Help for English

Slovíčko HELL

Komentáře k článku: Slovíčko HELL

Pěkný článek

Ahoj, článek se mi moc líbí, určitě každému rozšíří obzory v neformálním projevu :-)

Chtěla bych doplnit jednu frázi, kterou mám ráda a nenašla jsem ji tady.

*We really like him. He's hell of a guy!

The party was great! We had a hell of a good time! (často zkracováno na We had a helluva good time!)*

Odkaz na příspěvek Příspěvek od english_iwet vložený před 7 lety

Pěkný článek

Ahoj, článek se mi moc líbí, určitě každému rozšíří obzory v neformálním projevu :-)

The party was great! We had a hell of a good time! (často zkracováno na We had a helluva good time!)*

Re: Pěkný článek

Máte pravdu. Najdete to ale např. v článku o hovorovém zdůrazňování: h4e.cz/2007100701

Odkaz na příspěvek Příspěvek od english_iwet vložený před 7 lety

Pěkný článek

Re: Pěkný článek

Děkuji :-) Jsem si jistá, že se nějaké další výrazy ještě objeví zde v komentářích. :-)

Díky za článek, užitečné idiomy :)

Britská angličtina?

Zdravím!
Díky za pěkný článek!
Rád bych se zeptal, zda se tato spojení s „hell“ objevují i v britské angličtině?
Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od milarepa vložený před 7 lety

Britská angličtina?

Zdravím!
Díky za pěkný článek!
Rád bych se zeptal, zda se tato spojení s „hell“ objevují i v britské angličtině?
Děkuji!

Re: Britská angličtina?

Ano, i v britské. :-)

Hezký obrázek, to je vlastní výroba?:-)

Mám dotaz: výraz „what the heck“ (nebo What in heck are you doing?)" je mírnější než what the hell, nebo je to tak nastejno?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 7 lety

Mám dotaz: výraz „what the heck“ (nebo What in heck are you doing?)" je mírnější než what the hell, nebo je to tak nastejno?

Re:

Obrázek je výtvor ilustrátora, který maluje pro H4E, já bych něco takového nezvládla :-)

Ano, „heck“ je mírnější forma „hell“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 7 lety

Re:

HECK vzniklo jako eufemismus pro HELL. Protože slovo HELL se počítalo mezi neslušná či nevhodná slovíčka. Podobně se říká např. SHOOT místo SH*T nebo DARN místo DAMN nebo FRICKING místo F*CKING.

Taky existuje ten názor, že HECK je blend HELL + F*CK. Ten jsem ale nikde podložený nenašel.

Rád bych doplnil,že ve filmu xxx s Vin Diesel je This is gonna be one hell of a trick.něco jako sakra dobrý

Jenom pro zajímavost.Ve filmu San Andreas je What the hell'd you do to her this time?

https://www.urbandictionary.com/define.php?…

Pro zajimavost .V jednom dile serialu Grey's anatomy

Not a fan of thanksgiving ?

Not a whole hell of a lot to be thankful for.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.