Help for English

Tázací dovětky (Question tags) #2

Komentáře k článku: Tázací dovětky (Question tags) 2

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daku vložený před 7 lety

Dobrý den, jak by to bylo s tázacím dovětkem v podmínkových větách? Teda pokud by se to vůbec použilo :-).

If you had been willing to paint our house, the house would be paint, would't it? Líbí se mi to víc než If he had been willing to paint our house, the house would be paint, hadn't he?

Nebo by to bylo úplně jinak?

Moc díky za odpověď.

To jste to trochu popletl. Vy se přece tázacím dovětkem ptáte na předcházející oznamovací větu – čili na “the house would be painted” → ujišťujete se, že dům by byl vymalován. K podmínkové větě se tázací dovětek nedělá – tam spíš třeba komentujeme: If you had been willing to paint our house – which you hadn't – it would be painted.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 7 lety

To jste to trochu popletl. Vy se přece tázacím dovětkem ptáte na předcházející oznamovací větu – čili na “the house would be painted” → ujišťujete se, že dům by byl vymalován. K podmínkové větě se tázací dovětek nedělá – tam spíš třeba komentujeme: If you had been willing to paint our house – which you hadn't – it would be painted.

Chtěla jsem tím říct: Kdyby jsi byl ochotný ten dům vymalovat, tam by teď byl vymalovaný, že? Věta, která by se dala použít třeba při hádce. Jak by tahle věta tedy byla anglicky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daku vložený před 7 lety

Chtěla jsem tím říct: Kdyby jsi byl ochotný ten dům vymalovat, tam by teď byl vymalovaný, že? Věta, která by se dala použít třeba při hádce. Jak by tahle věta tedy byla anglicky?

V tom případě je to Vaše první věta:
If you had been willing to paint our house, it would be painted (now), wouldn't it?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.