Help for English

OTHER, ANOTHER, THE OTHER

Komentáře k článku: OTHER, ANOTHER, THE OTHER

 

Brothers from another mother = the brothers all had the same (other) mother. (z jiné matky)

Brothers from other mothers = the brothers had different (other) mothers (or at least one of the brothers had a different (other) mother). (z jiných matek)

Dobrý den, dejme tomu že přijdu na zahradu ke kamarádovi, který má psa. Přiběhne za námi pes a já se zeptám: to je tvůj pes ?? Za 12 sekund za námi přiběhne další pes a já řeknu?: (a čí je ten další – druhý, jiný… pes?)

And whose is other dog? – toto lze asi použít, pokud po zahradě běhá víc psů nebo (vím že může říct second dog… ale mně jde o to OTHER) And whose is the other dog? – a toto lze použít pokud tam jsou jen dva psi Pochopil jsem to správně? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od agentpv vložený před 5 lety

Dobrý den, dejme tomu že přijdu na zahradu ke kamarádovi, který má psa. Přiběhne za námi pes a já se zeptám: to je tvůj pes ?? Za 12 sekund za námi přiběhne další pes a já řeknu?: (a čí je ten další – druhý, jiný… pes?)

And whose is other dog? – toto lze asi použít, pokud po zahradě běhá víc psů nebo (vím že může říct second dog… ale mně jde o to OTHER) And whose is the other dog? – a toto lze použít pokud tam jsou jen dva psi Pochopil jsem to správně? Díky

Pred jedn.cislem nelze NIKDY pouzit OTHER, pouze ANOTHER nebo THE OTHER.

Lze prosím another použít stejně jako some more viz. příklad níže:

I will have some more book. = I will have another book.

Budu mít další (ještě jednu) knihu.

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od agentpv vložený před 5 lety

Lze prosím another použít stejně jako some more viz. příklad níže:

I will have some more book. = I will have another book.

Budu mít další (ještě jednu) knihu.

Díky

SOME MORE BOOK rozhodně ne. To by bylo ‘ještě trochu knihy’.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.