Help for English

Grammar Theme Park: Albert Einstein Quotes

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Albert Einstein Quotes

 

Pěkný test, po dlouhý době mám 100%.

To byl ale super test.

Loved it

super test

Skvělý test

Jen bych měl otázku ohledně 5. otázky. “One has forgotten everything he learned”. Někde jsem četl, že když je neznámý rod, tady tedy to zástupné zájmeno “one”, tak se dále ve větě používá zájmeno “they”, i když se jedná o jednotné číslo. Jak to tedy je?

Předem děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 10 lety

Skvělý test

Jen bych měl otázku ohledně 5. otázky. “One has forgotten everything he learned”. Někde jsem četl, že když je neznámý rod, tady tedy to zástupné zájmeno “one”, tak se dále ve větě používá zájmeno “they”, i když se jedná o jednotné číslo. Jak to tedy je?

Předem děkuji za odpověď

they je samozřejmě správně i v j.č., he špatně taky není ale podle mě to zní trochu zastarale…

Zastaralejší to je, když ale uvážíte, v jaké době žil autor citátů, tak už to tak neobvykle nevypadá. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 10 lety

Skvělý test

Jen bych měl otázku ohledně 5. otázky. “One has forgotten everything he learned”. Někde jsem četl, že když je neznámý rod, tady tedy to zástupné zájmeno “one”, tak se dále ve větě používá zájmeno “they”, i když se jedná o jednotné číslo. Jak to tedy je?

Předem děkuji za odpověď

Je to podobné, jako např. to, že v nedávné minulosti se jako oslovení dopisů psalo DEAR SIRS. To je dneska již nesprávné, nekorektní. Podobně se v minulosti neřešilo, že SOMEONE mohla být i žena.

Pokud byste chtěl dnes říct podobnou větu, určitě by bylo lepší použít THEY.

Časem se oslovení mění.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.