Help for English

Zkouška, počkat a učit se na FCE, nebo jít na PET?

 

Lepší mít jednu zkoušku horší – PET, nebo až časem na FCE?
Co myslíte?
Největší strach mám z ústních, rpotože nemluvím, spíš se jen tak učím
Díky

Já bych řekl že FCE… PET je vyhození peněz (pokud to nevyžaduje šéf, nebo rychle nepotřebujete nějaký certifikát) :-)

souhlas,když budeš pilně studovat, FCE tě nemine 8-)

otázka je, zda na to mám znalosti nebo výdrž … :shock:

Mě to osobně přijde jako dobrý krok na cestě… prostě se líp studuje od ceretifikátu k certifikátu, než čekat a čekat… Ale to je můj názor. Prostě ten certifikát vidím jako dobrý motivační prvek.

Mě hodně motivovaly soutěže, na které jsem poslední dobou chodil. Zjistil jsem, že nejsem good enough a učím se ted víc.

Pokud není finančně problém dělat je oba, tak bych si udělala PET a potom uvidíš. Já jsem si je dělala po sobě a myslím si , že to člověku dost pomůže – zvyknout si na formát testu, už to budeš mít za sebou a pak se nebudeš tak stresovat a hlavně – už budeš mít nějaký papír v ruce, pokud to chceš kvůli práci nebo škole :)

Já jsem si také říkal, že bych měl pet, aspoň něco a pak postupovat, ale je to zase 3800,–, ale nikdo už mi ho nevezme

// jinak I know Im not good enough in English, therefore i want to go to the english course (možná pár chyb)

no ja mam podobny problem; totiz ci ist na FCE, alebo si pockat a pred maturitou na dalsi rok spravit hned CAE. Napisem „moje“ pros and cons a sam sa rozhodni:

1) dokym nemas ako uplatnit certifikat (napr. si estelen student), tak je Ti zbytocny (co sa uzitocnosti tyka pre Tvoju karieru)

2)pokial si myslis, ze 125 euro sa da uplatnit aj lepsie, ako na tuto skusku, tak tiez na neho nepojdes.

Ja som prvy pripad, takze si nerobim certifikat.

Inac, len tak mimochodom, neist na cetifikat sa nerovna nestudovat :-)

PS: co sa chyb tyka v Tvojej poslednej vete, tak to (aspon tusim ;-) ) ma byt:
I know I'm not good enough at english so I want to start attenting some english course.

attending 8-) :-)

toto nebola chyba, to bol len preklep :oops:

Vpohodě, však nic neříkám :) Taky dělám překlepy/chyby..
Jsem to měl dát mezi tagy <rejp>attendin­g</rejp> :-D

Mno s tim že ty certifikáty nejsou k ničemu bych tak úplně nesouhlasil – některé university a vysoké školy přiznávají u přijímaček bonifikaci za jazykovou zkoušku od B2-C1 výš. Ale je fakt, že když si spočtu kolik jsem už utratil za kurzy, učebnice a poplatky za zkoušky, tak jsou to hrozné pálky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.