Help for English

Jak nakupovat DVD v zahraničí

Komentáře k článku: Jak nakupovat DVD v zahraničí

 

Výborný článek pro ty, kteří ještě nemají zkušenosti s objednávkou ze zahraničí.

jj, naprosto souhlasím. Sice jsem to jen tak prolítl, protože tohle všechno už celkem znám, ale pro ostatní je to perfektní návod. Bravo, Romane.

100 bodiku a tesim se na clanek o PayPalu

Díky

Ani si neumíte představit, jakou jste mi udělal radost . Zatím mi objednával syn, teď to můžu zkusit sama. :-) :-)

Pro mě nic nového, ale pro ostatní to musí být bomba

Hehe, ono se vyplácí chodit na srazy.. :-D :-)

Skvělý článek :-) Rozvedený do nejmenších detailů :-D

Clo

Ještě bych upozornil, že při nákupu z USA či odjinud mimo EU se vám může stát, že balíček přiveze pošťák, ale bude od vás chtít peníze – clo. Je to myslím na zásilky v hodnotě nad 1000 Kč a clo je ve výši 19% ceny. Zase ale neplatíte DPH.

Při nákupu z EU se počítá DPH, clo se pochopitelně neplatí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Clo

Ještě bych upozornil, že při nákupu z USA či odjinud mimo EU se vám může stát, že balíček přiveze pošťák, ale bude od vás chtít peníze – clo. Je to myslím na zásilky v hodnotě nad 1000 Kč a clo je ve výši 19% ceny. Zase ale neplatíte DPH.

Při nákupu z EU se počítá DPH, clo se pochopitelně neplatí.

Re: Clo

No jo, na to já úplně zapomněl.
Pokusím se to do článku někam dopsat. Dík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Clo

No jo, na to já úplně zapomněl.
Pokusím se to do článku někam dopsat. Dík :-)

Re: Re: Clo

Ale Amazon UK DPHcko preci rovnou prepocita, takze to vidite uz v te vysledne cene, tedy pokud si to pamatuju dobre.
A to clo z USA jsem myslela, ze pro soukrome osoby je nad 1500 kc, ale oni to porad meni :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re: Re: Clo

Ale Amazon UK DPHcko preci rovnou prepocita, takze to vidite uz v te vysledne cene, tedy pokud si to pamatuju dobre.
A to clo z USA jsem myslela, ze pro soukrome osoby je nad 1500 kc, ale oni to porad meni :-).

Re: Re: Re: Clo

tak ne kecam je to osvobozeni od cla do 150 Euro coz je cca 4000 kc

Problemy s regionmi sa daju vyriesit nakupom multiregionalneho prehravaca. Osobne mi ine ani neostavalo, kedze zijem v regione 4. Teraz si mozem nakupovat dvd z celeho sverta bez starosti o region. A ma to aj tu vyhodu, ze v tunajsich obchodoch sa obcas vyskytne nejake to dvd bez regionu 4 a to je vdaka tomu asi o polovicu lacnejsie :-)
Rozhodne sa mi investicia do multiregionalneho prehravaca niekolkonasobne vratila.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pukeko vložený před 15 lety

Problemy s regionmi sa daju vyriesit nakupom multiregionalneho prehravaca. Osobne mi ine ani neostavalo, kedze zijem v regione 4. Teraz si mozem nakupovat dvd z celeho sverta bez starosti o region. A ma to aj tu vyhodu, ze v tunajsich obchodoch sa obcas vyskytne nejake to dvd bez regionu 4 a to je vdaka tomu asi o polovicu lacnejsie :-)
Rozhodne sa mi investicia do multiregionalneho prehravaca niekolkonasobne vratila.

Re:

Ano, to je taky možnost, ale často jsou to neznačkové stroje a často nekvalitní…
A pokud tedy není kvalita špatná, často jsou ‚user unfriendly‘

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

Ano, to je taky možnost, ale často jsou to neznačkové stroje a často nekvalitní…
A pokud tedy není kvalita špatná, často jsou ‚user unfriendly‘

Re: Re:

Ja som kupil Sony asi tak strednu triedu, ale moze byt ze v EU to je inak a firmy maju trochu inu politiku. Velakrat som sa stretol s tym ze rovnaky model ma rozdielne funkcie pre rozdielny trh.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pukeko vložený před 15 lety

Re: Re:

Ja som kupil Sony asi tak strednu triedu, ale moze byt ze v EU to je inak a firmy maju trochu inu politiku. Velakrat som sa stretol s tym ze rovnaky model ma rozdielne funkcie pre rozdielny trh.

Re: Re: Re:

Tak SONY u nás je rozhodně region 2, protože ‚all region‘ Sony se sehnat prostě nedá.
A docela mě překvapuje, že u vás jo, protože si to hlídaj. Dá se to nechat odblokovat, takže je možné, že jste to koupil už ‚upraveno‘. Ale nevím, neznám australský trh :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.