Help for English

Hovorová angličtina: Gonna, wanna, gotta...

Komentáře k článku: Hovorová angličtina: Gonna, wanna, gotta...

 

dík!

hm..

tak tohle se každopádně hodí a netvrdim že sem and tim občas docela nepřemýšlela:)

Paráda ! .-)

Titulek

Děkuju, to se vážně hodí! Některý slova jsem ale obvykle hned nebo po chvíli pochopila už dřívě :-)

moc pěkné a užitečné. myslím, že na vašich stránkách se vůbec často dozvím věci, které mi třeba vrtaly hlavou, ale zatím mi je prostě nějak nikdo nevysvětlil. škoda,že jste mě na gymplu neučil angličtinu :-D :-D

co takhle ještě pokračování na další slangové výrazy ? něco se používá nejčastěji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eurydika vložený před 17 lety

moc pěkné a užitečné. myslím, že na vašich stránkách se vůbec často dozvím věci, které mi třeba vrtaly hlavou, ale zatím mi je prostě nějak nikdo nevysvětlil. škoda,že jste mě na gymplu neučil angličtinu :-D :-D

co takhle ještě pokračování na další slangové výrazy ? něco se používá nejčastěji.

Re:

Máte na mysli něco konkrétního?

Tedy díky moc za tento článek, opravdu mi hodně pomohl. :-D :-D :-D

v jedné písničce jsem narazil na slovo hasta, netušíte co by to mohlo zanmenat? že by „has to“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bolek vložený před 16 lety

v jedné písničce jsem narazil na slovo hasta, netušíte co by to mohlo zanmenat? že by „has to“?

Re:

Ještě to může být španělská předložka, jako např. HASTA LA VISTA, HASTA MAŇANA, HASTA PRONTO, HASTA LUEGO apod.

lukas

Jakou by jste mi doporucil knihu (slovník) hovorové angličtiny, slangu? Nebyla by dobra Cassell's Dic­tionary of Slang? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od luk007 vložený před 16 lety

lukas

Jakou by jste mi doporucil knihu (slovník) hovorové angličtiny, slangu? Nebyla by dobra Cassell's Dic­tionary of Slang? Díky

Re: lukas

Ano, například tu. Ono jich moc zase není, takže si člověk moc nemůže vybírat. Vynikající je ale online slovník urbandictiona­ry.com.

Dotaz :

Jak přeložit: kind of ??

Dekuji

U jakých dalších pomocných sloves se používá výraz ain´t?? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kindy vložený před 16 lety

Dotaz :

Jak přeložit: kind of ??

Dekuji

Re: Dotaz :

Různě, jak se to hodí.. např. ‚… nebo tak něco‘, nebo ‚něco jako‘, nebo ‚tak nějak‘.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kindy vložený před 16 lety

U jakých dalších pomocných sloves se používá výraz ain´t?? Děkuji

Re:

ISN'T, HAVEN'T, AREN'T, DON'T, DOESN'T, atd…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.