Help for English

Co znamená 'USED TO'?

Komentáře k článku: Co znamená 'USED TO'?

 

Děkuju moc.V příští lekci budu tuto látku probírat.Mám aspoň náskok.. :-)

dobrý článěk-zase vím něco nového :-) a to se mi líbí,btw:ten program LL je bomba!rozhodně bych bývala neřekla,že se budu muset učit slovíčka z těch prvních lekcí-jakožto easy animals,easy body etc. :shock: ale je to vážně hodně dobré

Přeji hezký večer, měla bych otázku.
Pak-li, že chci říci: dříve jsme se neměly rády, ale všechno se změnilo a my jsme kamarádky.
1) We didn´t like each other before but all this change and now we are the frinds.
2) We didn´t use to like each other before …
Použila bych variantu 2).Mám tu však sestřenici, která je rodilá kanaďanka a „used to“ v této větě nepoužila a já mám tak nějak díky tomu zmatek.Předem děkuji za Vaší odpověď. Lucie

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lslucie vložený před 16 lety

Přeji hezký večer, měla bych otázku.
Pak-li, že chci říci: dříve jsme se neměly rády, ale všechno se změnilo a my jsme kamarádky.
1) We didn´t like each other before but all this change and now we are the frinds.
2) We didn´t use to like each other before …
Použila bych variantu 2).Mám tu však sestřenici, která je rodilá kanaďanka a „used to“ v této větě nepoužila a já mám tak nějak díky tomu zmatek.Předem děkuji za Vaší odpověď. Lucie

Re:

Stejná věc se v angličtině, stejně jako v jiných jazycích, dá říci mnoha způsoby.

Tutéž větu tedy můžete říci takto:

We didn't like each other very much at first but it's changed and we are friends now.
We didn't use to like each other very much but it's changed and we are friends now.

A asi bych přišel i na další možnosti.

Re: WOULDxUSED TO

Studovala každý den.

Prosím o překlad vět:
býval jsem doma,
jsem doma zvyklý na…
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jejda vložený před 16 lety

Prosím o překlad vět:
býval jsem doma,
jsem doma zvyklý na…
děkuji

Re:

I used to be at home.
At home I am used to …

Kdy použít?

Dobrý den,
mě však neni jasné kdy přesně se tato vazba používá, já se s ní ještě nikde nesetkal. Je nějaký rozdíl mezi touto vazbou a vyjádření pomocí minulého času prostého? Třeba „I used to live here.“ jako „I lived here“…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

Kdy použít?

Dobrý den,
mě však neni jasné kdy přesně se tato vazba používá, já se s ní ještě nikde nesetkal. Je nějaký rozdíl mezi touto vazbou a vyjádření pomocí minulého času prostého? Třeba „I used to live here.“ jako „I lived here“…

Re: Kdy použít?

S USED TO jste se ještě nikdy nesetkal? Je to VELICE běžná věc…

I USED TO označuje nějakou obvyklou či stálou věc v minulosti – něco, co kdysy bylo běžné či normální, ale dnes už ne.

I USED TO GO – jezdil jsem
I WENT – jel jsem

I USED TO LIVE – bydlel jsem tam (kdysi, dnes už ale ne)
I LIVED THERE – tehdy jsem tam bydlel

I USED TO LIKE – kdysi jsem měl rád (pak jsem ale přestal)
I LIKED – tehdy jsem měl rád

Prostý minulý čas prostě nic neříká o tom, že už to přestalo. USED TO je takové to kdysi to tak bývalo, bejvávalo, bejvávalo…

Re: Re: Re: WOULDxUSED TO

Z kontextu.

Re:

*** EDIT Omlouvám se, odpovídal jsem aniž bych si pořádně přečetl větu. Ta první je správně, ta druhá nedává smysl.

Re: rozdíl

USED TO vyjadřuje, že kdysi bylo něco normální, obvyklé (USual), ale dnes už ne. Minulý prostý čas většinou jen říká, že se něco stalo.

Často je to zaměnitelné a nic se nestane, ale pokud chcete vyjádřit onu obvyklost děje v minulosti, použije se USED TO.

when used as

Rozmyslam o vyzname slova used v danom spojeni. Neviem ci v danom pripade used je ako sloveso(verb), alebo prislovka (adverb) mi viacej vyhovuje.
Ako spravne prelozit tuto vazbu? – „ked je pouzite ako“.
Preco sa nepoziva vazba ? „When is used as“ . Pripadne aky je rozdiel medzi „when used as“ a „when is used as“. Dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jorche vložený před 15 lety

when used as

Rozmyslam o vyzname slova used v danom spojeni. Neviem ci v danom pripade used je ako sloveso(verb), alebo prislovka (adverb) mi viacej vyhovuje.
Ako spravne prelozit tuto vazbu? – „ked je pouzite ako“.
Preco sa nepoziva vazba ? „When is used as“ . Pripadne aky je rozdiel medzi „when used as“ a „when is used as“. Dakujem

Re: when used as

WHEN USED je minulé příčestí, je tím zkrácená věta WHEN IT IS USED.

nooo velice dobre :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.