Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

Úplný začátečník

Dobrý večer,
předně děkuji za opravdu zajímavé a poučné rady na tomto webu. Pomalinku to zde pročítám a přemýšlím jak začít s výukou. Zda zakoupit na tomto webu zavrhnutou „Magickou angličtinu“ která slibuje zázraky nebo …
Ale nyní vážně. Myslíte, že tímto způsobem který zde popisujete může zahájit výuku angličtiny úplý začátečník nebo je nutné (vhodné) nějaké základy mít a na sledovaní seriálu přejít později?
Pokud ano, tak by asi bylo dobré si prohlédnout seriál s českými titulky pro pochopení o čem to vlastně je a po té již poslouchat a poslouchat?
Děkuji za doporučení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miaa vložený před 15 lety

Úplný začátečník

Dobrý večer,
předně děkuji za opravdu zajímavé a poučné rady na tomto webu. Pomalinku to zde pročítám a přemýšlím jak začít s výukou. Zda zakoupit na tomto webu zavrhnutou „Magickou angličtinu“ která slibuje zázraky nebo …
Ale nyní vážně. Myslíte, že tímto způsobem který zde popisujete může zahájit výuku angličtiny úplý začátečník nebo je nutné (vhodné) nějaké základy mít a na sledovaní seriálu přejít později?
Pokud ano, tak by asi bylo dobré si prohlédnout seriál s českými titulky pro pochopení o čem to vlastně je a po té již poslouchat a poslouchat?
Děkuji za doporučení.

Re: Úplný začátečník

Naprostý začátečník se takto samozřejmě učit nemůže. K tomu je potřeba mít už nějaké základ,y jinak se daleko nedostanete. Pro začátečníky tu ale máme sekci „angličtina pro začátečníky“.

Děkuji za výborný článek, hned jsem se rozhodl, že seriály musím vyzkoušet. Měl bych ale jeden dotaz: chci zakoupit seriál první sérii O.C.California a One Tree Hill. Mohu objednat z německého amazonu nebo z britského, daleko jednodušší a levnější by pro mě byl nákup přes německý amazon (poštovné v německu zdarma). Jediné co nevím, když jsou to oba americké seriály, jestli budou v případě nákupu přes německý nebo anglický amazon oba namluveny americkou angličtinou, nebo je lepší koupit přes anglický amazon a můžu se těšit na britskou angličtinu??? Děkuji za radu, raději bych měl výslovnost britskou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pipisek vložený před 15 lety

Děkuji za výborný článek, hned jsem se rozhodl, že seriály musím vyzkoušet. Měl bych ale jeden dotaz: chci zakoupit seriál první sérii O.C.California a One Tree Hill. Mohu objednat z německého amazonu nebo z britského, daleko jednodušší a levnější by pro mě byl nákup přes německý amazon (poštovné v německu zdarma). Jediné co nevím, když jsou to oba americké seriály, jestli budou v případě nákupu přes německý nebo anglický amazon oba namluveny americkou angličtinou, nebo je lepší koupit přes anglický amazon a můžu se těšit na britskou angličtinu??? Děkuji za radu, raději bych měl výslovnost britskou.

Re:

Ne, britská a americká angličtina se nedabuje, prostě budete mít původní znění, u maerických seriálů americkou angličtinu, u britských britskou.

Pokud byste chtěl britskou angličtinu, musíte si vybrat britský seriál.

Jinak OC i One Tree Hill jsou teď na britském amazonu docela levné, sledujte to, někdy se ceny mohou lišit i o desítky EURO!

Začínám se každý den učit angličtinu. Doporučíte mi tedy sledovat jakékoli seriály, nebo mám raději zvolit britské seriály? Jaký by jste britský seriál konkrétně doporučil? Díky za pomoc, nákup na amazonu není žádný problém a ceny jsou opravdu pohádkové u starších dílů seriálů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pipisek vložený před 15 lety

Začínám se každý den učit angličtinu. Doporučíte mi tedy sledovat jakékoli seriály, nebo mám raději zvolit britské seriály? Jaký by jste britský seriál konkrétně doporučil? Díky za pomoc, nákup na amazonu není žádný problém a ceny jsou opravdu pohádkové u starších dílů seriálů.

Re:

Záleží na tom, jaká angličtina a jaká kultura je Vám bližší. Mě např. britské seriály moc neříkají. Někdo jiný zase nemůže vystát kulturu americkou. Záleží jen a jen na vás. Nikdo vám al enemůže tvrdit, že je lepší jedno nebo druhé.

díky za objasnění, bál jsem se jen velkých rozdílů ve výslovnosti, které mohli ztížit výuku, protože zatím jedu – učím se dle britské angličtiny. DVD jsou již objednány a těším se na domácí výuku s přítelkyní a Vám děkuji za operativní pomoc a výbornou práci na vašem sajtu.

DVD již dorazili, v pátek z německého amazonu objednáno, v sobotu ráno dorazilo :-D . Dnes se na to vrhnu.

velký dík

Dobrý den, jsem velice potěšla, že jsem se zde dozvěděla takové podstatné informace. Učím se Angličtinu docela dlouho a za tu dobu mi ještě nikdo neporadil tak dobře jako váš článek. Velice si toho cením a určitě si co nejdříve koupím nějaký seriál přez amazon, ať začnu s efektivnější výukou. Přečetla jsem si všechy komentáře a určitě to doporučuji všem. Chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s používáním nových vyukových programů (english box) a psychowolkmenu? Je to podle vás také efektivní?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nicolett vložený před 15 lety

velký dík

Dobrý den, jsem velice potěšla, že jsem se zde dozvěděla takové podstatné informace. Učím se Angličtinu docela dlouho a za tu dobu mi ještě nikdo neporadil tak dobře jako váš článek. Velice si toho cením a určitě si co nejdříve koupím nějaký seriál přez amazon, ať začnu s efektivnější výukou. Přečetla jsem si všechy komentáře a určitě to doporučuji všem. Chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s používáním nových vyukových programů (english box) a psychowolkmenu? Je to podle vás také efektivní?

Re: velký dík

K tomu se bohužel nemůžu vyjadřovat. Jednou jsem se vyjádřil a jedna firma se se mnou chtěla soudit o několik milionů za ušlé zisky. Sry.

Od té doby píšu recenze jen na kvalitní materiály.

Anglické titulky

Zdravím všechny. S myšlenkou sledování seriálů s anglickými titulky jsem si pohrával už déle. Nikdy jsem to však neuvedl do praxe. Váš článek mě ovšem motivuje, proto bych se chtěl zeptat. Kde bych si mohl stáhnout anglické titulky např. k seriálům How I Met Your Mother, Big Bang Theory, IT Crowd nebo Dexter ??? Předem děkuji za odpověď…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Norbi_CZ vložený před 15 lety

Anglické titulky

Zdravím všechny. S myšlenkou sledování seriálů s anglickými titulky jsem si pohrával už déle. Nikdy jsem to však neuvedl do praxe. Váš článek mě ovšem motivuje, proto bych se chtěl zeptat. Kde bych si mohl stáhnout anglické titulky např. k seriálům How I Met Your Mother, Big Bang Theory, IT Crowd nebo Dexter ??? Předem děkuji za odpověď…

Re: Anglické titulky

Většinou je lze snadno najít přes google. Ale je spousta serverů, kde titulky jsou, např. www.subbiee.com.

Já radši používám google. Když člověk ví, jak se která epizoda jmenuje, není to většinou problém.

Ale úplně nejlepší je si seriál koupit, tam už jsou i titulky. Např. HIMYM první série je teď na Amazon.com za 11 liber. To je něco málo přes tři stovky. IT Crowd stojí dokonce ještě míň. Big Bang Theory jsem si teď taky kupoval za necelých 15 liber.

Serialy

Doporučuju IT CROWD – studenti jsou z toho vesmes nadseni, procvici britskou anglictinu, ktera se moc neobjevuje ani v TV ani na DVD a navic jsou bud cele epizody nebo vtipne scenky dostupne na youtube.com.
Jinak jeste BlackBooks ale ten uz by byl jazykove narocnejsi.

Jinak studentum rikam, ze se staci podivat na Shreka, Hleda se Nemo a Pratele v AJ, a jsou za vodou :o)

Skvela rada urcite to hned vyzkousim.Jen se chci zeptat nevite o nejakem dobrem britskem serialu?MOmentalne jsem v Irsku takze potrebuji britskou anglictinu.Predem dekuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kleoo vložený před 15 lety

Skvela rada urcite to hned vyzkousim.Jen se chci zeptat nevite o nejakem dobrem britskem serialu?MOmentalne jsem v Irsku takze potrebuji britskou anglictinu.Predem dekuji.

Re:

Já se často koukám na britský Monty Python's Flying Circus. Je to takový anglický humor, takže občas nic moc, ale někdy je to super!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.