Help for English

Výslovnost: Vázání slov v angličtině

Komentáře k článku: Výslovnost: Vázání slov v angličtině

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Kuba vložený před 15 lety

Re: Re: Re: :)

tak todle jsem vážně nečekal… Vždycky jsem si myslel, že nahrávky berete od nějakého nativa, ale přitom jste to byl Vy. Myslím, že to muselo stát hodně dřiny dopracovat se až k této výslovnosti.

Když Vás porovnám s našim profesorem

náš – ukázka špatné výslovnosti
Vy – ta druhá ukázka

:)

Re: Re: Re: Re: :)

Většinou si nechávám nahrávky nahrávat rodilými mluvčími, ale to je drahé a ne moc pružné. Když si to nahraju sám, nahraju si to přesně, jak potřebuju a je to zadarmo. :-)

Povídky a slovíčka do slovníku mi ale budou dále narávat rodilí mluvčí. :-)

Super článek :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

supr

Já jsem si říkal, kdy přijde na řadu fonologie :--)

Re: supr

Je to tak skvělý i proto, že se ostatní weby do takové problematiky pouští ne moc rádi. Webu HFE dáváme další pochvalu!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 15 lety

Re: supr

Je to tak skvělý i proto, že se ostatní weby do takové problematiky pouští ne moc rádi. Webu HFE dáváme další pochvalu!

Re: Re: supr

To my se zase rádi pouštíme do čehokoliv. :-)

Paráda!!!

The snow is white.Maličkost, ale v popisce je špatný překlad.

Tak to bude tvrdy orisek s tou vyslovnosti, kazdopadne diky moc za skvely clanek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alena.1 vložený před 15 lety

The snow is white.Maličkost, ale v popisce je špatný překlad.

Re:

Už to vidím, díky, hned opravím.

Super článek! Můžu potvrdit, že to funguje. Nikdy před tím jsem si neuvědomovala důležitost tohoto vázání slov. Setkala jsem se s tím poprvé před cca půl rokem, od té doby se snažím slova vázat. Zjistila jsem, že se mi díky tomu o dost zlepšila schopnost porozumění mluvenému projevu :-)

Dnes na BBC

Já slyšel na začátku věty „ifeelslike“. Pletu se, nebo to ‚s‘ je tam jako spojnice „i feel like“ ?

P.S. Začínám sem chodit každý den. Díky tomuto webu a nadšeným komentářům zdejších usedlíků, mě začíná učení angličtiny opět bavit. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skill -5 vložený před 15 lety

Dnes na BBC

Já slyšel na začátku věty „ifeelslike“. Pletu se, nebo to ‚s‘ je tam jako spojnice „i feel like“ ?

P.S. Začínám sem chodit každý den. Díky tomuto webu a nadšeným komentářům zdejších usedlíků, mě začíná učení angličtiny opět bavit. Děkuji

Re: Dnes na BBC

to bylo asi IT FEELS LIKE. Tedy žádný spojnice, spíš jen zkomolené T, které nebylo slyšet. V britské angličtině někteří mluvčí používají tzv. „glottal stop“ místo T, takže místo BUT řeknou jen jakési /ba./ a na konci to A useknou zastavením proudu vzduchu v hrdle.

Ale jestli to je to, co máte na mysli, to nevím. Musel bych to slyšet.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Dnes na BBC

to bylo asi IT FEELS LIKE. Tedy žádný spojnice, spíš jen zkomolené T, které nebylo slyšet. V britské angličtině někteří mluvčí používají tzv. „glottal stop“ místo T, takže místo BUT řeknou jen jakési /ba./ a na konci to A useknou zastavením proudu vzduchu v hrdle.

Ale jestli to je to, co máte na mysli, to nevím. Musel bych to slyšet.

Re: Re: Dnes na BBC

Aha, vracím se zpátky na zem a do ucha si pustím nějakou anglickou verzi Emamámaso&máma­mámísu. Každopádně díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skill -5 vložený před 15 lety

Dnes na BBC

Já slyšel na začátku věty „ifeelslike“. Pletu se, nebo to ‚s‘ je tam jako spojnice „i feel like“ ?

P.S. Začínám sem chodit každý den. Díky tomuto webu a nadšeným komentářům zdejších usedlíků, mě začíná učení angličtiny opět bavit. Děkuji

Re: Dnes na BBC

Jinak dvě L za sebou normálně spojí v jedno „dlouhé l“. :-)

Chtěl bych to jednou umět alespoň tak, jak Vy říkáte ty příklady špatně… :-(

:-D

výslovnost

ááá, další článek zaměřený na moji slabinu – jako by mi byl dělaný přímo na míru :-D

Vázání slov se snad nikdy pořádně nenaučím. AJ je učím už od října 2008 a stále slova ve větách spíše kouskuju :oops: Vím, že to chce více trénovat, ale pochybuju, že se to někdy naučím…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.