Help for English

Sloveso HAVE

Komentáře k článku: Sloveso HAVE

 

Jsem na omylu nebo si myslím správně, že je možné použít větu: “I'm having my exams next week.”? Můžu použít průběh?

Ne, HAVING by bylo u nějakého dynamického slovesa, u slovesa popisující činnost, aktivitu, nikoliv stavy. Mít zkoušky je stav. Dělat zkoušky – taking exams, doing exams, tam už by průběhový čas byl OK.

HAVE jako dynamické třeba – I'm having dinner with friends. nebo I'm having my hair cut tomorrow.

Děkuji moc a co takhle “they are having a party right now”? To by šlo – už proto, že have si tu můžu představit jako užívat si, nepletu-li se?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renatka1 vložený před 11 lety

Děkuji moc a co takhle “they are having a party right now”? To by šlo – už proto, že have si tu můžu představit jako užívat si, nepletu-li se?

Ano, přesně tak.

Dobry den. V písničce jsem slyšel větu : I shouldn't have to say. Může mi to někdo vysvětlit ? Pokud sem dobře rozuměl Vím co znamená ,,should '' i ,,have to". Ale tahle kombinace …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lennuk vložený před 10 lety

Dobry den. V písničce jsem slyšel větu : I shouldn't have to say. Může mi to někdo vysvětlit ? Pokud sem dobře rozuměl Vím co znamená ,,should '' i ,,have to". Ale tahle kombinace …

I shouldn't have to – neměl bych mít povinnost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lennuk vložený před 10 lety

Dobry den. V písničce jsem slyšel větu : I shouldn't have to say. Může mi to někdo vysvětlit ? Pokud sem dobře rozuměl Vím co znamená ,,should '' i ,,have to". Ale tahle kombinace …

Slyšel jste správně. myslím, že čeština tuto kombinaci nezná. V angličtině je to ale možné. Nevím jestli existuje nějaký ideální překlad, ale třeba:

Je zvláštní, že to musím (budu muset) říci.

Není dobré, že to budu muset říci.

Bylo by lépe, kdybych to nemuset říci.

Třeba zná někdo ještě lepší překlad.

edit: late

Díky moc. Jenom se mi to třískalo, měl bych a musím .Ale to vaše vysvětlení vypadá logicky.

Téda.. čumím ,že významové have se nesmí krátit, vždycky jsem měl za to, že jsem takové vazby viděl často 

I've sth He's sth

atp..

Zdravím, chtěl jsem se zeptat proč je tady použito having? To musí být ve významu mít přece. https://www.gtplanet.net/…ason.340792/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Detox vložený před 8 lety

Zdravím, chtěl jsem se zeptat proč je tady použito having? To musí být ve významu mít přece. https://www.gtplanet.net/…ason.340792/

Zde se jedná o participium (participle), viz Participium. Nahrazuje to vedlejší větu “which have”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 8 lety

Zde se jedná o participium (participle), viz Participium. Nahrazuje to vedlejší větu “which have”.

Výborně, velice děkuji madam.

Myslím, že se nejedná o participium, které zkracuje větu, ale o gerundium a jeho typické použití po předložce.

Obrat: object to doing st. – být proti tomu, aby něco.

For those that object to GTS or GT7 having Std Cars, what is your reason?

Pro ty, kteří jsou proti tomu, aby GTS nebo GT7 měly Std Cars, jaký k tomu máte důvod?

BTW…I have no idea what GTS or GT7 is. :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 8 lety

Myslím, že se nejedná o participium, které zkracuje větu, ale o gerundium a jeho typické použití po předložce.

Obrat: object to doing st. – být proti tomu, aby něco.

For those that object to GTS or GT7 having Std Cars, what is your reason?

Pro ty, kteří jsou proti tomu, aby GTS nebo GT7 měly Std Cars, jaký k tomu máte důvod?

BTW…I have no idea what GTS or GT7 is. :-).

Nepopírám, že jsem ten nadpis zhlédla velice zběžně a participium bylo první, co mě napadlo. Tak se omlouvám Detoxovi, že jsem odpovídala ukvapeně.

Aha, děkuji za odpovědi. Rozhodně nejsem na úrovni abych se teď těmahle věcima zabýval ale přečetl jsem si článek jak o gerundiích tak participiech a pro začátek mi bude stačit, že budu vědět že něco takovýho existuje protože z toho moc moudrý opravdu nejsem ale děkuji. :)

swimmer: to jsou hry pro PS4 co vyjdou Gran Turismo Sport a Gran Turismo 7 Std cars jsou pak standard cars.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.