Help for English

Stupňování přídavných jmen

Komentáře k článku: Stupňování přídavných jmen

 

ačkoli jsem si myslela, že to zvládnu levou zadní, povedlo se mi tam nasekat zbytečné chyby.

Juch

Na angličtinu sem lama, ale tohle sem dal na 100%. Sakra, já sem dobrej, já sem tak dobrej :shock: :-)
btw.: tenhle web výbornej, jak zpracování, tak obsah

s jednou chybkou… to jde, ještě si něco pamatuju ze školy :-D

hoter

Dobrý den, vysvětlení, které se zobrazuje, když mám špatně stupňování hot, má v sobě chybku (vysvětluje – ne hoter, ale hoter je správně:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sona77 vložený před 16 lety

hoter

Dobrý den, vysvětlení, které se zobrazuje, když mám špatně stupňování hot, má v sobě chybku (vysvětluje – ne hoter, ale hoter je správně:)

Re: hoter

díky, opravím.

s jednou chybou to jde

Dobrý den, má za úkol udělat opaky k daným přídavným jménům a chtěla bych se zeptat, zda jsem to udělala dobře:
1.much more complicated = much more simple (i much simpler)
2. a bit less = a bit more
3. considerably = slightly
4. a lot more interesting = a lot less interesting
5. much more = much less.
Opravdu budu vděčná za vaši odpověď. Předem děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kytyska vložený před 16 lety

Dobrý den, má za úkol udělat opaky k daným přídavným jménům a chtěla bych se zeptat, zda jsem to udělala dobře:
1.much more complicated = much more simple (i much simpler)
2. a bit less = a bit more
3. considerably = slightly
4. a lot more interesting = a lot less interesting
5. much more = much less.
Opravdu budu vděčná za vaši odpověď. Předem děkuji

Re:

ano, u toho SIMPLE bych ale rozhodně volil SIMPLER než MORE SIMPLE, a nebo jen MUCH LESS COMPLICATED.

ale záleží, jak moc to mají být opaky… např. u 2. by mohlo být A LOT MORE. Záleží na tom, jestli chcete udělat opak výrazu jako takového, nebo prostě přesný opak každého ze slovíček…

Druhá otázka

Dobrý test, jen bych u druhé otázky uznala i možnost „eldest“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlčice vložený před 16 lety

Druhá otázka

Dobrý test, jen bych u druhé otázky uznala i možnost „eldest“.

Re: Druhá otázka

Ne, to já bych zase neuznal. ELDEST se nepoužívá pro porovnávání. Používá se např. ‚můj nejstarší syn‘ – MY ELDEST SON.
Tady ale máte klasickou situaci ve třídě, kde je X chlapců a vy porovnáváte jejich věk – proto OLD – OLDER – OLDEST.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Druhá otázka

Ne, to já bych zase neuznal. ELDEST se nepoužívá pro porovnávání. Používá se např. ‚můj nejstarší syn‘ – MY ELDEST SON.
Tady ale máte klasickou situaci ve třídě, kde je X chlapců a vy porovnáváte jejich věk – proto OLD – OLDER – OLDEST.

Re: Re: Druhá otázka

Aha. Tak to jsem ani netušila. Díky za ujasnění. :-)

nechapu

dobrý den nerozumím tomu proč u 8 věty nemuže být THE most famous
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nemoxik vložený před 16 lety

nechapu

dobrý den nerozumím tomu proč u 8 věty nemuže být THE most famous
děkuji

Re: nechapu

protože je předtím přivlastňovací zájmeno, a přivlastňovací zájmeno se se členem nikdy nepojí.

famous

Tak to mi dalo zabrat. :oops: ale jinak super test a ještě lepší stránky. Za týden mě čeká maturita z angličtiny a trávím tu hooodně času. Díky 8-)

100%

Parádní testík

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.