Help for English

Výukový program WORD MANAGER

Komentáře k článku: Výukový program WORD MANAGER

 

Souhlasim, že to trumfuje LL :--) Fajn počin!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Smoker vložený před 14 lety

Slovník

Píšete, že slovník si stahuje nová a upravená hesla přímo z těchto stránek. Já ovšem mám LL a tudíž budu mít i WM, na notebooku, který nemá připojení na internet. Bude možné stahování aktualizací i ve formě samostatných DataPacků jako to bylo v LL?

Re: Slovník

Pokud máte notebook, tak využijte nějakou free wifi. Dneska už jsou ve městech dost rozšířené. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Sdílení slovíček

Určitě to bude stát za zvážení.

Re: Re: Re: Re: Sdílení slovíček

Myslím si, že by to bylo určitě ku prospěchu. Pokud někdo vytvoří slovní zásobu z epizod seriálů, kapitol knih a podobně, je škoda si to nechávat jen pro sebe. =)

Pár dotazů:
Funkci známou z ?LL dictionary? tj.zmenšení okna + tlačítko ?přidat do lekce? jsem v demo WM nenašel.
Není mi jasné podle jakého klíče rozdělujete slovíčka do úrovní.
Označení slovíček dle důležitosti (key nebo hvězdičky viz MED apod.) jsem nenašel, z fóra usuzuji že by pro některé uživatele bylo důležité.
Import lekcí např. z excelu apod.je možný? Myslím např.takto: ?název lekce? + anglickou verzi slovíčka, překlad by si WM vzal ze slovníku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Therabit vložený před 14 lety

Pár dotazů:
Funkci známou z ?LL dictionary? tj.zmenšení okna + tlačítko ?přidat do lekce? jsem v demo WM nenašel.
Není mi jasné podle jakého klíče rozdělujete slovíčka do úrovní.
Označení slovíček dle důležitosti (key nebo hvězdičky viz MED apod.) jsem nenašel, z fóra usuzuji že by pro některé uživatele bylo důležité.
Import lekcí např. z excelu apod.je možný? Myslím např.takto: ?název lekce? + anglickou verzi slovíčka, překlad by si WM vzal ze slovníku.

Re:

Přidat do lekce samozřejmě v programu je, funguje podobně jako v LL… U vyhledaného slovíčka je ikonka +, pomocí které se slovo přidá do lekce slov vyhledaných ve slovníčku.

Rozdělování slov do úrovní je ruční, každé slovo sám zvážím, do jaké kategorie patří. Slovníky mají slova dle FREKVENCE používání, což nemusí nutně vypovídat o tom, pro jakou úroveň obtížnosti by měla být. Mám více než desetileté zkušenosti s výukou angličtiny v českém prostředí (od úplných začátečníků až po studenty na úrovni CAE a CPE) a jsem myslím schopen slovíčko vhodně zařadit.

Import z Excelu připravujeme.

Také se zeptám

Přednastavené lekce – ty lekce jsou ze slovníku tady na HFE – Tematické okruhy a Tematické okruhy easy – vím, že ve WM je import z HFE a tak bych se chtěla zeptat, jestli při aktualizacích budete přidávat i lekce z ostatních okruhů. Chtěla bych si některé zařadit např. k seriálu Chad Vader, kvůli lepšímu zkoušení než je tady na HFE a zařadím si je do jedné skupiny, tak aby se mi tam neobjevily znovu.
A budou zde vůbec přibývat přednastavené lek­ce?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Také se zeptám

Přednastavené lekce – ty lekce jsou ze slovníku tady na HFE – Tematické okruhy a Tematické okruhy easy – vím, že ve WM je import z HFE a tak bych se chtěla zeptat, jestli při aktualizacích budete přidávat i lekce z ostatních okruhů. Chtěla bych si některé zařadit např. k seriálu Chad Vader, kvůli lepšímu zkoušení než je tady na HFE a zařadím si je do jedné skupiny, tak aby se mi tam neobjevily znovu.
A budou zde vůbec přibývat přednastavené lek­ce?

Re: Také se zeptám

Když si na HFE najdete příslušnou lekci, dole pod ní je ikonka WM a oskaz Importovat do WM. Mějte WM otevřený a klikněte na ten odkaz na stránce. Počítač se zeptá, jestli chcete soubor OTEVŘÍT nebo ULOŽIT. Když zvolíte „otevřít“, naimportuje se vám do Word Manageru. Když zvolíte uložit, uloží se vám a budet ho moci potom importovat dvojklikem.

Už jsem to propátrala a zjistila, že jste odkazy k lekcím dali, to je rychlost, perfektní. Takže ty přednastavené zůstanou tak jak jsou v základní verzi a každý si bude moci přidat, co bude chtít, že? Je to lepší, protože některé lekce z LL jsem vůbec nevyužila.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Už jsem to propátrala a zjistila, že jste odkazy k lekcím dali, to je rychlost, perfektní. Takže ty přednastavené zůstanou tak jak jsou v základní verzi a každý si bude moci přidat, co bude chtít, že? Je to lepší, protože některé lekce z LL jsem vůbec nevyužila.

Re:

Přesně tak, každý si stáhne jen to, co chce.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Přesně tak, každý si stáhne jen to, co chce.

Re: Re:

No to je teda super tyhle nové možnosti proti LL jsou pohádkové.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Přidat do lekce samozřejmě v programu je, funguje podobně jako v LL… U vyhledaného slovíčka je ikonka +, pomocí které se slovo přidá do lekce slov vyhledaných ve slovníčku.

Rozdělování slov do úrovní je ruční, každé slovo sám zvážím, do jaké kategorie patří. Slovníky mají slova dle FREKVENCE používání, což nemusí nutně vypovídat o tom, pro jakou úroveň obtížnosti by měla být. Mám více než desetileté zkušenosti s výukou angličtiny v českém prostředí (od úplných začátečníků až po studenty na úrovni CAE a CPE) a jsem myslím schopen slovíčko vhodně zařadit.

Import z Excelu připravujeme.

Re: Re:

Takže značení dle frekvence neplánujete

Více významů slova

Všiml jsem si že ve slovníku chybí více významů slova.Namátkou -see,shower a další.Je to jen v DEMO?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Crutchley vložený před 14 lety

Více významů slova

Všiml jsem si že ve slovníku chybí více významů slova.Namátkou -see,shower a další.Je to jen v DEMO?

Re: Více významů slova

V plné verzi je kompletní slovník, který je zde na HFE, tedy v případě slovíčka ‚see‘ obsahuje, pokud dobře počítám, 4 významy.

V demoverzi je pouze část slovníku. Jsou zde pouze slovíčka(/významy), která jsou obsažena ve vybraných lekcích.

Re: Re: Více významů slova

Děkuji za vysvětlení,já si říkal že to nebude jen tak. :D

Program mě nadchl :) Už střádám korunky :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.