Help for English

Shoda přísudku s podmětem

Komentáře k článku: Shoda přísudku s podmětem

 

Pane Marku, díky za super článek. Vše jasně a stručně vysvětlené, to fakt nemá chybu :-)

pohoří mě trochu překvapila, podíval jsem se na Altai, Ural a Atlas a všechny mají za názvem mountains, alespoň na wiki. Takže to se má říkat ‘The Krušné hory mountains are…’ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 6 lety

pohoří mě trochu překvapila, podíval jsem se na Altai, Ural a Atlas a všechny mají za názvem mountains, alespoň na wiki. Takže to se má říkat ‘The Krušné hory mountains are…’ ?

Většina pohoří je v množném čísle, např. The Ural Mountains nebo the Urals. Ale zase je třeba The Sierra Nevada. Tam je slovo ‘pohoří’ španělsky, proto se to tam asi už neopakuje. Takže bych nepřidával slovo Mountains ani za ‘Krušné hory’.

The most expensive present IS/ARE the shoes. Chci se zeptat, jestli sloveso má vazbu na slovo dárek nebo boty.

IS, shoda s podmětem.

Takže to se má říkat ‘The Krušné hory mountains are…’ ?

Ještě větší překvapení: když píšeme anglicky používáme anglickou interpunkci, a proto musíme psát The Krušné (nebo i Krusne) Hory mountains (nebo Mountains), i když Čecha z toho (velkého H, a chybějících diakritických znamének) trefí šlak. :-?

Prosím, co s případem: Jeden a půl miliónu nemocných je/jsou …? Děkuji a zdravím Wenceslas

Up to one and a half million people are still living in Mosul city. (gov.uk)

One and a half million sick people are (e.g. waiting for a hospital appointment).

“People” are countable,

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wenceslas vložený před rokem

Prosím, co s případem: Jeden a půl miliónu nemocných je/jsou …? Děkuji a zdravím Wenceslas

Prosím, prečo je tu is ? (Emisie uhlíka)

Carbon emissions is the release of carbon from machines.

Ďakujem.

Rozumíme „termín carbon emissions znamená …“

  • (správně:) Carbon emissions are the release

V dnešnom slovíčku dňa (SLOPE) je táto príkladová veta :

The western slopes of the Sierra Nevada is the only natural home of the giant sequoias.

Prosím, nemalo by tu byť ARE ? (the Sierra Neveda ja pohorie aj the slopes sú množným číslom)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 3 měsíci

V dnešnom slovíčku dňa (SLOPE) je táto príkladová veta :

The western slopes of the Sierra Nevada is the only natural home of the giant sequoias.

Prosím, nemalo by tu byť ARE ? (the Sierra Neveda ja pohorie aj the slopes sú množným číslom)

Ano, určitě ARE. Opraveno.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.