Help for English

Intermediate Grammar Test #3

Komentáře k článku: Intermediate Grammar Test 3

 

Re: Testíček

Stejné chyby, ach, ty členy:-D A taky jsem se poučila číst věty až do konce :--)

Re: Martina

Rozdíl mezi REMEMBER + inf. / gerundium popisuji v článku věnovaném grungiím.

Re: 88 procent

Tak jsem si testík udělal po cca 5 měsících a musím příznat, že nějaký pokrok tu je. A to také díky těmto skvělým stránkám. Tentokrát jsem to zmákl s jednou chybou (midnight) na 98 prc. Příště už takové zlepšení nebude. Leda, že bych to dal na 110 procent :-)

96%

Jůva, tak myslim, že docela dobrý, zítra píšu maturitní písemku, tohle mě přesvědčilo, že si můžu dovolit jít už spát :-) Takže děkuju moc :-)

Different

No a ještě něco… koukám tu do cambridgeské gramatiky a ta připouští i vazbu DIFFERENT TO… (The film was different to what I'd expected.) Takže by to potom pasovalo do věty s Georgovým báglem…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Stepka.T vložený před 16 lety

Different

No a ještě něco… koukám tu do cambridgeské gramatiky a ta připouští i vazbu DIFFERENT TO… (The film was different to what I'd expected.) Takže by to potom pasovalo do věty s Georgovým báglem…

Re: Different

Máte pravdu. Není to zdaleka tak používané jako DIFFERENT FROM, ale správně to je. Tu otázku jsem pozměnil.

Moc díky za testík i za celé stránky. Je to perfektní!!! Příjemná a zábavná forma na hranici relaxu a učení. Jen tak dále :-D

Re: Re: Re: To byla sila…

ty uz to musis znat nazpamet :)

tj

:-) jako teda to je dobrýý, rozhodla jsem se, že si tenhle testík udělám už potřetíí, tentokrát asi po roce a půl a suprrrrrr, to mě potěšilo teda, mám jednu chybuu!jooo

Dobrý den p. Vít,u ot. č. 37 jsem dal volbu want, ale dle Vás je správně wants. Ptám se jestli zde není náhodou chyba, protože ve vysvětlení k odpovědím u této otázky máte u WANTS = jedná se o otázku na podmět… bude zde tvar slovesa v JEDNOTNÉM ČÍSLE..... U volby want máte ve vysvětlení toto: " to by byl tvar pro MNOŽNÉ číslo...... proto by zde mělo být jednotné číslo. Takže má otázka teď zní – nejsou označení správné odpovědi i s jejich vysvětleními prohozeny? Zřejmě ano :-) Díky za odpověď a za Vaše skvělé stránky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honzau vložený před 15 lety

Dobrý den p. Vít,u ot. č. 37 jsem dal volbu want, ale dle Vás je správně wants. Ptám se jestli zde není náhodou chyba, protože ve vysvětlení k odpovědím u této otázky máte u WANTS = jedná se o otázku na podmět… bude zde tvar slovesa v JEDNOTNÉM ČÍSLE..... U volby want máte ve vysvětlení toto: " to by byl tvar pro MNOŽNÉ číslo...... proto by zde mělo být jednotné číslo. Takže má otázka teď zní – nejsou označení správné odpovědi i s jejich vysvětleními prohozeny? Zřejmě ano :-) Díky za odpověď a za Vaše skvělé stránky!

Re:

Ne, je to správně. Má to být WHICH OF YOU WANTS – který z vás chce, stejně jako např. WHO WANTS. Jednotné číslo.

díky za rychou odpověď, pochopil jsem to jako, že tvar slovesa v jednotném čísle má být want a v množném wants. Tak se omlouvám, mám se toho prostě ještě hooodně učit :-)

Ahoj,testik je fajny,clovek fakt narobi hlupe chyby z nepozornosti­.Ucila som sa dva roky na statnej jazykovej popri praci,a potom som odisla do Anglicka.Poviem vam,ze prianie niektorych pokecat s „rozenym mluvcim“ nie je vzdy „ono“.Mam pocit,ze v skole som toho vedela omnoho viac,minimalne som sa nehanbila rozpravat.Moja skusenost – anglicania vela krat nerozumeju jeden druhemu, nie to este nam, z coho automaticky nadobudame velakrat pri nich pocit,ze to vlastne nevieme povedat…Pri vsetkych tych ich miestnych dialektoch, skratkach, zjednoduseniach a pod. povazujem po 1 a pol roku v Anglicku 80% za uspech :idea:

Juchůůů. Celkem bez problémů až na 4 zbytečné chyby, 92% :-D Musim dávat víc bacha na kontext..Diky za bezva test.

Děkuji za test. Hezký test na gramatiku. Dobré chytáky, na které kdyby člověk dával pozor, tak nemusí dělat chyby. Všechno se dalo dobře oddůvodnit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.