v autě, trávím v něm docela dost času..popisuji situace kolem sebe a někdy se fakt dost pobavím sama se sebou. Horší je, když se mnou jedou mé děti…těm už to tak vtipné nepřipadá :-D

Děkuji Vám za výborné rady jak se naučit mluvit anglicky.

Ahoj všem,

Rád bych znal Váš názor na můj způsob učení speaking and listening. Nejdříve si pustím celý díl např. simpsnů s anglickýma titulkama. Posléze si pouštím jednotlivé scény a přeříkávám na diktafon pokud mám pocit že mluvím stejně nebo podobně jdu dál. Zabere to hodně času ale myslím si že je to dobré jak na poslech,mluvení tak i na nová slovíčka, která si v případě že nevím vyhledám a snažím se porozumět každé scéně.

díky

Marek

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.