Help for English

Podmínkové věty: úvod a přehled

Komentáře k článku: Podmínkové věty: úvod a přehled

Tohle jsem přesně potřeboval. Super – díky. Teď už se to „jen“ naučit. :-D

Pochvala

Zdarek.
Ďakujem. Najmä porovnanie kondicionálov s užitím témy PIVA mi pomohli lepšie pochopiť niektoré rozdiely. Ste fakt cool :-D

je to super

skvělýý

fakt dííky za tohle vysvětlení..pou­žíváme už zmíněné knížky od pana Peprníka a tam jsem to nepochopila..docela šíílenéééé..až tady mi to došlo :-D takže thanks :-)

super

Kvalitka to rozhodopádně :o)

Skvělě a hlavně srozumitelně napsáno :-) díky

Super stránky je to tu dobře vysvětleno. Jen se to naučit.

další typ kondicionálu?

Narazil jsem v učebnici na spojení prvního a třetího kondicionálu: If you're so clever, you wouldn't have locked your keys in the car.

V tomto článku jsem na to nenarazil, znamená to, že není běžný?
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartyIX vložený před 12 lety

další typ kondicionálu?

Narazil jsem v učebnici na spojení prvního a třetího kondicionálu: If you're so clever, you wouldn't have locked your keys in the car.

V tomto článku jsem na to nenarazil, znamená to, že není běžný?
děkuji

Re: další typ kondicionálu?

Není to běžné, jedná se o ‚mixed conditional‘. Smíšené kondicionály jsou docela časté, ale nejvíce to bývá kombinace druhého a třetího (viz článek o smíšených kondicionálech).

dakujem

taaaaato stranka je velmi kvalitna a velmi mi pomohla..dakujem

Re: easy

Nevím, proč se pod každý svůj komentář podepisujete jiným jménem, ale rád bych vás upozornil, že mnohé z nich jsou již zařazeny mezi neslušné a nevhodné. Může to být tím, že používáte počítač, který využívá více lidí. V každém případě vás chci poprosit, abyste respektoval/a zásady slušnosti.

V krátkosti odpověď. Anglicky jsem se začal učit v patnácti letech na střední škole, tedy před 16ti lety. Poměrně kvalitně jsem se naučil za cca 3 roky. Od té doby jsem samozřejmě pokročil podstatně dál a člověk se stále učí.

Re: Re: Re: easy

Jak byste mohla registrací dostat do počítače virus, to nechápu… vyplníte pár okének stejně jako když píšete komentáře. Navíc není nutné vyplňovat osobní údaje a e-mailová adresa se nemusí nikomu zobrazovat.

Když se ale na něco ptáte, je podle mě fér se pod svůj dotaz podepsat jinak, než smyšleným jménem. No, dělejte si co chcete, ale opravdu radím se vyvarovat neslušných poznámek, protože potom si vás náš robot zaindexuje jako problémového uživatele a žádný váš komentář či dotaz se nebude u článků zobrazovat. Ať jste registrovaná nebo nikoliv.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: Re: Re: easy

Jak byste mohla registrací dostat do počítače virus, to nechápu… vyplníte pár okének stejně jako když píšete komentáře. Navíc není nutné vyplňovat osobní údaje a e-mailová adresa se nemusí nikomu zobrazovat.

Když se ale na něco ptáte, je podle mě fér se pod svůj dotaz podepsat jinak, než smyšleným jménem. No, dělejte si co chcete, ale opravdu radím se vyvarovat neslušných poznámek, protože potom si vás náš robot zaindexuje jako problémového uživatele a žádný váš komentář či dotaz se nebude u článků zobrazovat. Ať jste registrovaná nebo nikoliv.

Re: Re: Re: Re: easy

Výpis komentářů z vašeho IP tvrdí něco jiného. No nic.

podmínka 1. typu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli se nedá použít v 1.podmínkové větě místo budoucího času předbudoucí. Ve škole jsme se to tak učili, tak mi to vrtá hlavou :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kačmut vložený před 12 lety

podmínka 1. typu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli se nedá použít v 1.podmínkové větě místo budoucího času předbudoucí. Ve škole jsme se to tak učili, tak mi to vrtá hlavou :-D

Re: podmínka 1. typu

V hlavní větě v souvětí teoreticky ano, spíš by mě zajímala ta věta, ve které jste se to učili.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.