Help for English

Fonetická abeceda

Komentáře k článku: Fonetická abeceda

 

Dobré ráno.

Používám slovník Cambridge English Pronouncing Dictionary 18 th edition

debatable /di'bei.tə.b ǀ L / v online slovníku ta svislá čára není.

vysvětlivky ǀ Minor foot group

https://en.wikipedia.org/…rosodic_unit

česky prozódie . Kde bych se o tom mohl více dočíst v češtině ?

Děkuji moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 5 lety

Dobré ráno.

Používám slovník Cambridge English Pronouncing Dictionary 18 th edition

debatable /di'bei.tə.b ǀ L / v online slovníku ta svislá čára není.

vysvětlivky ǀ Minor foot group

https://en.wikipedia.org/…rosodic_unit

česky prozódie . Kde bych se o tom mohl více dočíst v češtině ?

Děkuji moc

Dobrý den,

asi nerozumím dotazu…

Zajimalo by mne jak to ovlivnuje vyslovnost ? V anglictine z wiki tomu moc nerozumim.

Dobrý den.

Omlouvám se předem, zda můj dotaz tu v průběhu diskuze již nezazněl. Existuje nějaký font ve wordu nebo nějaká aplikace, která by uměla psát přímo ve fonetické abecedě? Syna učí ve škole angličtinu z učebnice, kde nejsou u slovíček psané fonetické přepisy a učitelka jim to dopisuje ručně. Bohužel ale nemá zrovna ukázkový rukopis a proto to syna často mate. Chtěl bych paní učitelce pomoci k tomu, aby zkusila v roce 2019 používat k výuce počítač.

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Prst29 vložený před 4 lety

Dobrý den.

Omlouvám se předem, zda můj dotaz tu v průběhu diskuze již nezazněl. Existuje nějaký font ve wordu nebo nějaká aplikace, která by uměla psát přímo ve fonetické abecedě? Syna učí ve škole angličtinu z učebnice, kde nejsou u slovíček psané fonetické přepisy a učitelka jim to dopisuje ručně. Bohužel ale nemá zrovna ukázkový rukopis a proto to syna často mate. Chtěl bych paní učitelce pomoci k tomu, aby zkusila v roce 2019 používat k výuce počítač.

Děkuji.

Znaky IPA najdete je ve Wordu takto: Vložit → Symbol → (vpravo “podsada”) rozšíření IPA.

Já jsem si k jednotlivým znakům připojil klávesové zkratky, abych je mohl při hodinách (píšu studentům na obrazovku) rychle psát.
To uděláte tak, že kliknete na daný znak, potom na Klávesová zkratka, potom stisknete opravdu klávesovou zkratku, kterou si zvolíte a kliknete na Přiřadit.

Druhá možnost je, aby paní učitelka přepis výslovnosti prostě u daného slova zkopírovala z některého z internetových slovníků.

Případné další dotazy rád zodpovím. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.