Help for English

vyhledávání

 

Občas mě tu trápí vyhledávání, zkouším ' i " a přesto se výsledku nedopářu. Třeba nyní zkouším vyhledat slovo ‘žně’ – abych se podívala, zda je tu zmínka o tom ‘mít žně’, ale dostávám stále stejný výsledek, který je z mého pohledu zcela random.

Třeba výsledek ve slovíčkách ‘aunt’ je podivný. To že v ostatních případech to bere třeba kus slova nebo ‘zne’ to se i dovtípím :-).

Je to funkce nebo chyba?

Moc děkuji

Potřebujete-li vyhledat nějakou složitější frázi, je nejjednodušší použít google, kde zadáte, co chcete v následujícím tva­ru:

pozor na hlavu site:helpforen­glish.cz
samostatně stojící tvar přivlastňovacího zájmena site:helpforen­glish.cz

Slovo či spojení, které se na webu nenachází, ale prostě nenajdete. :)

Aha, tak tohle vyhledávání znám.. ale tím že tu je ‘boxík’ tak hledám ‘tady’.

Takže se mi nabízí otázka – k čemu je vhodný zdejší boxík?

Dobrý den,

děkuji za zaslání příspěvku. Vyhledávání zde na helpforenglish.cz věnujeme poslední dobou velkou pozornost a péči.

Při vývoji a úpravě vyhledávání zkouším relevanci na “testovací sadě”, ve které jsou například slovíčka, nebo názvy některých gramatických jevů (ať už v angličtině nebo češtině) nebo ustálená spojení. Také kontrolujeme, jaké spojení vyhledávají uživatelé a kontrolujeme, zda je výsledek relevantní.

Ve Vašem dotazu zmiňujete, že při vyhledávání slovíčka aunt – přiznám se, že tomu nerozumím – pokud toto slovíčko vyhledám, zobrazí se mi na první místě aunt - teta a hned na druhém místě grat-aunt - prateta a další jsou bratranec, strýc… Z mého pohledu je toto správně naladěné vyhledávání – na prvním místě bylo slovíčko, které uživatel hledal.

V případě vyhledávání spojení žně nebo mít žně, tak pokud se nepletu, je to tím, že tady takový článek nemáme… to žádné vyhledávání (ani google nepomůže).

Ani v případě spojení pozor na hlavu tady článek nemáme.. spojení se zmiňuje v jedné diskuzi, které naše vyhledávání našlo v části Diskuze jako druhé. V hlavním vyhledávání dává systém přednost autorizovaným materiálům tj. článkům a slovíčkům. V tomto případě by bylo vhodné upravit balancování a příspěvky v diskuzním fóru trochu zvýhodnit, budeme to dále sledovat…

Na druhou stranu pro vyhledávání samostatně stojící tvar přivlastňovacího zájmena nemusíte chodit na google – systém najde článek Přivlastňovací zájmena hned jako první…

Vyhledávání je fascinující téma a jsem rád, že se tato diskuze otevřela. Pokud se Vám zdá, že vyhledávání na některé dotazy nezobrazuje co očekáváte, budu moc rád, když to napíšete a velmi mi pomůže, když zmíníte, jaký materiál by se měl zobrazit na prvním místě…

Dobrý den, Petře,

díky za vyčerpávající reakci. Jen bych upřesnila nedorozumění s tou tetou :-)

Aunt se mi nabídlo právě při vyhledávání žně. Zadám-li obyč bez uvozovek žně, dostanu spoustu výsledků, ale žádný k věci – v sekci slovíčka se objeví ‘aunt’ a další – tam se dopídím, že slovíčko se tu nevyskytuje a výsledky v záložce pro diskuzi jsou výsledky nejspíš s částí slova, třeba vážně. Tak zadám “žně” nebo ‘žně’ a dostanu defakto to samé. Tak pak si jsem jistá, že osamocené slovo žně se tu nejspíš nevyskytuje.

Defakto si opravdu můžu pomoci tím googlem, budu-li hledat spojení a dát jej do úvozovek ;-) nenapadlo mě to :-)

Dobrý den, nevím, kam dotaz zařadit, tak píši sem. Chtěl bych se zeptat, jak pokračovat po dokončení úrovně Starter? Učení od počátku podle mapy kurzu bylo naprosto báječně sestavené, ale po dokončení si nejsem jist, jak na něho navázat. Když vyberu gramatiku a z nabídky ve formuláři vyberu Elementary(nebo cokoli jiného) a kliknu na zobrazit, stejně mi to vybere úplně všechno a nevyfiltruje mnou požadovanou úroveň. Neexistuje stejná mapa kurzu pro další úrovně? Díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lasisko vložený před 5 lety

Dobrý den, nevím, kam dotaz zařadit, tak píši sem. Chtěl bych se zeptat, jak pokračovat po dokončení úrovně Starter? Učení od počátku podle mapy kurzu bylo naprosto báječně sestavené, ale po dokončení si nejsem jist, jak na něho navázat. Když vyberu gramatiku a z nabídky ve formuláři vyberu Elementary(nebo cokoli jiného) a kliknu na zobrazit, stejně mi to vybere úplně všechno a nevyfiltruje mnou požadovanou úroveň. Neexistuje stejná mapa kurzu pro další úrovně? Díky za odpověď

DObrý den,

kurz pro další úroveň v tuto chvíli nemáme. Pokud si vyberete ve výpisu jen nějakou úroveň, mělo by vám to najít vše, co má uvedenou úroveň a k tomu vždy o jednu nižší a o jednu vyšší. Pokud si zadáte STARTER, mělo by to vypsat pouze STARTER a ELEMENTARY.

Díky za rychlou odpověď. Rovněž bych rád vyjádřil opravdu hlubokou poklonu tomuto Vašemu počinu. Tyto stránky jsou naprosto jedinečně, jak obsahem tak formou. Nedokáži si představit, kolik za tím stojí námahy a navíc to děláte pro ostatní zadarmo, což je v naších luzích a hájích naprosto nevídané. Moc Vám za to děkuji!

Děkujeme, jsme rádi, že se Vám stránky líbí.

Tak bych připsal ještě jeden malý dotaz nebo spíše připomínku. Moc jsem nepochopil učení pokročilých úrovní. Jedu nyní úroveň elementary a z toho důvodu postupně otevírám články v sekci gramatika od úplně poslední po ty novější. Avšak již opakovaně jsem si všiml, že například k testu pro úroveň elementary jsem ještě nepřečetl článek s výkladem látky v testu procvičované. Například látku ze cvičení Přivlastňovací zájmena pro úroveň Elementary jsem našel vyloženou v článku Dvojitý přivlastňovací pád uvedený pro úroveň Intermediate. Doporučil byste mi výukový program bez ohledu na pokročilost krok za krokem nebo je v tom jiný systém?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lasisko vložený před 5 lety

Tak bych připsal ještě jeden malý dotaz nebo spíše připomínku. Moc jsem nepochopil učení pokročilých úrovní. Jedu nyní úroveň elementary a z toho důvodu postupně otevírám články v sekci gramatika od úplně poslední po ty novější. Avšak již opakovaně jsem si všiml, že například k testu pro úroveň elementary jsem ještě nepřečetl článek s výkladem látky v testu procvičované. Například látku ze cvičení Přivlastňovací zájmena pro úroveň Elementary jsem našel vyloženou v článku Dvojitý přivlastňovací pád uvedený pro úroveň Intermediate. Doporučil byste mi výukový program bez ohledu na pokročilost krok za krokem nebo je v tom jiný systém?

Dobrý den,

systém v tom není. Články vznikaly bez jakékoliv posloupnosti. Rádi bychom časem měli nějaký učební plán i pro další úrovně, než pro začátečníky, ale to zatím není.

Doporučujeme se dělat nějaké obecné testy v dané úrovni a jevy, ve kterých chybujete, si vyhledat a přečíst si o nich.

Děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.