Help for English

Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

Komentáře k článku: Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

 

Klobouk dolů Mr.Vít

Nechápu jak stíháte chodit do práce, psát články a pak ještě odpovídat na dotazy a připomínky ze všech možných článků… nechápu. Nejen klobouk dolů. Hluboký sklon a hodně štěstí v další práci.

děkuji

Opravdu hodně hezké stránky. Ve svých 50ti jsem začala navštěvovat kurz AJ. Bez Vašich stránek bych toho už nechala. Unit 7 s pomalým namluvením je prostě opět skvělý tah. Škoda, že to není od začátku. Moc děkuji

Dneska jsem na jedněch svých oblíbených stránkách, osel.cz, našel krásnou myšlenku:

Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.

Myslím, že není pochyb do které skupiny ‚Pan Vít‘ patří :-)
…tyhle stránky mě ženou vpřed

Re: Re: Pokračování?

To by bylo perfektni. Zacatecnici by mohli pokracovat ve vzdelavani a pokrocili by si osvezovali pamet :-)
Preju at vam to vyjde

Re: bezradnost

Musím reagovat.. :-) protože odpovědi dvě předcházející jsou od mlaďochů… (věřte závidím Vám…) Mají v lecčems pravdu, ale v našem věku je i lecos jinak… Je mi skoro 50 a s angličtinou jsem začal před rokem a půl… Mám srovnání se svojí dcerou která je mlaďoch. Je nepochybné, že nám to jde mnohem mnohem hůř…Prostě mozek nám nebere to co mladým a všechny věci se učíme 100× obtížněji… Vidím to v cizině – dcera se domluví mmnohem líp než já, ale když se jí zeptám na gramatiku (to co je zde v kursu pro začátečníky) tak neví… umí to použít, ale neumí to zdůvodnit… stačí jí to odposlouchat… Já to musím nadřít a stejně to neumím použít tak lehce jako ona… Nedávno jsem byl ve firmě a nějaká ruska tam telefonovala- mlela, evidentně mluvila s rusem...... ruštinu jsem nepoužil 30 let, na škole jsem ji jako řeč okupantů nenáviděl (vždy za 4) a měl jsem ji celkem asi 8 let. Té rusce jsem rozuměl naprosto perfektně každé slovo… Je to typická ukázka toho, jak v mládí ten mozek ukládá a kdykoliv to umí vytáhnout.. ale ve starším věku už toho moc neuložíte (vlastně využíváte nabyté zkušenosti..) Končí to těmi stařečky, co vám vypráví detaily z 1.republiky a neví co měl včera k obědu…
Takže tolik k vyššímu věku…a k učení angličtiny… i já jsem prošel mnoha krizemi jakou popisujete… jako naprosto zásadní radu bych viděl:
1)neřešte kolik toho umíte!!! To je přesně ta cesta jak propadnou malomyslnosti a vzdát to. Už to neřeším, dělám si srandu že už se to sice nikdy nemůžu naučit, ale je to dobrý boj proti stařecké demenci… :-))
2)pravidelnost… nemusíte dřít, ale pravidelně se kontaktujte s angličtinou všemi myslitelnými způsoby.. např:
a)polepte si byt cedulkami s názvy věcí
b) co můžete přepněte do angličtiny..(na­vigace,mobil,pro­gramy v PC..)
c) čtěte…
d)poslouchejte – BBC, nevadí že jim nerozumíte ani slovo… jde o intonanci, výslovnost… běžně jsem v autě poslouchal 4–6 hodin aniž bych vůbec tušil o čem mluví (teď už to po roce a půl sem tam něco chytám..)
e)filmy s titulky
f)učebnice Headway, Murphy a pod…
g)z kursů mám pocit že má cenu jediná varianta pokud si ji můžete dovolit – soukromého učitele face to face… s 10 lidma kdy promluvíte 3× za hodinu to jsou podle mne vyhozené prachy…
h)kupte si WM (né nejedu na provize a nejsem Markův utajený bratranec :-) ) Nepoznal jsem efektivnější způsob učení slovíček!!! 90 nepravidelných sloves za 14 dní…to nemá konkurenci… sice je to jen nabiflovaný, chybí tomu převedení do praxe… ale to přijde používáním toho nabiflovaného… Je to ta nejefektivněji vynaložená částka do vaší angličtiny…
3)smiřte se s tím, že je to na roky… Ani kdyby člověk nedělal nic jiného, ta doba se nedá zkrátit. jazyk nefunguje jako matematika… teď umím sčítat, tak se můžu začít učit násobit.. V jazyku je běžný že to předcházející neumíte.. musíte se k tomu vracet a postupně a pomalu se tam vypalují ty cestičky… To zlepšení se nedá nějak kvantifikovat… jako v matice… teď už umím tohle..
Můj odhad je 4 roky pokud se tomu člověk přiměřeně věnuje (né o tom jen mluví) tak se jakž takž domluví a porozumí..

No tak jsme se už dost zdrželi, tak šup sup se učit :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví jita
Odkaz na příspěvek Příspěvek od melychar vložený před 14 lety

Re: bezradnost

Musím reagovat.. :-) protože odpovědi dvě předcházející jsou od mlaďochů… (věřte závidím Vám…) Mají v lecčems pravdu, ale v našem věku je i lecos jinak… Je mi skoro 50 a s angličtinou jsem začal před rokem a půl… Mám srovnání se svojí dcerou která je mlaďoch. Je nepochybné, že nám to jde mnohem mnohem hůř…Prostě mozek nám nebere to co mladým a všechny věci se učíme 100× obtížněji… Vidím to v cizině – dcera se domluví mmnohem líp než já, ale když se jí zeptám na gramatiku (to co je zde v kursu pro začátečníky) tak neví… umí to použít, ale neumí to zdůvodnit… stačí jí to odposlouchat… Já to musím nadřít a stejně to neumím použít tak lehce jako ona… Nedávno jsem byl ve firmě a nějaká ruska tam telefonovala- mlela, evidentně mluvila s rusem...... ruštinu jsem nepoužil 30 let, na škole jsem ji jako řeč okupantů nenáviděl (vždy za 4) a měl jsem ji celkem asi 8 let. Té rusce jsem rozuměl naprosto perfektně každé slovo… Je to typická ukázka toho, jak v mládí ten mozek ukládá a kdykoliv to umí vytáhnout.. ale ve starším věku už toho moc neuložíte (vlastně využíváte nabyté zkušenosti..) Končí to těmi stařečky, co vám vypráví detaily z 1.republiky a neví co měl včera k obědu…
Takže tolik k vyššímu věku…a k učení angličtiny… i já jsem prošel mnoha krizemi jakou popisujete… jako naprosto zásadní radu bych viděl:
1)neřešte kolik toho umíte!!! To je přesně ta cesta jak propadnou malomyslnosti a vzdát to. Už to neřeším, dělám si srandu že už se to sice nikdy nemůžu naučit, ale je to dobrý boj proti stařecké demenci… :-))
2)pravidelnost… nemusíte dřít, ale pravidelně se kontaktujte s angličtinou všemi myslitelnými způsoby.. např:
a)polepte si byt cedulkami s názvy věcí
b) co můžete přepněte do angličtiny..(na­vigace,mobil,pro­gramy v PC..)
c) čtěte…
d)poslouchejte – BBC, nevadí že jim nerozumíte ani slovo… jde o intonanci, výslovnost… běžně jsem v autě poslouchal 4–6 hodin aniž bych vůbec tušil o čem mluví (teď už to po roce a půl sem tam něco chytám..)
e)filmy s titulky
f)učebnice Headway, Murphy a pod…
g)z kursů mám pocit že má cenu jediná varianta pokud si ji můžete dovolit – soukromého učitele face to face… s 10 lidma kdy promluvíte 3× za hodinu to jsou podle mne vyhozené prachy…
h)kupte si WM (né nejedu na provize a nejsem Markův utajený bratranec :-) ) Nepoznal jsem efektivnější způsob učení slovíček!!! 90 nepravidelných sloves za 14 dní…to nemá konkurenci… sice je to jen nabiflovaný, chybí tomu převedení do praxe… ale to přijde používáním toho nabiflovaného… Je to ta nejefektivněji vynaložená částka do vaší angličtiny…
3)smiřte se s tím, že je to na roky… Ani kdyby člověk nedělal nic jiného, ta doba se nedá zkrátit. jazyk nefunguje jako matematika… teď umím sčítat, tak se můžu začít učit násobit.. V jazyku je běžný že to předcházející neumíte.. musíte se k tomu vracet a postupně a pomalu se tam vypalují ty cestičky… To zlepšení se nedá nějak kvantifikovat… jako v matice… teď už umím tohle..
Můj odhad je 4 roky pokud se tomu člověk přiměřeně věnuje (né o tom jen mluví) tak se jakž takž domluví a porozumí..

No tak jsme se už dost zdrželi, tak šup sup se učit :-)

Re: Re: bezradnost

I já musím reagovat-opravdu se ,,ji"musím nějakým způsobem naučit.Dcera se mi vdává do ciziny a já bych za ní občas ráda zajela.Vím,že si s budoucím zetákem nepokecám,ale nechtěla bych se ztratit na prvním letišti.Prostě to musí jít a basta!!!
Ted´ vážně-nedělám si velké iluze,ale něco málinko do té hlavy dostat chci.Našla jsem si i paní,která mě bude učit.Právě jsem se vrátila z hodiny.
Ale vím,že máte ve všem pravdu,není už to pro nás hehké.Mozek se zdráhá něco nového přijmout a vyvstává tam ta ruština.Zrovna dneska mi paní učitelka řekla,že mám tak trochu ruskou výslovnost:-)Budu se snažit a uvidíme.
A ted´hurá za vzděláním.

Re: bezradnost

Když se budete držet HFE, všude narazíte na moje komentáře. Jsem samouk, přes padesát a za dva roky jsem elementary, pokouším se o pokročilejší gramatiku a pilně studuji tady na webu, není to jen o článcích o gramatice, ale podívejte se třeba i na sekci četba: The Wolf and the lamb, na sekci písničky – Moje oblbené – The mom song nebo Dream, prostě procházejte fialové a žluté proužky – už je toho tolik, že máte co dělat! :)A určitě sledujte hlavní stránku – bude stále přibývat. :)
Mimochodem mně se strašně líbí poslouchat a rozumět povídce Tobermory od Sakiho je to pro pre-intermediate, ale když si najdete takovou pěknou povídku a vracíte se k ní, tak s úžasem zjišťujete, jak jste v té angličtině pokročila. Pečlivě také prostudujte tipy a triky a to zvláště od poslední stránky. Přeji hodně chuti a úspěchů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jita vložený před 14 lety

Re: Re: bezradnost

I já musím reagovat-opravdu se ,,ji"musím nějakým způsobem naučit.Dcera se mi vdává do ciziny a já bych za ní občas ráda zajela.Vím,že si s budoucím zetákem nepokecám,ale nechtěla bych se ztratit na prvním letišti.Prostě to musí jít a basta!!!
Ted´ vážně-nedělám si velké iluze,ale něco málinko do té hlavy dostat chci.Našla jsem si i paní,která mě bude učit.Právě jsem se vrátila z hodiny.
Ale vím,že máte ve všem pravdu,není už to pro nás hehké.Mozek se zdráhá něco nového přijmout a vyvstává tam ta ruština.Zrovna dneska mi paní učitelka řekla,že mám tak trochu ruskou výslovnost:-)Budu se snažit a uvidíme.
A ted´hurá za vzděláním.

Re: Re: Re: bezradnost

A já musím reagovat na všechny, kdo tvrdí, že lidé po padesátce si hůř pamatují a učí se a bla bla bla…
To není pravda!!!
Je to mýtus, kterého se rádi drží ti líní…
Vidím tady v komentářích mladé, kteří si zoufají, jak si nic nepamatují, jak mají špatné známky ve škole,atd.
Tolikrát řečené, co se neopakuje to se zapomene platí pro mladé i starší, kdo se nevěnuje učení, nemůže čekat, že mu to do hlavy naskáče ! Kdo nemá snahu, cíl, výdrž, inspiraci, ten se naučí houby. Je to tak.!!!
Tak vy starší, jedeme do toho, kdo chce, ten se učí dobře. V angličtině jde spíše o to, že čím víc víte, tím měně té zpropadené angičtině rozumíte.
Lidé kteří sem chodí třeba umí dobře anglicky, ale když se podíváte do profilů, vidíte, že ti skutečnw dobří (na úrovni intermediate) se učí teba 7 – 10 let.
Ale jde to, Věřte a nevzdávejte se. Pátrejte po webu a nejdete spoustu impulsů a podnětů a hlavně proboha si nemyslete, že to všechno musíte umět za půl roku!!
Všem novým začátečníkům přeji takové zaujetí a radost z učení jako mám já a doufám, že se brzy zapojíte i do komentářů a diskuzí na fóru.

Angličtina na HFE je zábavná a chytrá!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Re: Re: Re: bezradnost

A já musím reagovat na všechny, kdo tvrdí, že lidé po padesátce si hůř pamatují a učí se a bla bla bla…
To není pravda!!!
Je to mýtus, kterého se rádi drží ti líní…
Vidím tady v komentářích mladé, kteří si zoufají, jak si nic nepamatují, jak mají špatné známky ve škole,atd.
Tolikrát řečené, co se neopakuje to se zapomene platí pro mladé i starší, kdo se nevěnuje učení, nemůže čekat, že mu to do hlavy naskáče ! Kdo nemá snahu, cíl, výdrž, inspiraci, ten se naučí houby. Je to tak.!!!
Tak vy starší, jedeme do toho, kdo chce, ten se učí dobře. V angličtině jde spíše o to, že čím víc víte, tím měně té zpropadené angičtině rozumíte.
Lidé kteří sem chodí třeba umí dobře anglicky, ale když se podíváte do profilů, vidíte, že ti skutečnw dobří (na úrovni intermediate) se učí teba 7 – 10 let.
Ale jde to, Věřte a nevzdávejte se. Pátrejte po webu a nejdete spoustu impulsů a podnětů a hlavně proboha si nemyslete, že to všechno musíte umět za půl roku!!
Všem novým začátečníkům přeji takové zaujetí a radost z učení jako mám já a doufám, že se brzy zapojíte i do komentářů a diskuzí na fóru.

Angličtina na HFE je zábavná a chytrá!

Re: Re: Re: Re: bezradnost

A mimochdem, pane Melychar – rusky jste se učil tuším nejméně 9 let. Zkuste se učit 9 let angličtinu, budete perfektní.
A nevymlouvejte se ns pokročilý věk. To je lenost!
Myslím, že mi dají za pravdu všichni, že kdo sedne k angličtině jednou za týden na dvě hoďky, ten si , chudák staroušek, opravdu málo zapamatuje.:D

Ano přehnala jsem to

a už jsem dostala vynadáno od více lidí tak se moc omlouvám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Ano přehnala jsem to

a už jsem dostala vynadáno od více lidí tak se moc omlouvám.

Re: Ano přehnala jsem to

Všichni, kdo tě, Georgio, na tomto webu znají, všichni ví, že ti záleží na všech, kdo se tu učí, všem fandíš, podporuješ je, vždy ochotná poradit a pomoci.Každý zná tvé nadšení, tvoji radost, když se někomu daří.Přeješ druhým úspěchy- slova ocenění, podpory, povzbuzení ti nejsou cizí.Díky za to.

Georgio neomlouvejte se, není za co 8-) Prostě jsme každý jiný a každý s tím bojuje jinak.. Máte dar být stále optimistická a plná nadšení se učit, to je skvělé, ale většinou jsou lidé nádoby křehčí a potýkají se s tím různě hůře.. Popsal jsem jak to vidím já a budu vděčen každému kdo to udělá také protože nám to může přinést nové nápady jak se učit a třeba jak se vypořádávat s krizemi..
Don´t worry about it :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Ano přehnala jsem to

a už jsem dostala vynadáno od více lidí tak se moc omlouvám.

Re: Ano přehnala jsem to

V dost věcech máš pravdu,není nutné se omlouvat za celý příspěvek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melychar vložený před 14 lety

Georgio neomlouvejte se, není za co 8-) Prostě jsme každý jiný a každý s tím bojuje jinak.. Máte dar být stále optimistická a plná nadšení se učit, to je skvělé, ale většinou jsou lidé nádoby křehčí a potýkají se s tím různě hůře.. Popsal jsem jak to vidím já a budu vděčen každému kdo to udělá také protože nám to může přinést nové nápady jak se učit a třeba jak se vypořádávat s krizemi..
Don´t worry about it :-D

Re:

Ono už jenom to, že se starší lidé něco, cokoli, učí, je báječné.Mladí musí,ale my, kteří jsme třeba před důchodem, už se učíme jenom proto, že to chceme. A to je asi právě ono-rozhodli jsme se sami, nikdo nás nenutil.A toto bysme si měli ve slabé chvilce, kdy se nám nedaří, uvědomit.A nejenom my, starší, ale i mladí.Když se do něčeho z vlastní vůle pustím, nenechám toho jenom proto, že mám krizi.Počkám, až se změní situace, přijde lepší nálada a pak se zase pustím do práce.Někdy se třeba zdá, že to nemá smysl, učit se na stáro zrovna AJ, ale nikdy člověk neví, na co mu to bude dobré.Nemůžeme se srovnávat s mladými, každý věk má své přednosti a nebudu se podceńovat jenom proto, že je mi trochu víc let.I mladí jednou zestárnou a nebudou chtít zaostávat. Mě třeba hodně táhnou k učení AJ moje vnoučata-a Georgie.

Děkuji za reakce.

To je právě to, že jsem alergická na poznámky typu – ona už je stará, už se to nenaučí apod, tak jsem tak rychle reagovala dost vztekle, :-D , měla jsem se nejdřív trochu zklidnit :-D
Jinak ty rady od Melychara jsou náhodou skvělé!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.