Help for English

"Dream" by Priscilla Ahn

Komentáře k článku: "Dream" by Priscilla Ahn

 

To jednoduché 4 slovo od konce jsem nechytla ani na podesáté… chjo…

Nemá být v 2. sloce druhého řádku v překladu z nejvyšší houpačky?… a vůbec houpačka ?
Co třeba z houpnutí ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 16 lety

Nemá být v 2. sloce druhého řádku v překladu z nejvyšší houpačky?… a vůbec houpačka ?
Co třeba z houpnutí ?

Re:

Všechny české obraty, které by to přesně překládaly, mi přišly takové divné. Proto jsem to nakonec přeložil volně… myslím ale, že jsem tomu textu neublížil. :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Honza
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Všechny české obraty, které by to přesně překládaly, mi přišly takové divné. Proto jsem to nakonec přeložil volně… myslím ale, že jsem tomu textu neublížil. :-)

Re: Re:

Snila jsem, že bych mohla vzlétnout při zhoupnutíse z výšky, snila jsem. Spíš se mi tam moc nelíbí to „měla jsem sen“, česky to řeknu, když jsem měl jeden sen, tady asi spíš snila (dlouhodobě, opakovaně). Přeložit se to dá deseti způsoby a každý má něco v sobě …

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Honza
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 16 lety

Re: Re:

Snila jsem, že bych mohla vzlétnout při zhoupnutíse z výšky, snila jsem. Spíš se mi tam moc nelíbí to „měla jsem sen“, česky to řeknu, když jsem měl jeden sen, tady asi spíš snila (dlouhodobě, opakovaně). Přeložit se to dá deseti způsoby a každý má něco v sobě …

Re: Re: Re:

Moravák by to přeložil asi takhle – Snila jsem, že bych mohla vzlétnout, když bych nabrala velkej švunk ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 16 lety

Nemá být v 2. sloce druhého řádku v překladu z nejvyšší houpačky?… a vůbec houpačka ?
Co třeba z houpnutí ?

Re:

Proč ne houpačka? Holčička si hrála a houpala se asi i na houpačce, a snila o tom, že z té houpačky vyletí a poletí… THE HIGHEST SWING tedy může být ta nejvyšší houpačka, a nebo to taky může být právě ono zhoupnutí, ale to mi přijde, že zní česky tak trochu divně.

Jinak jsem ještě zapomněla pochválit za výběr písničky… moc hezká melodie a sametový hlas…

Hezká písnička

Ach jo, zase tři chyby 5, 9 a 10. Vždycky si to jednou poslechnu a průběžně doplňuju, čemu rozumím. Pak to sjedu ještě jednou pro kontrolu a popř. doplnění co jsem nestihl. Většinou ale co nedám napoprvé, tak napodruhé taky ne. Nejhorší ale je, že pak ještě třeba pět minut zkouším přijít na to, co tam může logicky být … a nic. Hluchej a ještě blbej – to je kombinace :-). Avšak kupříkladu u toho “walks” slyším na začtáku písmeno “L” – ať poslouchám, jak poslouhchám. Je ale fakt, že z kontextu mě to mělo dojít. Ach jo :-(

hmm…

Decka,fajn doplnovacka ale nepremysleli jste trochu zmenit repertoar?Jsou to takove cajdacky,naivni texty,kycovite melodie…treba songy od Lucindy Williams,Alanis Morissette by byly mnohem vic sofistikovanej­si,hm?

Kde berete tak pěkné písničky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lukas vložený před 16 lety

hmm…

Decka,fajn doplnovacka ale nepremysleli jste trochu zmenit repertoar?Jsou to takove cajdacky,naivni texty,kycovite melodie…treba songy od Lucindy Williams,Alanis Morissette by byly mnohem vic sofistikovanej­si,hm?

Re: hmm…

Myslím, že v rubrice HUDBA najdete i jiný typ hudby. Volím hlavně takový ten střední proud, protože ten zaujme více lidí. Jsou tu ale i rockovky apod.

Alanis Morissette by nás přišla na moc peněz. Proč investovat tisíce či desetitisíce do písniček, které si klidně můžete poslechnout jinde? Ono totiž nejde jen o to vybrat písničku, jde o to sehnat příslušná práva a svolení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Kde berete tak pěkné písničky?

Re:

Není to lehké. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lukas vložený před 16 lety

hmm…

Decka,fajn doplnovacka ale nepremysleli jste trochu zmenit repertoar?Jsou to takove cajdacky,naivni texty,kycovite melodie…treba songy od Lucindy Williams,Alanis Morissette by byly mnohem vic sofistikovanej­si,hm?

Re: hmm…

Nezlob se, ale co člověk, jiný styl. Já zase to vítám, že tu jsou tak krásné cajdáčky. U pomalejších písníček se zasníš a myslíš na to, jak to bude krásné, až budeš umět anglicky a vyplníš test!Co taková Morissete, slyšíš ji den za dnem z rádia, v obchodech, v tramvajích, tohle je krásné už pro to, že to neznáš. Pustím si to dvakrát, třikrát a Brithney Spears může jít do hrobu, užívej si to co ti dávají a těš se z toho, že je to pro nás a tím pádem i pro tebe, Díky Markovi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: hmm…

Myslím, že v rubrice HUDBA najdete i jiný typ hudby. Volím hlavně takový ten střední proud, protože ten zaujme více lidí. Jsou tu ale i rockovky apod.

Alanis Morissette by nás přišla na moc peněz. Proč investovat tisíce či desetitisíce do písniček, které si klidně můžete poslechnout jinde? Ono totiž nejde jen o to vybrat písničku, jde o to sehnat příslušná práva a svolení.

Re: Re: hmm…

A ja byl tak naivni, ze jsem veril, ze ti autori pisni dali svoleni bez naroku na honorar (kdyz to slouzi v studijnim ucelum a navic maji reklamu na sve stranky)..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartyIX vložený před 16 lety

Re: Re: hmm…

A ja byl tak naivni, ze jsem veril, ze ti autori pisni dali svoleni bez naroku na honorar (kdyz to slouzi v studijnim ucelum a navic maji reklamu na sve stranky)..

Re: Re: Re: hmm…

Neznámé kapely většinou ano, ale ALANIS MORISSETTE? Tam bych msuel jednat s její nahrávací společností, a to by nebylo snadné. Warner Music by např. za písničku od U2 po nás chtělo cca 2000 EUR měsíčně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.