Help for English

Předminulý čas

Komentáře k článku: Předminulý čas

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

I couldn't buy it because I had forgotten my wallet.
The teacher was disappointed because we had all failed the test.
Kdyby část s because byla první, byl by tam stále předminulý?
Because we had all failed the test, the teacher was dissappointed.

???

Re:

Ano jistě. Nezáleží tu na pořadí vět. Jde o to, že něco sdělujete (např. nemohl jste zaplatit) a důvodem toho bylo něco, co už bylo PROBĚHNUTÉ, co se stalo dříve. Vyjadřujete tím, že důvodem nebylo něco v té době současného.

pochvala

Musim povedat ,ze tak krasne a uzasne vysvetlenie casov ako som nasla na tejto stranke som nenasla v ziadnej ucebnici ang.j dakujem velmi pekne:))

Dobrý den, není mi úplně jasné, proč je zde použit Past Perfect:

"Molly had gone down to the beach. She pulled out one of the old basket chairs, one of the more rickety ones that were seldom used.

Jedná se o první dvě věty na začátku kapitoly (Agatha Christie, Mystery in the Caribbean)

Proč by i v první větě nemohl být Past Simple ?

Díky moc za odpověď, i za celé stránky HfE, jsou perfektní !

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petr-pr vložený před 13 lety

Dobrý den, není mi úplně jasné, proč je zde použit Past Perfect:

"Molly had gone down to the beach. She pulled out one of the old basket chairs, one of the more rickety ones that were seldom used.

Jedná se o první dvě věty na začátku kapitoly (Agatha Christie, Mystery in the Caribbean)

Proč by i v první větě nemohl být Past Simple ?

Díky moc za odpověď, i za celé stránky HfE, jsou perfektní !

Re:

Když ej to na začátku kapitoly:
SHE WENT – co udělala na začátku kapitoly? Šla…
SHE HAD GONE – na pláži už byla, na začátku kapitoly vytáhla to proutěné křesílko

ahoj Marku zajímá mě proč vě větě
they found the place where they fell in love-
není v druhé části předminulý, když se zamilovali předtím než to místo našli

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 13 lety

ahoj Marku zajímá mě proč vě větě
they found the place where they fell in love-
není v druhé části předminulý, když se zamilovali předtím než to místo našli

Re:

Ano, měl by…

Předložky

Dobrý den Marku, ráda bych se zeptala na jednu drobnost, která mě rozčiluje v předminulém i předpřítomném čase a to jsou předložky. Např. ve větách: Ann had just got home when I phoned. She had been in London (English Grammar in Use, Unit 15)Ann už je doma a proto bych tam použila to London. Proč je tedy správně in?

dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je správně tato věta, která se vyskytuje takto v učebnici: The police had caught the art thief because she didn't wear gloves.
prosím případně i o vysvětlení.
moc děkuji Bš

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blanchebetty vložený před 13 lety

dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je správně tato věta, která se vyskytuje takto v učebnici: The police had caught the art thief because she didn't wear gloves.
prosím případně i o vysvětlení.
moc děkuji Bš

Re:

Spíš napište, co tou větou chcete říct, co má znamenat. Nějak Vám nerozumím.

Re: Re:

Je to věta z cvičení v uč.má se vybrat správná alternativa.věta je položena takto: The police caught/had caught the art thief because she didn't wear/hadn't worn gloves.
ve výsledcích učebnice je to tak, jak jsem uvedla výše a mě se to nějak nezdá. nemá to být naopak – tedy: the police caught…she hadn't worn.
Moc děkuji bš

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blanchebetty vložený před 13 lety

Re: Re:

Je to věta z cvičení v uč.má se vybrat správná alternativa.věta je položena takto: The police caught/had caught the art thief because she didn't wear/hadn't worn gloves.
ve výsledcích učebnice je to tak, jak jsem uvedla výše a mě se to nějak nezdá. nemá to být naopak – tedy: the police caught…she hadn't worn.
Moc děkuji bš

Re: Re: Re:

jsitě, chytili ho, protože předtím (když páchal ten zločin) neměl rukavice (a zanechal tak otisky)

předminulý čas x minulý čas

Zdravím,

jak je to v případě, že v jedné (či několika) větách popisuji více událostí, které nenastaly současně, ale vždy jedna po druhé? Kde použiji předminulý čas a kde minulý?

Předem díky za odpověď!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

předminulý čas x minulý čas

Zdravím,

jak je to v případě, že v jedné (či několika) větách popisuji více událostí, které nenastaly současně, ale vždy jedna po druhé? Kde použiji předminulý čas a kde minulý?

Předem díky za odpověď!

Re: předminulý čas x minulý čas

Mám samozřejmě na mysli více než 2 události. :-)

teprve z tohoto článku jsem konečně, po letech, pochopila, že hadn´t je JEN pro předminulý čas a ne pro minulý čas slovesa have. :-D

Re: Pouzitie v rozpravani

Takovou větu těžko napsal rodilý mluvčí. Nedává smysl – ani čas ani interpunkce.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.