Help for English

Psaní: Osnova

Komentáře k článku: Psaní: Osnova

 

Bezva!!! To jsem hledala celý večer. Díky. Najdu tady ještě nějaké rady k psaní? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 13 lety

Bezva!!! To jsem hledala celý večer. Díky. Najdu tady ještě nějaké rady k psaní? :-)

Re:

Viz sekce ‚psaní‘, ale články do ní budou teprve přibývat… mám ynní rozpracované článek o odstavcích, článek o tzv. topic sentence, článek o spojovacích výrazech a plánuji ještě další. Už jsem články o psaní sliboval dlouho. :-)

Kazda prace (studentska prace, prezentace, rec,…) by mela mit hlavni sdeleni. A to musi zaznit co nejdrive, tj. na zacatku. Nejdrive uvedu hlavni sdeleni, pak hlavni duvody a pak pridavam dalsi argumenty. Takze ta prace je postavena vlastne vzhuru nohama. Duvodem je, ze v dnesni uspechane dobe nema kazdy cas docist si clanek nebo doposlechnout prezentaci az do konce. A kdyz docte jen do poloviny, nebo kdyz po ctvrt hodine je odvolan z prezentace hlavni decision maker, porad se dozvedeli to hlavni. Takze v prikladu o koureni bych zacal tim, ze koureni je potreba zakazat a postupne to podpiral argumenty. Zpusobem detektivky, ze na zacatku je vrazda a vrah se odhali az na konci, se uz nepise.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mk222 vložený před 13 lety

Kazda prace (studentska prace, prezentace, rec,…) by mela mit hlavni sdeleni. A to musi zaznit co nejdrive, tj. na zacatku. Nejdrive uvedu hlavni sdeleni, pak hlavni duvody a pak pridavam dalsi argumenty. Takze ta prace je postavena vlastne vzhuru nohama. Duvodem je, ze v dnesni uspechane dobe nema kazdy cas docist si clanek nebo doposlechnout prezentaci az do konce. A kdyz docte jen do poloviny, nebo kdyz po ctvrt hodine je odvolan z prezentace hlavni decision maker, porad se dozvedeli to hlavni. Takze v prikladu o koureni bych zacal tim, ze koureni je potreba zakazat a postupne to podpiral argumenty. Zpusobem detektivky, ze na zacatku je vrazda a vrah se odhali az na konci, se uz nepise.

Re:

Jistě, mluvíte o tzv. topic sentence. A topic sentence v mém příkladu je a to hned na začátku, v úvodu – Lidé mluví o svobodě, ale je tu nebezpečí pasivního kouření. Dále bude topic sentence v každém odstavci, samozřejmě na začátku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mk222 vložený před 13 lety

Kazda prace (studentska prace, prezentace, rec,…) by mela mit hlavni sdeleni. A to musi zaznit co nejdrive, tj. na zacatku. Nejdrive uvedu hlavni sdeleni, pak hlavni duvody a pak pridavam dalsi argumenty. Takze ta prace je postavena vlastne vzhuru nohama. Duvodem je, ze v dnesni uspechane dobe nema kazdy cas docist si clanek nebo doposlechnout prezentaci az do konce. A kdyz docte jen do poloviny, nebo kdyz po ctvrt hodine je odvolan z prezentace hlavni decision maker, porad se dozvedeli to hlavni. Takze v prikladu o koureni bych zacal tim, ze koureni je potreba zakazat a postupne to podpiral argumenty. Zpusobem detektivky, ze na zacatku je vrazda a vrah se odhali az na konci, se uz nepise.

Re:

Navíc o tom vůbec tento článek není, článek o tom, jak má být sestaven odstavec, čím začít, čím skončit apod. bude zvlášť.

Smutné je, že dnes nemá nikdo na nic čas a od Vás je nesmírně obdivuhodné, že Vy ho najdete na nezištnou práci pro nás, které ani neznáte :-D. Výborný článek :-)

Díky moc, pane Marku. Budu to sledovat a zásobovat tím moje děcka. Nechtějí psát a PETka se blíží.

Super :-)
Uz sa neviem dockat dalsich takto obohacujucich clankov 8-)

Děkuji za tento článek a těším se na další články ze sekce „psaní“

Tak si říkám – kolik „špatných“ prací jste viděl, že Vás napadlo napsat tenhle užitečný článek? ;c)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka vložený před 13 lety

Tak si říkám – kolik „špatných“ prací jste viděl, že Vás napadlo napsat tenhle užitečný článek? ;c)

Re:

Jo, eseje, to jsou někdy muka. A přitom kdyby si s tím člověk dal práci a udělal to tak, jak má, četlo by se to skoro samo.

Perfektní článek, jen tak dál.

Přesně jak píšeš v článku. Napíšu slohovku, potom doplním osnovu :)

Bezva článek.
Začal jsem teď dělat knížku Advanced Writing od Oxfordu a tyhle články budou určitě dobrým doplněním :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Jo, eseje, to jsou někdy muka. A přitom kdyby si s tím člověk dal práci a udělal to tak, jak má, četlo by se to skoro samo.

Re: Re:

Budiž Vám útěchou, že jste nemusel číst nic po mě – měla jsem problém něco „vypotit“ i v češtině…

Přiznám se, že také osobně kvituji články v této rubrice.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.