Help for English

Co jsou to 'determinátory' (determiners)

Komentáře k článku: Co jsou to 'determinátory' (determiners)

 

Chyba?

(my older brother-nemělo by to být my elder brother) jestliže se jedná o člena rodiny, nebo na tom nezaleží?
:-)

Re:

Takže jste nejen expert metodik (jak jste se v jiném komentáři ukázal), ale i expert lingvista. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MOORDOOR vložený před 15 lety

Chyba?

(my older brother-nemělo by to být my elder brother) jestliže se jedná o člena rodiny, nebo na tom nezaleží?
:-)

Re: Chyba?

Ne, chyba to není. Může být obojí.

Díky za přehledné shrnutí této problematiky. Nedávno jsem musela vysvětlovat kamarádce pořadí a kombinace determinátorů ve větě, a musím říct že jsem se u toho pěkně zapotila :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wěrka vložený před 15 lety

Díky za přehledné shrnutí této problematiky. Nedávno jsem musela vysvětlovat kamarádce pořadí a kombinace determinátorů ve větě, a musím říct že jsem se u toho pěkně zapotila :)

Re:

Připojuji se k poděkování. Články tohoto typu mám úplně nejraději a jsem za něj moc vděčný. Pomáhají mi pochopit základní principy a fungování angličtiny.

Na ten pokročilejší článek o tom jsme mě dost natěšil. :) Pokud by se vám chtělo, bylo by fajn, kdybyste tam ještě přihodil nakonec nějakou shrnující tabulku, kde jsou shrnuty možné a nepřijatelné kombinace těch determinátorů.

A hlásím, že jsem našel jsem tam překlep, dvě tečky za sebou v části o určujících determinátorech.

Re:

Spark:
Daleko užitečnější by bylo, kdyby jste ty vaše objevené chyby nahlásil, aby je autor mohl opravit. To co tu píšete jsou teprve bláboly. Uvědomujete si, jaké pak mají tady lidé o vás asi tak mínění? Tady cítím závist. Nepokoušíte se dělat třeba také webové stránky? :D

Marek Vít:
našel jsem ještě překlep detreminátory.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re:

Spark:
Daleko užitečnější by bylo, kdyby jste ty vaše objevené chyby nahlásil, aby je autor mohl opravit. To co tu píšete jsou teprve bláboly. Uvědomujete si, jaké pak mají tady lidé o vás asi tak mínění? Tady cítím závist. Nepokoušíte se dělat třeba také webové stránky? :D

Marek Vít:
našel jsem ještě překlep detreminátory.

Re: Re:

Díky, překlep opraven. To ale pán asi na mysli neměl, jistě umí rozlišit mezi „hrubkou“ a „překlepem“.

Já taky děkuji za článek. Zrovna minulý týden jsem nad něčím z této látky přemýšlela. Tomu říkám síla myšlenky. :-)

Člověk jen žasne, co ještě je potřeba o AJ vědět :-) Děkuji, že nám tyto „taje“ odkrýváte :-)

tito moji přátelé

Asi se na to někdo taky bude chtít zeptat:
nepřípustnost kombinace determinátorů „these“ a „my“ -
je to tak přísně zapovězeno? Nešlo by to tak říci ve významu „tito moji přátelé“ – these my friends.

Ne že bych to chtěl prosazovat, ale zdá se mi, že jsem se s tím setkal.

Díky za perfektní a přehledný článek!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 15 lety

tito moji přátelé

Asi se na to někdo taky bude chtít zeptat:
nepřípustnost kombinace determinátorů „these“ a „my“ -
je to tak přísně zapovězeno? Nešlo by to tak říci ve významu „tito moji přátelé“ – these my friends.

Ne že bych to chtěl prosazovat, ale zdá se mi, že jsem se s tím setkal.

Díky za perfektní a přehledný článek!

Re: tito moji přátelé

Ne, nejde to. A pokud jste se s tím setkal, nebylo to gramaticky správné.

Takže nemáme gramaticky správný způsob jak vyjádřit větu „Tito moji přátelé … (mne nikdy nezradí).“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 15 lety

Takže nemáme gramaticky správný způsob jak vyjádřit větu „Tito moji přátelé … (mne nikdy nezradí).“?

Re:

je to v článku napsané – pomocí dvojitého genitivu: these friends of mine.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

je to v článku napsané – pomocí dvojitého genitivu: these friends of mine.

Re: Re:

SORRY! Slepej jsem a ještě asi něco… :)

Nadpis vypadal strašidelně, ale po přečtení článku se determinátory nakonec jeví celkem přítulně :-) Díky za článek.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.