Help for English

Rozhovor s Markem Vítem

Komentáře k článku: Rozhovor s Markem Vítem

 

Chtěl bych se zeptat co se stalo se stránkou němčina-zdarma.cz ,připadá mi to jakoby se na tu stránku uplně zapomělo,už dost dlouho tam nikdo nic nepřidal a to mě dost mrzí(nemcinu se učim na škole a docela by se mi to hodilo)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lochness007 vložený před 15 lety

Chtěl bych se zeptat co se stalo se stránkou němčina-zdarma.cz ,připadá mi to jakoby se na tu stránku uplně zapomělo,už dost dlouho tam nikdo nic nepřidal a to mě dost mrzí(nemcinu se učim na škole a docela by se mi to hodilo)

Re:

Nemůžeme nikoho nutit, aby stránky dělal. Paní, která to vedla, se zápalem začala, ale potom skončila, asi ji to přestalo bavit. S tím nic neuděláme. Snadt se ale najde někdo další. My to ale neovlivníme.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Nemůžeme nikoho nutit, aby stránky dělal. Paní, která to vedla, se zápalem začala, ale potom skončila, asi ji to přestalo bavit. S tím nic neuděláme. Snadt se ale najde někdo další. My to ale neovlivníme.

Re: Re:

Mě by to bavilo ale nemam tak obsahle znalosti jazyka abych to zvládl.

!!!!!

:-) tak to je hustší než hustý! perfektní rozhovor, skvělé odpovědi, super nápad, nemám slov! taky se skláním!:shock: díky autorům rozhovoru i autorovi stránek!!! už se těším na sraz, abych viděla pana Víta naživo!:-)fakticky obdivuhodné! velice mě překvapily vaše začátky a období před vysokou školou…musím se sebou něco dělat :oops: :-) :-)

jenom mám takový dotaz:
vy jste se učil z her a pak hlavně z knížek, ale jak mám vědět, že se neučím třeba nějaké knižní nebo zastaralé výrazy, když čtu anglické knihy? co je nejlepší pro tu contemporary english? děkujii

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

jenom mám takový dotaz:
vy jste se učil z her a pak hlavně z knížek, ale jak mám vědět, že se neučím třeba nějaké knižní nebo zastaralé výrazy, když čtu anglické knihy? co je nejlepší pro tu contemporary english? děkujii

Re:

Myslím, že se tohoto nemusíte moc obávat. Angličtina je angličtina. A navíc je dobré mít široké spektrum – jak jsem napsal, na mé poličce byla i červená knihovna. Nebojte, tam se zaručeně „moc knižní“ výrazy neobjevovaly.

A hlavně, čím více jste s angličtinou v kontaktu, tím více budete schopna rozlišit, co je „knižní“ a co je hovorové. Např. když jsem četl The Lord of the Rings, ještě jsem na tom s angličtinou nebyl zas tak úplně nejlépe, ale už tam jsem cítil, že to je angličtina trochu jiná, knižnější, než ta běžná. Ale to nevadí, i skrze to se člověk učí souvztažnosti a tak. Samozřejmě nemá cenu si zapisovat z takového zdroje všechna slovíčka apod.

Marku, já mám samozřejmě angličtinu rád a taky se jí budu živit, ale stejně tiše závidim tu Tvou stoprocentní soustřednost. Já mám bohužel pár koníčků jako sport, fotbal, který mě až moc rozptylují na to, abych to dotáhl tak daleko si myslim.

Marku, procházel jste jednotlivými Cambridge certifikáty postupně, tzn. od KET až po CPE, nebo jste to vzal rovnou k tomu nejvyššímu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Marku, procházel jste jednotlivými Cambridge certifikáty postupně, tzn. od KET až po CPE, nebo jste to vzal rovnou k tomu nejvyššímu?

Re:

Rovnou CPE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Rovnou CPE.

Re: Re:

mate v planu si udělat nějakou odbornou zkoušku? třeba z obchodní angličtiny apod. a ještě mam dotaz vite nahodou jak je s učiteli v čr? musi mit nějakou statnici nebo stači jenom maturita z toho jazyka jak jste napsal ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Rovnou CPE.

Re: Re:

s tou státnici jsem to myslel jako nějakou zkoušku a ptal jsem se kvuli toho že jsem četl o TKT (Teaching Knowledge Test) a ještě jiných a docela mě zajímá kolik učitelů v čr něco takového má

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lochness007 vložený před 15 lety

Re: Re:

mate v planu si udělat nějakou odbornou zkoušku? třeba z obchodní angličtiny apod. a ještě mam dotaz vite nahodou jak je s učiteli v čr? musi mit nějakou statnici nebo stači jenom maturita z toho jazyka jak jste napsal ?

Re: Re: Re:

Doposud museli mít učitelé VŠ pedagogické vzdělání, tedy titul Mgr. a k tomu nejlépe aprobaci na daný předmět (nebylo však nutností). Samozřejmě je o učitele nouze, a tak školy musí občas najmout i někoho nekvalifikovaného, ale za málo peněz a jen na přechodnou dobu.

Ministerstvo teď ale přišlo s nějakou změnou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lochness007 vložený před 15 lety

Re: Re:

mate v planu si udělat nějakou odbornou zkoušku? třeba z obchodní angličtiny apod. a ještě mam dotaz vite nahodou jak je s učiteli v čr? musi mit nějakou statnici nebo stači jenom maturita z toho jazyka jak jste napsal ?

Re: Re: Re:

Ano, určitě bych zkusit tu nejvyšší BEC zkoušku. Uvidíme, až na to bude čas.

Re: Accented English…

Myslím, že jsou velké individuální rozdíly ve schopnosti pochytit přízvuk. Moji cizokrajní spolužáci z VŠ se všichni učili česky asi rok před nástupem do prváku, ale rozdíly byly obrovské. Jeden – Ali z Maroka – mluvil po pěti letech jako rodilý brňák. Taky jsem slyšela v TV Japonku, která se k nám přivdala a mluvila krásnou češtinou. Na rozdíl od mého kamaráda Slováka, který sice používá česká slova, ale se slovenským akcentem :-)
Určitě platí, že děti se naučí cizí přízvuk snáz, ale myslím, že ani po pubertě není nic ztraceno. Prý kdo má hudební sluch, snáz pochytí i přízvuk. V tom případě jsem ale bez šance:-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maris vložený před 15 lety

Re: Accented English…

Myslím, že jsou velké individuální rozdíly ve schopnosti pochytit přízvuk. Moji cizokrajní spolužáci z VŠ se všichni učili česky asi rok před nástupem do prváku, ale rozdíly byly obrovské. Jeden – Ali z Maroka – mluvil po pěti letech jako rodilý brňák. Taky jsem slyšela v TV Japonku, která se k nám přivdala a mluvila krásnou češtinou. Na rozdíl od mého kamaráda Slováka, který sice používá česká slova, ale se slovenským akcentem :-)
Určitě platí, že děti se naučí cizí přízvuk snáz, ale myslím, že ani po pubertě není nic ztraceno. Prý kdo má hudební sluch, snáz pochytí i přízvuk. V tom případě jsem ale bez šance:-(

Re: Re: Accented English…

Ano, přesně tak. Je to individuální. Schwarzenegger je zrovna příkladem toho, kdo nemá asi vůůůůbec žádný hudební sluch.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.