Help for English

Fonetická abeceda

Komentáře k článku: Fonetická abeceda

 

hlasitost

Technická poznámka: hlasitost americké výslovnosti je u mnoha slov mnohem menší mež u britské výslovnosti

Re: M.A.

Of course, thanks!

fonetická abeceda

Dobrý den,musím vám poděkovat za vaše úžasné stránky,jsou perfektní.Jsem naprostý začátečník samouk,ale skvěle se mi tu učí,jediné co mi dělá problém je fonetická abeceda a výslovnost.učila jsem se totiž němčinu,tak se mi to plete.ale doufám že se to poddá.vše ostatní mi jde neuvěřitelně rychle.ještě jednou děkuji

Re: Re: Re: Re: problém s výslovností

LONGER „G“ je slyšet v BrE, ale v AmE se vyslovuje v komparativu bez „G“ [lo:n?], takže naopak chtít v US něco [long?] by mohlo znít trošku cize. Pokoušel jsem se vkládat (ctrl C/V) do těch závorek fonetické symboly (schwa etc) ze stránek phonemicchart.com, ale místo toho se tam objevuje otazník. Jak sem lze vložit ty fonetické symboly?
Jinak, máte moc pěkné stránky, upozornila mě na ně asi před 2 roky jedna moje studentka a od té doby je všem vřele doporučuji. Díky.

Re: Re: Re: Re: problém s výslovností

fonetické znaky zde bohužel podporovány nejsou.

Re: Re:

také jsem párkrát slyšel výslovnost /seiz/ „he says“. nikde jsem se však nedočetl, zda je to správně nebo možné. nejedná se jen o nějaký dialekt? mám to v několika podcastech od bbc, kde jistý host pořadu skutečně vyslovuje /seiz/. možná bych našel i odkaz..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dusan veselka vložený před 14 lety

Re: Re:

také jsem párkrát slyšel výslovnost /seiz/ „he says“. nikde jsem se však nedočetl, zda je to správně nebo možné. nejedná se jen o nějaký dialekt? mám to v několika podcastech od bbc, kde jistý host pořadu skutečně vyslovuje /seiz/. možná bych našel i odkaz..

Re: Re: Re:

Dle všeho, co jsem kdy viděl, slyšel a četl, je to špatně. Správná výslovnost je /sez/

dodaz

Dobrý den pane Vít…
Mohl byste mi poradit prosím ohledně zapisování anglických transkripčních znaků, zda si mohu zapisování slov v těchto znákách nějakým způsobem odvodit a jak se mám toto zapisování učit? Je nějaká pomůcka pro lepší chápání?
Děkuji…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pepa19 vložený před 14 lety

dodaz

Dobrý den pane Vít…
Mohl byste mi poradit prosím ohledně zapisování anglických transkripčních znaků, zda si mohu zapisování slov v těchto znákách nějakým způsobem odvodit a jak se mám toto zapisování učit? Je nějaká pomůcka pro lepší chápání?
Děkuji…

Re: dodaz

Nevím, jestli Vám rozumím…
V uvedené tabulce jsou fonetické znaky používané pro angličtinu. Musíte se naučit, pro který zvuk se co používá, např. že pro „oi“ se používá ten a tan znak pro o a ten a ten pro i, nebo že OU je vlastně schwa (obrácené e) a to konkrétní U apod.

Pokud byste potřeboval něco hlubšího, doporučím nějakou učebnici fonetiky, např. klasického Petera Roache.

Re:

krátké měkké i. Vyslovuje se např. na konci slov, jako PRETTY /-ti/ Jsou tu dvě íčka, to první je krátké „tvrdé“, to druhé (na konci) krátké měkké. Poslechněte si pár nahrávek.

dr- – – ; tr- – -

Dobrý den,
u slov začínající na dr nebo tr běžně slyším výslovnost spíše jako „džr“ a „čr“ (například slova draw a tree). U těchto slovíček si téměř nikdy nejsem jistý výslovností. Vyslovuje se to takto vžy když slovo začíná na dr nebo tr?
Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 13 lety

dr- – – ; tr- – -

Dobrý den,
u slov začínající na dr nebo tr běžně slyším výslovnost spíše jako „džr“ a „čr“ (například slova draw a tree). U těchto slovíček si téměř nikdy nejsem jistý výslovností. Vyslovuje se to takto vžy když slovo začíná na dr nebo tr?
Díky za odpověď.

Re: dr- – – ; tr- – -

Jde obecně o trošku měkčí, patlavější výslovnost T a D v angličtině, tyto hlásky nejsou tak tvrdé, jako v češtině. V kombinaci s R se to může někdy ještě umocnit.

Instalacia fon. znakov

Dobry den,
som laik do PC a potrebovala by som poradit, ako by som mohla nainstalovat foneticke znaky do PC.
Dakujem za radu.

S pozdravom

Zuzana.

malé obrácené e v hroním indexu

Můžu se zeptat, jak se správně čte malé obrácené e v hroním indexu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Deeeee vložený před 13 lety

malé obrácené e v hroním indexu

Můžu se zeptat, jak se správně čte malé obrácené e v hroním indexu?

Re: malé obrácené e v hroním indexu

Je to taky schwa, je tam nahoře, protože se někdy čte a někdy nečte, někteří mluvčí a některé dialekty ho vynechávají.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.