Help for English

Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

Komentáře k článku: Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

 

Ok, dnes končím, vždy vyčítám dceři, když tráví dlouhý čas u pc-já to mám dnes za 6hod! Začínám být závislák :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od symanska vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat-pro startery jsou všechna možná cvičení v této mapě kursu? nebo je můžu najít i jinde? A pokud dokončím tuto mapu?vím, že jí stále doplňujete,ale prozatím.., měla bych pokračovat v elementary? Mapa kursu pro startery se mi líbí, je přehledná a lehce se vyhledá, ale jinak zde dost tápu a dá se říct, že přeskakuju ze stránky na stránku aniž bych se orientovala…díky :-)

Re:

Tu a tam pro startery je i něco mimo tento kurz, ale je toho málo. I sem budu další cvičení postupně doplňovat, ale vzhledem k tomu, že mám zaměstnání a další povinnosti, za které dostávám peníze, musím se občas víc věnovat i těm jiným věcem… takže to tu neroste tou rychlostí, jakou bych si představoval.

Až projdete úroveň STARTER, tedy alespoň to, co tu zatím je, zkuste si projít články ELEMENTARY. Po projití tohoto kurzu už byste v tom neměla tolik tápat.

Budu se ale snažit s tím trochu pohnout a pokračovat v této sérii.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jsem na vašich stránkách poprvé a jsem začátečník,kde mam hledat nake procvicovani??De­kuji a preji hezky den :-D

orientace

Tady je velké množství materiálů pro různé stupně pokročilosti. Začněte s tímto kurzem pro začátečníky. Je dobré si udělat čas a projít si to postupně. Na této mapě kurzu máte všechny články pro začátečníky. V levém sloupci jsou lekce gramatiky – v prostředním je vysvětlení konkrétních situací s příklady, nahrávkami, slovíčky a v pravém sloupci je procvičování. Zabere to chvíli čas, ale pak už budete vědět, na co se zaměřit. V každé lekci jsou i odkazy na příbuzná témata, na procvičování slovíček aj.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

orientace

Tady je velké množství materiálů pro různé stupně pokročilosti. Začněte s tímto kurzem pro začátečníky. Je dobré si udělat čas a projít si to postupně. Na této mapě kurzu máte všechny články pro začátečníky. V levém sloupci jsou lekce gramatiky – v prostředním je vysvětlení konkrétních situací s příklady, nahrávkami, slovíčky a v pravém sloupci je procvičování. Zabere to chvíli čas, ale pak už budete vědět, na co se zaměřit. V každé lekci jsou i odkazy na příbuzná témata, na procvičování slovíček aj.

Re: orientace

A nejdříve ze všeho si přečtěte článek Angličtina pro začátečníky- informace o kurzu, na který je odkaz na této stránce pod přehledem lekcí. Pak budete lépe vědět, jak na to.

Rychlokurz angličtiny

Mně se osvědčilo:
1)pro úplné začátečníky kniha „Anglicky za 3 měsíce“ od Fratiška Malíře (prý existuje stejný titul od jiného autora). Dostanete základy gramtiky na v praxi použitelných 480 slovíčkách. Od čtenářů webu uvítám návrhy na jinou knihu pro samouky která v 10.týdnu probírá minulý čas.

2) Nyní je nutno se rychle zorientaovat v čase (minulost, přítomnost, budoucnost, podmínka, návrhy atd.)Takže si sehnat rychloučebnici gramatiky, já použil Nepustil – Gramatika 1. Autor slibuje zvládnutí gramatiky za 30–40 hodin výuky.
Znám totální odpůrce Nepustilovy metody, zde je prostor pro tvůrce tohoto webu. Nyní koukněte do sekce recenze, na knihu „grammar in use“ dával Marek 95%.

Po těchto dvou knihách byste se měl v cizině rychle rozmluvit. Já jsem „naskočil“ do kurzu „intermediate“ zejména kvůli tréninku konverzace. Chyběla mi slovíčka takže jsem se pečlivě připravoval a zejména si stáhnul z webu kay words (700 nejpouží­vanějších slova v angličtině) a bifloval. Samotná slovíčka jsou k ničemu takže chodit do kurzu, dělat cvičení z workbooku k učebnici (nebo zde na webu) a číst!!! – na rozdíl od Nepustila doporučuji začít zjednodušenou­ četbu.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Laďa
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Therabit vložený před 15 lety

Rychlokurz angličtiny

Mně se osvědčilo:
1)pro úplné začátečníky kniha „Anglicky za 3 měsíce“ od Fratiška Malíře (prý existuje stejný titul od jiného autora). Dostanete základy gramtiky na v praxi použitelných 480 slovíčkách. Od čtenářů webu uvítám návrhy na jinou knihu pro samouky která v 10.týdnu probírá minulý čas.

2) Nyní je nutno se rychle zorientaovat v čase (minulost, přítomnost, budoucnost, podmínka, návrhy atd.)Takže si sehnat rychloučebnici gramatiky, já použil Nepustil – Gramatika 1. Autor slibuje zvládnutí gramatiky za 30–40 hodin výuky.
Znám totální odpůrce Nepustilovy metody, zde je prostor pro tvůrce tohoto webu. Nyní koukněte do sekce recenze, na knihu „grammar in use“ dával Marek 95%.

Po těchto dvou knihách byste se měl v cizině rychle rozmluvit. Já jsem „naskočil“ do kurzu „intermediate“ zejména kvůli tréninku konverzace. Chyběla mi slovíčka takže jsem se pečlivě připravoval a zejména si stáhnul z webu kay words (700 nejpouží­vanějších slova v angličtině) a bifloval. Samotná slovíčka jsou k ničemu takže chodit do kurzu, dělat cvičení z workbooku k učebnici (nebo zde na webu) a číst!!! – na rozdíl od Nepustila doporučuji začít zjednodušenou­ četbu.

Re: Rychlokurz angličtiny

Moc vám děkuji za cenné rady.
Ještě kdyby jste měli někdo zkušenosti s Callanovou metodou, tak budu rád za jakékoliv názory.

Re: Re: Rychlokurz angličtiny

Jsou svátky, není co dělat, tak jsem dal do Googolu ?Callanova metoda?, informace nejsou jednotné:
Má 14 stupňů obtížnosti (jiný web říká 12), jeden stupeň zabere průměrně 20 hodin výuky (nižší stupně méně). Vše byste se měli naučit v kurzu bez domácích úkolů ? osobně nechápu jak pak mohou fungovat kurzy 1× týdně 2hodiny (za týden vše zapomenu).
Po 6 stupni jste připraveni na zkoušku PET =jste ?intermediate?, cituji z webu: ?zájemce o zkoušky ? musí se systematicky připravovat mimo školu?.

Výuka probíhá formou otázka ⇒ odpověď (70% času v hodině), důraz je kladen na komunikaci. To se mi na metodě líbí, jen málokdo se naučí mluvit tím že mluví doma do zdi nebo do PC, jedna z možností jak mluvit je chodit do kurzu takže pokud bych byl starter (požadují začínat kurz od nuly) tak bych to zkusil ? spočtěte si kam se do prázdnin dostanete.

Problémem kurzů je to, že přizpůsobují tempo studentům takže jedou podle nejpomalejšího člena skupiny to pro Vás může být pomalé. Pokud nezavrhujete tento způsob učení tak si kupte Nepustila vč.CD a souběžně studujte gramatiku. Kniha ji vysvětlí a cvičení pak fixuje na česko-anglických větách (vč.MP3) kdy se probíraný jev opakuje stále dokola a stupňuje se náročnost (Cvičení pro sloveso být: začíná ?já jsem tady ? ty jsi tady ? on je tady? a končí ?cožpak ona není v pořádku ? já jsem v pořádku? atd.).
Zde na webu navštivte sekci Typy a triky (zejména další metody jak se rozmluvit) a opakovaně se na ni vracejte a čtěte články ?jak na to?. Jak se budete zlepšovat tak bude moci používat další návody.

Tak jsem se dostal na jídlo a jednotky. Chtěl jsem si to vyzkoušet v Language Lab a jak koukám, tak ty jednotky jsem nikde nenašel. Jen Easy food. Je možné nějak tyto jednotky (a nejen je) vložit stažením nějakého packu? Nechce se mi to vkládat po jednom slově. Jinak perfekt software.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radek vložený před 15 lety

Tak jsem se dostal na jídlo a jednotky. Chtěl jsem si to vyzkoušet v Language Lab a jak koukám, tak ty jednotky jsem nikde nenašel. Jen Easy food. Je možné nějak tyto jednotky (a nejen je) vložit stažením nějakého packu? Nechce se mi to vkládat po jednom slově. Jinak perfekt software.

Re:

podívám se, jestli to mám někde ve formátu pro LL. Napište mi kdyžtak e-mail, já vám to pošlu (tedy pokud to najdu).

Re:

Callanovu metodu znám jen z doslechu, takže Vám o ní nic moc neřeknu.
ta věta AFTER CHRISTMAS COMES je správně, jedná se o tzv. inverzi, to je ale záležitost pokročilých studentů. V případě zájmu tu o inverzi je i článek.

Re: inverze

Jak která inverze. Ale to, jak jste to napsala, je špatně. Přísl. určení THIS WEEK inverzi nezpůsobuje. V tom článku jesou popsaná příslovce, která ano.

Re: nahravky

Jenom tam, kde je odkaz pro stažení. U ostatních to jde obejít a stáhnout si ty nahrávky přímo ze serveru, ale je to pracné a je toho hodně.

Tak tohle je prostě bezchybné. Angličtinu se učím třetím rokem a nějakým záhadným způsobem jsem se letos dostala do kroužku pro upper-intermediate, kde se každý týden musím učit novou gramatiku a strašně moc slovíček, takže mi přišlo celkem zbytečné se do této rubriky dívat s tím, že bych všechny základy měla umět. Ale to byl HRUBÝ OMYL. Něco jsem zde opravdu našla- např. jsem zjistila že neumím říct, že je něčeho málo a navíc jsem se přiučila hodně moc užitečných věciček jako neformální pozdravy, oslovování… Konečně mi už došlo, že na těchto stránkách jsou i ty články s nejzákladnějšími věcmi užitečné i pro pokročilejší a stojí za to si je úplně celé prolézt. Opravdu obdivuji vaši práci a vše co pro nás „budoucí zkušené angličtináře“ děláte.Děkuju 8-)

Re: Poděkování

Libuško, určitě Vám to půjde, mně je 54 a jde mi to taky. Zaregistrujte se, ať se tady můžete i třeba ptát na to, čemu nerozumíte – v diskusním fóru je sekce pro začátečníky a pokud se budete učit podle těchto stránek, tak Vás to bude i báječně bavit. Vy máte ještě k tomu výhodu motivace a možnost si svoje znalosti ověřit a prohloubit „v reálu“. Držím Vám palce.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.