Help for English

Would have scored

 

Tenhle kontext stačí?

Reporter:

In a recent survey about what makes people happy at work, Innocent was listed as one of the top companies to work for. You obviously think it is a happy company. Now why do you think that?

Becka:

Well, I can see how we would have scored quite highly on that scale, I think there is quite big emphasis.....

…mně právě nepřijde (podle kontextu), že by to říkalo “jak bychom se bývali umístili…” – nebo se pořád pletu? Zároveň mi to nepřijde stejné jako “That would've been your mother.”

samozřejmě takovýhle kontext na to vrhá úplně jiné světlo. :-)

znamená to vlastně: Chápu, jak je možné, že se to stalo.

Nevyjadřuje to jistotu mluvčího, ale spíše možnost, pravděpodobnost apod., řekl bych.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Toto je hodně pokročilá gramatika, setkal jsem se i s tím, že mi někteří rodilí řekli, že to neexistuje. :)

WILL vyjadřuje míru jistoty, stejně jako např. MUST / CAN'T apod.
Někdo volá:
That must be your mother. – 100% jistota, že ano
That can’t be your mother. – 100% jistota, že ne
That will be your mother. – domnívám se, že ano; je to pravděpodobné

WILL + minulý (dokonavý) infinitiv vyjadřuje domněnku o současném stavu, jehož příčiny začly už v minulosti. (Viz např. otázka 10 v testu Winter test (Upper-Intermediate)
To samé s WOULD hovoří o minulosti.

I am sure they would have been looking for those bank robbers.
= To oni určitě pátrali po těch lupičích. / To bude kvůli těm lupičům, co je hledají.

Pomohlo Vám to? :)

Will + minulý infinitive je vlastně předbudoucí čas, ne?

Ale upřímně to moc nechápu – když dle odkazovaného testu vyjadřuje domněku v minulosti, proč nepoužít modal či normálně např. minulý čas?

V ukázkové větě, jak by význam změnilo:

Well, I can see how we scored quite highly on that scale, I think there is quite big emphasis.....

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.