Help for English

Jak nakupovat DVD v zahraničí

Komentáře k článku: Jak nakupovat DVD v zahraničí

 

Nedalo mi to, lebo dost pochybujem ze by tunajsi predajcovia cokolvek upravovali, a nasiel som zaujimavu info na wikipedii.
Region code enforcement has been discussed as a possible violation of World Trade Organization free trade agreements or competition law. The Australian Competition and Consumer Commission (ACCC) has warned that DVD players that enforce region coding may violate their Trade Practices Act. The government of New Zealand is also considering a similar ruling. This means that all DVD players sold in those territories have to be region-free.
Kedze zijem na NZ, cela zahada je tymto vyriesena :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pukeko vložený před 15 lety

Nedalo mi to, lebo dost pochybujem ze by tunajsi predajcovia cokolvek upravovali, a nasiel som zaujimavu info na wikipedii.
Region code enforcement has been discussed as a possible violation of World Trade Organization free trade agreements or competition law. The Australian Competition and Consumer Commission (ACCC) has warned that DVD players that enforce region coding may violate their Trade Practices Act. The government of New Zealand is also considering a similar ruling. This means that all DVD players sold in those territories have to be region-free.
Kedze zijem na NZ, cela zahada je tymto vyriesena :-)

Re:

No tak to je teda novinka i pro mě. Děkuji za info.
Bohužel v Evropě je to zatím jinak :-(

Tak zrovna mi jde z amazon.com jedna knížka-první mezinárodní objednávka vůbec, zvládla jsem objednat bez čtení tohoto článku (což mě těší, že jsem jejich navigaci v angličtině tak dobře pochopila). Ted bych ještě potřebovala ten článek o Paypal, ten mi ještě chybí a pak hurá na mezinárodní obchod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Brambram vložený před 15 lety

Tak zrovna mi jde z amazon.com jedna knížka-první mezinárodní objednávka vůbec, zvládla jsem objednat bez čtení tohoto článku (což mě těší, že jsem jejich navigaci v angličtině tak dobře pochopila). Ted bych ještě potřebovala ten článek o Paypal, ten mi ještě chybí a pak hurá na mezinárodní obchod.

Re:

Pokud jste zvládla bez článku objednávku Amazon, tak Paypal by neměl být tak velký problém :-)

Ok, mrknu na to, obecně jsem měla z objednávek ze zahraničí až nezdravý respekt a obavu, takže mě potěšilo, že to je fakt až takhle lehký.Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Brambram vložený před 15 lety

Ok, mrknu na to, obecně jsem měla z objednávek ze zahraničí až nezdravý respekt a obavu, takže mě potěšilo, že to je fakt až takhle lehký.Díky

Re:

Uprimne objednani ze zahranici me prijde daleko snazsi nez z CZ e-shopu (v nekterych mam pocit, ze bych mela do pocitace mlatit kyjem) a taky vam zbozi ze zahranici prijde daleko rychleji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re:

Uprimne objednani ze zahranici me prijde daleko snazsi nez z CZ e-shopu (v nekterych mam pocit, ze bych mela do pocitace mlatit kyjem) a taky vam zbozi ze zahranici prijde daleko rychleji

Re: Re:

Tady musím LionessCz i Romana podpořit. Objednání, na AmazonUK, je několik, naprosto jednoduchých kroků. Od uložení zboží do košíku asi 10 min a to jsem si ještě telefonicky potvrzovala čísla, která tam opravdu patří – přišlo mi to tak jednoduché, že jsem odmítala uvěřit :-D povedlo se. Ve čt odpoledne objednáno a v út na mě čekal balíče :-D (k večeři bylo opět NAMAŽ-SI:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 15 lety

Re: Re:

Tady musím LionessCz i Romana podpořit. Objednání, na AmazonUK, je několik, naprosto jednoduchých kroků. Od uložení zboží do košíku asi 10 min a to jsem si ještě telefonicky potvrzovala čísla, která tam opravdu patří – přišlo mi to tak jednoduché, že jsem odmítala uvěřit :-D povedlo se. Ve čt odpoledne objednáno a v út na mě čekal balíče :-D (k večeři bylo opět NAMAŽ-SI:-)

Re: Re: Re:

Zapoměla jsem dodat, že mám internetbanking…

Teprve se tady rozkoukávám a tento článek mi po 1 cvičném testíku padl do oka. Moc dobře popsané, určo něco koupím jak pro sebe, tak jako dárky. … bude se mi tu líbit 8-)

Tak jsem to taky zkusil a objednal první a druhou sérii seriálu The It Crowd. Nebylo u toho napsáno, zda to obsahuje titulky. Přesto jsem to risknul. Titulky tam jsou. V neděli navečer jsem to objednal a dnes (ve čtvrtek) to dorazilo, takže docela fofr.

Nehohláte někdo z vás objednávat něco z Amazonu.com ?
Měl bych od nich zájem o jednu knížku ( Mastering the American Accent with Audio CDs ), jenže sám nejsem schopný to objednat, krom toho kvli poštovnému by bylo výhodnější spojit víc objednávek dohromady. Kdyžtak napište soukromě a domluvíme se.. 8-)

USA vs. UK

Sháním jednu knížku, kterou na britském Amazonu mají za 13 £ a na americkém za 16 $ , což je při současném kursu mnohem levnější, myslíte si, že poštovné bude o hodně vyšší? Ještě se chci zeptat, jestli adresu vyplňujete s diaktritikou­..tipuju, že asi ne :-)

USA vs. UK

Tak jsem to zkusil dát do košíku( podle rady z článku-díky!) a chtějí 7£ za poštovné. To je trochu moc, i na objemnou knihu- přitom z USA stojí shipping 8$..to nedává smysl. Navíc na americké verzi není nutné před zjištěním celkové ceny s poštovným zadat číslo plat.karty, to mi na .co.uk taky přišlo dost nepříjemné. Asi zkusím štěstí s USA

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FliegenderZirkus vložený před 15 lety

USA vs. UK

Sháním jednu knížku, kterou na britském Amazonu mají za 13 £ a na americkém za 16 $ , což je při současném kursu mnohem levnější, myslíte si, že poštovné bude o hodně vyšší? Ještě se chci zeptat, jestli adresu vyplňujete s diaktritikou­..tipuju, že asi ne :-)

Re: USA vs. UK

Něco se samozřejmě vyplatí z USA, něco z UK. Rozdíl je někdy obrovský. Mám spadeno na jednu knihu, co stojí v UK 140 liber a v USA 120 dolarů. Ta stejná kniha. Stává se to. Musíte vybírat a počítat, co se vyplatí.

Poštovné je podobné z USA jako z UK.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FliegenderZirkus vložený před 15 lety

USA vs. UK

Tak jsem to zkusil dát do košíku( podle rady z článku-díky!) a chtějí 7£ za poštovné. To je trochu moc, i na objemnou knihu- přitom z USA stojí shipping 8$..to nedává smysl. Navíc na americké verzi není nutné před zjištěním celkové ceny s poštovným zadat číslo plat.karty, to mi na .co.uk taky přišlo dost nepříjemné. Asi zkusím štěstí s USA

Re: USA vs. UK

No, z USA máte několik možností dodání, já obvykle používám tu prostřední (expedited shipping), ta nejlevnější – u té trvá to dodání velmi velmi dlouho. U té prostřední jsou to zhruba dva týdny. Těch vašich 8 dolarů je za to nejlevnější. Expedited shipping by vás na jednu knihu vyšlo na cca 13 dolarů.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.