Help for English

Rozhovor s Markem Vítem

Komentáře k článku: Rozhovor s Markem Vítem

 

Díky Vám.

HFE je opravdu pozoruhodný projekt. Je to opravdu úžasné, kolik je za vámi vidět práce.

Některé Vaše myšlenky a poznámky jsou opravdu inspirativní. Je mi 35 let a angličtinu se učím cca 4 roky. A rád bych se někdy odpoutal od úrovně elementary. Myslím si, že aby to člověk v čemkoliv dotáhl tak daleko, jak vy v angličtině, měl by mít nějaký důvod proč se učit a ten důvod by měl být dostatečně motivující. A pak se ještě určitě hodí houževnatost. Bavil jsem se v devadesátých letech programováním a hraním PC her, a když jsem se teprve před 4 lety začal angličtinu učit měl jsem již slušnou slovní zásobu. Také jsem u her seděl ze slovníkem a překládal jednotlivá slova. Nakonec ale pro mne tou motivací byla práce. Nyní se u mě střídají období, kdy jsem do učení zapálen a naopak kdy se musím do učení hodně nutit a to je pak hodně těžké. Uklidňuje a zároveň povzbuzuje mne to, že je možné naučit se slušně anglicky i zde v česku, když člověk chce ? pochopitelně.

Jednou bych chtěl umět tak anglicky, aby alespoň Čech nepoznal, že nejsem rodilý mluvčí.
(Samo, myslím Čecha co neumí anglicky.)

Opravdu moc dobrý rozhovor. Nejvíce mi z něho utkvěla v mysli myšlenka: „Nic není nemožné.“ Díky!

Výborný rozhovor

Nedá mi to a musím se přopojit ke všem pochvalným komentářům. Jsem rád, že jsem se o panu Vítovi mohl dozvědět i něco více. Rád jsem si tento vynikající rozhovor přečetl.

Přeji Vám pane Víte, ať vám i nadále vydrží nadšení do angličtiny a do projektu HFE. Jste pro většinu z nás velkou inspirací a přínosem. :-)

Já jsem si také se zájmem tento rozhovor přečetla a moc Vám fandím, Marku :-)

Bude také podobný rozhovor s Romanem Svozílkem? 8-)

Krásná práce

Děkuji za skvělý rozhovor pane Vít,
před Vámi svůj klobouk smekám,
úroveň angličtiny jako Vy si přeji mít,
denně se na nové články těším a čekám.

Vaše moudré názory by si učitelé k srdci vzít měli,
snad ještě lépe, kdyby Vás jako svého lektora chtěli,
ještě jednou díky za podporu v těžkých bojích,
kdy se chceme vzdávat na anglických polích.

Zkrátka projekt HFE je profesionalita jedním slovem,
a přístup k učení je v nás, nikoliv dar daný Bohem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Robin vložený před 15 lety

Krásná práce

Děkuji za skvělý rozhovor pane Vít,
před Vámi svůj klobouk smekám,
úroveň angličtiny jako Vy si přeji mít,
denně se na nové články těším a čekám.

Vaše moudré názory by si učitelé k srdci vzít měli,
snad ještě lépe, kdyby Vás jako svého lektora chtěli,
ještě jednou díky za podporu v těžkých bojích,
kdy se chceme vzdávat na anglických polích.

Zkrátka projekt HFE je profesionalita jedním slovem,
a přístup k učení je v nás, nikoliv dar daný Bohem.

Re: Krásná práce

:-) Díky za báseň.

Pěkný článek!

Moc pěkný rozhovor. Člověka ještě víc motivuje k učení :-)

Jsem ve třeťáku (vlastně už ne) a ačkoliv se angličtinu učím už od 4. třídy na základce, tak mě začala bavit až posledních pár měsíců a to i díky zásluze HFE. Řekl bych, že za poslední 3 měsíce jsem pokročil víc než za těch x let.

Znám spoustu stránek s výukou angličtiny, ale tyhle jsou prostě nej, ať už díky výbornému vysvětlení gramatiky nebo těm hezkým ikonkám u vyhodnocení testů :-)

Respekt!

Učebnice

dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat jakou byste mi doporučil učebnici angličtiny, jsem celkem pokročilý a hodně mě baví americká angličtina… Máte moc pěkně stránky, ale jelikož netrávím tolik času u počítače tak bych potřeboval prostě nějakou dobrou učebnici kterou bych mohl kdykoliv a kdekoliv otevřít a učit se rovnou z ní. Jsem v prváku na střední škole, a rozhodně to co nás učili není pro mě dostačující, všechno co bylo v učebnici až na pár věcí umím už dávno a když se k tomu přidá špatná učitelka, tak je to prostě X promarněných hodin mého jinak oblíbeného předmětu:D. Jenom kdyby jste náhodou chtěl vědět co to bylo za učebnici, tak to byla New English File Multipack A… Díky za odpověď..

Taky mi to nedá, abych nevyjádřila obdiv, úctu a hluboce se nesklonila před vším, co pro nás děláte. Jste skvělý člověk :)

No prostě kvalitní rozhovor…
Hats off! :-)

Re: Re: dotaz

Chci se zeptat co mám udělat když si chci prohlížet jen nové komentáře???
Takovouto možnost bych velice uvítal!!!
Já totiž, nevida jak na to, procházím články „ručně“ :-(

Další dvě otázky

Dobrý den,
napadlo mě se ještě zeptat jak se angličtinu učíte teď. Máte ještě co číst? Nebo si čtete knihy spíš proto, aby jste měl přehled o tom jestli jsou dobré či nikoliv? Učíte se nějak hromadně ještě slovíčka, nebo spíš jenom když na nějaké nové narazíte?

Druhá otázka je ohledně výslovnosti. Vím, že preferujete tu americkou. Umíte jakoby přepnout a mluvit najednou tou anglickou? Střídáte je podle toho s kým mluvíte, nebo si vystačíte s tou americkou s tím, že používáte slova podle toho s kým mluvíte?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

Další dvě otázky

Dobrý den,
napadlo mě se ještě zeptat jak se angličtinu učíte teď. Máte ještě co číst? Nebo si čtete knihy spíš proto, aby jste měl přehled o tom jestli jsou dobré či nikoliv? Učíte se nějak hromadně ještě slovíčka, nebo spíš jenom když na nějaké nové narazíte?

Druhá otázka je ohledně výslovnosti. Vím, že preferujete tu americkou. Umíte jakoby přepnout a mluvit najednou tou anglickou? Střídáte je podle toho s kým mluvíte, nebo si vystačíte s tou americkou s tím, že používáte slova podle toho s kým mluvíte?

Re: Další dvě otázky

angličtinu se už „neučím“. Samozřejmě narážín an nové neznámé věci, slovíčka, vazby, idiomy, frázová slovesa… ta si většinou zapamatuji, takže se je neučím.

Jestli umím přepnout – no, spíš když si dělám legraci, jinak nepřepínám. Umím přepnout na to, že odstraním přízvuk, např. aby mi student lépe rozuměl, tak to přečtu podle RP. Britský přízvuk ale nepoužívám. Opravdu spíš pro legraci, když chci např. ve škole ukázat, jak by to či ono řekli Britové.

sheep

Tedy 10 sheeps mě dostalo. ale jestli má paní učitelka slovník od CPress, kde se u slova sheep píše „plurál sheeps“, tak se není čemu divit. Slovníkem jsem listovala a tohle mě dorazilo.

Další oblíbení autoři

Mohl bych se zeptat, pane Víte, jací jsou Vaši další oblíbení autoři vedle Herberta, Kinga, Crichtona a Grishama? (Všechny tyto autory mám rád.) Hodně dám na Vaše doporučení?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.