Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Popelka ( ten)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kleoo vložený před 15 lety

Skvela rada urcite to hned vyzkousim.Jen se chci zeptat nevite o nejakem dobrem britskem serialu?MOmentalne jsem v Irsku takze potrebuji britskou anglictinu.Predem dekuji.

Re:

Doporucuji Red Dwarf .. priceless

Dobrý den, potřeboval bych znám prosím Váš osobní názor nebo radu. Svoji angličtinu si trénuji na O.C. Bezva seriál, jenže nedá se jim rozumět, pouštím si díly bez titulký, jen anglicky. Rozumím tak 50%. Zdá se mi, že všichni herci mají úplně jiný ACCENT, protože když si pustím „normální film“, rozumím téměř vše. Opravdu si nevím rady, jsem v poslední sérii a porozumění se nezlepšilo. (jinak úroveň FCE se mi zdá dobrá ke sledovaní), předem děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alexandr Svetnicky vložený před 15 lety

Dobrý den, potřeboval bych znám prosím Váš osobní názor nebo radu. Svoji angličtinu si trénuji na O.C. Bezva seriál, jenže nedá se jim rozumět, pouštím si díly bez titulký, jen anglicky. Rozumím tak 50%. Zdá se mi, že všichni herci mají úplně jiný ACCENT, protože když si pustím „normální film“, rozumím téměř vše. Opravdu si nevím rady, jsem v poslední sérii a porozumění se nezlepšilo. (jinak úroveň FCE se mi zdá dobrá ke sledovaní), předem děkuji za odpověď.

Re:

Zkuste sluchátka, a nebo si to na pár dílech zkuste natrénovat s anglickými titulky. Osobně mi nepřišlo, že by tam mluvili nějak nesrozumitelně ani s přízvukem, i když SETH má takový osobitý ústní projev…

Ale sluchátka by měla pomoct zlepšit porozumění poměrně znatelně.

Takže som to začala skušať lebo to znie ako skvelá metodá…ale vadíí keď si pustim nejaky serial v angličtine že mu skoro vobec nerozumiem…možno tak jendo slovo vo vete? Vadi to? Alebo nie? A myslíte že sa to zlepší?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adka811 vložený před 15 lety

Takže som to začala skušať lebo to znie ako skvelá metodá…ale vadíí keď si pustim nejaky serial v angličtine že mu skoro vobec nerozumiem…možno tak jendo slovo vo vete? Vadi to? Alebo nie? A myslíte že sa to zlepší?

Re:

Potom začněte s anglickými titulky, pokud skutečně rozumíte jen tu a tam slovo, nečekal bych, že by to samo naskočilo. Bude potřeba tomu pomoct, tedy např. s titulky (ale ne českými), důkladnější rozšiřov ání slovní zásoby apod.

Re:

Četla jste můj článek JAK NA TO: LISTENING?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví magda
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Četla jste můj článek JAK NA TO: LISTENING?

Re: Re:

Ne, ale už jdu na to:-D děkuji

Mohl byste udělat nějaký přehled seriálů vhodných pro zdokonaqlování angličtiny a popřípadě napsat pro jakou úroveň jsou vhodné (např.: pre-intermediate, interm…). Pokud tedy něco takového vůbec u seriálů možné je. Díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petra007 vložený před 15 lety

Mohl byste udělat nějaký přehled seriálů vhodných pro zdokonaqlování angličtiny a popřípadě napsat pro jakou úroveň jsou vhodné (např.: pre-intermediate, interm…). Pokud tedy něco takového vůbec u seriálů možné je. Díky moc

Re:

To myslím moc dobře nejde. Vhodné je cokoliv Vás bude bavit. A úroveň? Čím méně pokročilí jste, tím více si vybírejte spíše akční věci, než seriály, kde je vše založeno na konverzaci. Jak jsem napsal, sitcomy apod. jsou vhodnější pro pokročilejší. Akce jako LOST apod. zvládnou i méně pokročilí.

south park

co se jazyka tyce je skvely i pro zacatecniky a co se zabavy tyce je skvely pro vsechny. navic vsechny dily online na oficialnich strankach

platba na Amazon

Tak som sa rozhodol kupit serial na DVD az som sa preklikal na Amazon do „Payment Method“ . Mozem pouzit Visa bez obav? Iny sposob platby som si nevsimol. S tymto nemam skusenosti …
Dakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pece vložený před 15 lety

platba na Amazon

Tak som sa rozhodol kupit serial na DVD az som sa preklikal na Amazon do „Payment Method“ . Mozem pouzit Visa bez obav? Iny sposob platby som si nevsimol. S tymto nemam skusenosti …
Dakujem.

Re: platba na Amazon

Pomocí platebních/kre­ditních karet platí na internetu snad celý západní svět. Pokud chodíte jen na bezpečné stránky, pak si myslím, že je to stejně bezpečné, jako elektronické bankovnictví.

Musíte mít ale platební kartu, která se dá použít pro internetové platby. Některé to vůbec neumožňují, jiné musí mít nastavený limit pro tyto transakce.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: platba na Amazon

Pomocí platebních/kre­ditních karet platí na internetu snad celý západní svět. Pokud chodíte jen na bezpečné stránky, pak si myslím, že je to stejně bezpečné, jako elektronické bankovnictví.

Musíte mít ale platební kartu, která se dá použít pro internetové platby. Některé to vůbec neumožňují, jiné musí mít nastavený limit pro tyto transakce.

Re: Re: platba na Amazon

Tak ja sa teda pridam k zapadnemu svetu :-) ale aj tak som to trochu poistil …

Děkuju,tenhle článek byl přesně to co jsem potřebovala abych přestala dělat gramatické testy a šla se podívat na jeden díl HIMYM jako přípravu na zítřejší FCE :-D :-D :-D :oops:

Perfektní článek

Lépe bych to nenapsala. I když sleduju všechny seriály v původním znění, přiznám se, že používám české titulky. I když se učím angličtinu už 9 let, opravdu jsem se ji naučila tepřive ve třeťáku na střední. Takže dalo by se říct, že ji umím tepřive 3 roky. A to „umím“ je ve ve velkých uvozovkách.Seriály mi hodně pomohly, ale spíš mi pomohla aktivita na forech ( Gateworld.net, atd ) kde jsem byla nucená si slovíčka hledat, překládat, psát v angličtině.
Děkuji za skvělé rady.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.