Help for English

Předložka NAD: above nebo over?

Komentáře k článku: Předložka NAD: above nebo over?

 

hehe, funny jet animation

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

hehe, funny jet animation

Re:

I couldn't find a nice jet picture so I used a Cessna instead. :-)

moc pěkný článeček :-)

Už tři dny se kochám nádherným letadélkem a vysvětlením, Jen není čas pochválit stránky hned, ale byla jsem jako vždy u těchto stránek v úžasu, co všechno si náš Pan učitel pro nás vymyslí, aby nás zaujal.
Už si budu pamatovat tyto dvě předložky obzvláště, když ani pavouk nechyběl. :-D

Ahojky,

muzu se zeptat, kdyz mi maly anglicky dite ukazuje ze neco je OVER THERE a ukazuje pred sebe, je to spatne?? melo by ukazovat nahoru?

Dekuju:)

Jinak vyybornej clanek

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 14 lety

Ahojky,

muzu se zeptat, kdyz mi maly anglicky dite ukazuje ze neco je OVER THERE a ukazuje pred sebe, je to spatne?? melo by ukazovat nahoru?

Dekuju:)

Jinak vyybornej clanek

Re:

nene, slovíčko OVER právě nejčastěji vyjadřuje to, co je zobrazeno na obrázku s šipečkou. OVER THERE je jakoby ‚támhle‘. HERE – tady, THERE – tam, OVER THERE – támhle.

OVER je součástí nejrůznějších spojení, jako např. COME OVER – stavit se u někoho. Přijít k němu. Opět vyobrazeno stejnou šipkou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

nene, slovíčko OVER právě nejčastěji vyjadřuje to, co je zobrazeno na obrázku s šipečkou. OVER THERE je jakoby ‚támhle‘. HERE – tady, THERE – tam, OVER THERE – támhle.

OVER je součástí nejrůznějších spojení, jako např. COME OVER – stavit se u někoho. Přijít k němu. Opět vyobrazeno stejnou šipkou.

Re: Re:

k tomu mam dotaz jde k over there pouzit taky over here…mam dojem ze jsem neco v tom duchu zaslechla od rodileho mluvciho

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Kallyova vložený před 14 lety

Re: Re:

k tomu mam dotaz jde k over there pouzit taky over here…mam dojem ze jsem neco v tom duchu zaslechla od rodileho mluvciho

Re: Re: Re:

Jistě, I'M OVER HERE je úplně běžné. Tady, TADYHLE.

To letadlo je fakt bomba;))

Re:

Ale no tak!

Re: Zájmena

když to nepatří k tématu, máme tu na takové dotazy diskusní fórum.

Asi to čtete často, ale stejně to napíši i já. Obdivuji Vás za to, co děláte pro lidi, kteří se samivzdělávají v aj.

Skvělý článek, už se těším na test :-)

Dobry den, a podobne je to s dvojici under/below? :-)

Dobrý den,

mám možnost učit se i z programů pana Činky,teda oba máte přímý metody který fungují,někde vidím jen pokusy za kulisou barokní hudby,bylo by prima něco jako DVD nebo verze pro mobily či PDA,jen tak dál a těším se nějaký kurz. :shock:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.