Help for English

Co jsou to 'determinátory' (determiners)

Komentáře k článku: Co jsou to 'determinátory' (determiners)

 

opravdu super článek, přineslo mi to do angličtinou opět novou porci logiky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Takže jste nejen expert metodik (jak jste se v jiném komentáři ukázal), ale i expert lingvista. :-)

Re: Re:

Marku, já myslím, že tento člověk se řadí do kategorie, kterou jsem si pro sebe pojmenoval „web arsonist“ (on existuje i nějakej oficiální pojem), což je v podstatě diagnóza. Jsou to lidé, kteří úmyslně provokují reakce na své názory (nestojí si za nimi, jejich jedinou motivací je provokace) a sledují, jak se v reakcích „rozhoří oheň“ (flamewar).

Re:

To Spark: Škoda komentovat komentář s tolika hrubkaMI a lingvistyckýMI bláboLY.

GOTCHA :-D.

Takže prosím, komentáře přenech těm, kteří ostatní neznechutí výskytem hrubek v 50% věty.
A psaní článků těm, jejichž češtinu si ty můžeš klást za vzor…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Edita Stiborová vložený před 15 lety

Re:

To Spark: Škoda komentovat komentář s tolika hrubkaMI a lingvistyckýMI bláboLY.

GOTCHA :-D.

Takže prosím, komentáře přenech těm, kteří ostatní neznechutí výskytem hrubek v 50% věty.
A psaní článků těm, jejichž češtinu si ty můžeš klást za vzor…

Re: Re:

teď opravím sama sebe – lingvistickými…

jo souhlasím, článek je skvělý .. děkuji … zrovna nedávno jsem řešila co je to determiner :-) už těším se na další článek zabývající se „hlouběji“ derminátorama :-D

Díky.
Zase je mi vše o něco víc jasnější :-)

Na tyhle „determinátory“ bych si musel vyhradit celej jeden rok, abych se je naučil. Už od začátku co se učim eng říkám whole the world a nemužu si to zapamatovat správně. Jinak přehlednej článek. A lidí jako spark si radši nevšímat. :-)

Re:

tak o té přítulnosti bych pochybovala… koneckonců pořadí determinátorů a slovosled vůbec je poslední dobou mojí další noční můrou, hned vedle frázových sloves např… :-(

Dá se říct „whole the world“ nebo „the whole world“? Díky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hannah789 vložený před 15 lety

Dá se říct „whole the world“ nebo „the whole world“? Díky!

Re:

jenom THE WHOLE WORLD. THE je determinátor, WHOLE je přídavné jméno.

Her children all had ..

Mohl bych se zeptat, proč ve větě: Her children all had such good manners. Je all až za Her children?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

Her children all had ..

Mohl bych se zeptat, proč ve větě: Her children all had such good manners. Je all až za Her children?

Re: Her children all had ..

ALL se může také umístit před sloveso. Je to tak OK, ale ne tak běžné jako před podst. jménem.

Jak by se prosím Vás teda řeklo můj nejlepší přítel? the best friend of mine?
Nebo bylo by možné i toto – my best friend? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od romanb vložený před 15 lety

Jak by se prosím Vás teda řeklo můj nejlepší přítel? the best friend of mine?
Nebo bylo by možné i toto – my best friend? Děkuji za odpověď.

Re:

jen MY BEST FRIEND.

tak co je vlastne ten determonator?? :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.