Help for English

Days, Months and Seasons Trivia

Komentáře k článku: Days, Months and Seasons Trivia

 

Díky za pobavení a ponaučení. Jen v 6. větě je překlep: Many people also knows two of his plays.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavla vložený před 12 lety

Díky za pobavení a ponaučení. Jen v 6. větě je překlep: Many people also knows two of his plays.

Re:

Díky. Překlepy prosím příště soukr. zprávou.

Skvělý test

hned po ránu jsem se skvěle pobavila a jsem moc zvědavá s čím nás překvapíte příště :-)

krize…:)

Se svojí zálibou v dějinách zahrnující vystudování historického oboru si celý život sebejistě myslím, že byl v NY „černý pátek“… nechápu, jak je to možný:))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 12 lety

krize…:)

Se svojí zálibou v dějinách zahrnující vystudování historického oboru si celý život sebejistě myslím, že byl v NY „černý pátek“… nechápu, jak je to možný:))

Re: krize…:)

Tohle si pamatuju z přednášek z historie – v USA to bylo ve čtvrtek, následky přišly do Evropy v pátek, proto my Evropané známe ‚Černý pátek‘. :-)

Ot. č. 4

K tomuto tématu doporučuji film „(500) Days of Summer“, kde je hlavní postavou dívka Summer a ke konci se objeví i Autumn:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 12 lety

krize…:)

Se svojí zálibou v dějinách zahrnující vystudování historického oboru si celý život sebejistě myslím, že byl v NY „černý pátek“… nechápu, jak je to možný:))

Re: krize…:)

Black Friday v USA meli taky, ale v roce 1869.

Já jsem dal za „měsíční“ ženské jsmeno July, ale po dohledání jsem zjistil, že je spíše jen okrajové.

www.thinkbabynames.com/meaning/0/July

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 12 lety

krize…:)

Se svojí zálibou v dějinách zahrnující vystudování historického oboru si celý život sebejistě myslím, že byl v NY „černý pátek“… nechápu, jak je to možný:))

Re: krize…:)

Taky to mám zafixované jako Černý Pátek :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 12 lety

Já jsem dal za „měsíční“ ženské jsmeno July, ale po dohledání jsem zjistil, že je spíše jen okrajové.

www.thinkbabynames.com/meaning/0/July

Re:

Včera jsem našla na netu herečku, která se jmenuje January. V Americe se zjevně při dávání jmen meze fantazii nekladou…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 12 lety

Re:

Včera jsem našla na netu herečku, která se jmenuje January. V Americe se zjevně při dávání jmen meze fantazii nekladou…

Re: Re:

Přesně tak, nekladou. Klidně se někdo může jmenovat Winter nebo December. Běžné to ale není.

Super test. Člověk se nad tím musí opravdu zamyslet.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: Re:

Přesně tak, nekladou. Klidně se někdo může jmenovat Winter nebo December. Běžné to ale není.

Traduje se, že v ČSR v padesátých letech pojmenovala jedna matka svou dceru “Pětiletka Šestiletá”, takže ono tohle bylo i u nás. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: krize…:)

Tohle si pamatuju z přednášek z historie – v USA to bylo ve čtvrtek, následky přišly do Evropy v pátek, proto my Evropané známe ‚Černý pátek‘. :-)

Pozor na časový posun. Keď je v USA štvrtok, u nás je už piatok. Takže možno to bolo aj tým.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.