Help for English

Podmínkové věty: úvod a přehled

Komentáře k článku: Podmínkové věty: přehled

 

would / will

Marku, prosím Vás, nevím, zda-li se můj dotaz týká této gramatiky – případně jaký článek hledat. V učebnici je věta:

She was sorry that none of her friends WOULD be there.

a) WILL by tam místo WOULD být nemohlo?

b) Jaký je to gramatický jev, resp. pod jakým názvem bych mohl najít článek, jež se tímto zabývá?

Díky moc.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 14 lety

would / will

Marku, prosím Vás, nevím, zda-li se můj dotaz týká této gramatiky – případně jaký článek hledat. V učebnici je věta:

She was sorry that none of her friends WOULD be there.

a) WILL by tam místo WOULD být nemohlo?

b) Jaký je to gramatický jev, resp. pod jakým názvem bych mohl najít článek, jež se tímto zabývá?

Díky moc.

f.

Re: would / will

nepřímá řeč, tam zjistíter, proč to tak je. Ten jev se jmenuje „časová souslednost“

I have something to eat

If I'm hungry, I have something to eat.

Prosím, to „eat“ na konci je sloveso alebo podstatné meno ? Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 14 lety

I have something to eat

If I'm hungry, I have something to eat.

Prosím, to „eat“ na konci je sloveso alebo podstatné meno ? Ďakujem

Re: I have something to eat

Infinitiv slovesa.

super

toto je prvý článok čo som čítala na tejto stránke a veľmi sa mi páči VĎAKA pre toho kto to písal

Stránky jsou moc užitečné a přehledné… Vždy tu najdu, co potřebuju a pochopím víc, než ve škole, neboť naše učitelka není zrovna nejlepší

DÍKY!!! :)

Když vidím, co do mě cpou některý knížky pro samouky, tak si říkám, že by ste měl něco vydat Vy. Protože tak krásně a jednoduše vysvětlenou látku už sem dlouho neviděl. Děkuju za pochopení :)

NA to že v AJ skoro nic nechápu ,tak tohle jsem celkem pochoila… Děkuji …ale teď seto ještě naučit :(

Marku, zajímá mě, jestli u vět z IF se může použít v hlavní větě GOING TO
např.
If I have money, I am going to buy…
Nebo je tam vždy WILL?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 13 lety

Marku, zajímá mě, jestli u vět z IF se může použít v hlavní větě GOING TO
např.
If I have money, I am going to buy…
Nebo je tam vždy WILL?

Re:

Možné to je, ale ne pravděpodobné. Je to podmíněná budoucnost, ta se pojí s WILL a ne s GOING TO.

prateta

Moc pěkně vysvětlené!!! Díky za pomoc.:-)

Objasnění

Můžete mi prosím pomoci? Nejsem si jist, jestli v písničce The Pillow od Republic of Two používají správně časy po „if“. Je to tak správně? Má tam případně nějaký vliv „should“? Chtěl jsem vložit přímo odkaz na youtube, ale hold to nejde.

Děkuji moc :-)

Re: Objasnění

Viz článek „inverze v podmínkových větách“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Objasnění

Viz článek „inverze v podmínkových větách“

Re: Re: Objasnění

Děkuji, ale bohužel nějak v tom stále nemám jasno. Jestli jsem to dobře pochopil, tak v inverzích se nahrazuje „if“ pomocí „should“. Ale mají tam například „If this is a movie, then I should be in“. Takže mají obojí v jedné větě, což mi příjde jako něco jiného, než inverze.

Ann.Karaivanova

Mám jen takovou malou otázečku netýkající se kondicionálů ale řadovách číslovek :-D když je na př.: second conditional , nemělo by být spíše : the second conditional ? Předem dík za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.