Help for English

Hovorová angličtina #8: ASS

Komentáře k článku: Hovorová angličtina: ASS

 

Pan Vit a zaoberate sa (zaujima vas) aj povodom anglickych slov? Reagujem na odkaz v clanku ohladom knih ktore ste uviedol: Merriam Webster, Concise Oxford Dictionary

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 14 lety

Pan Vit a zaoberate sa (zaujima vas) aj povodom anglickych slov? Reagujem na odkaz v clanku ohladom knih ktore ste uviedol: Merriam Webster, Concise Oxford Dictionary

Re:

Ano, určitě zajímá. Znalost původu slov může vysvětlit mnoho otázek, co se týče výslovnosti, významu a použití slov.

pochvala

Líbí se mi, že do článků přidáváte i zajímavosti – v tomto článku např. o filmu Shrek. Dává to článku hned jiný a lepší rozměr.

nejlepsi na procviceni „ass words“ je dle me serial that '70s show. hlavne „dumbass“ se tam vyskytuje tak petkrat v kazde epizode.. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 14 lety

nejlepsi na procviceni „ass words“ je dle me serial that '70s show. hlavne „dumbass“ se tam vyskytuje tak petkrat v kazde epizode.. :-)

Re:

Nebo Weeds, tam slyším Ass a F*ck pořád :)

Omlouvám se za neslušnou otázku: Jak se tedy řekne lidově řečeno : Jdi do Pr…
Občas mám chuť tuhe větu říct.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 13 lety

Omlouvám se za neslušnou otázku: Jak se tedy řekne lidově řečeno : Jdi do Pr…
Občas mám chuť tuhe větu říct.

Re:

Viz článek o slovíčko FUCK. :-)

D+ěkuji, já opravdu tahle slovíčka nepoužívám ani v češtině.Ale od té doby, co jsem byla díky Vám v Anglii, tak se objeví lidé, kterým bych opravdu takhle odsekla.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 13 lety

D+ěkuji, já opravdu tahle slovíčka nepoužívám ani v češtině.Ale od té doby, co jsem byla díky Vám v Anglii, tak se objeví lidé, kterým bych opravdu takhle odsekla.

Re:

Stejně ale doporučuju používat mírnější variantu jako např. GO TO HELL a nebo o něco silnější SCREW YOU.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Stejně ale doporučuju používat mírnější variantu jako např. GO TO HELL a nebo o něco silnější SCREW YOU.

Re: Re:

Jo, to mi asi bude vyhovovat lépe. Ale stejně, – pro někoho pomůže jen ta hnusnější varianta. Já jsen ten článek – předchozí nečetla, ale tak na něj přeci jen mrknu, nakonec je to jen na mou obranu proti sprostým lidem.

ASS word

Tak zrovna výrazy z tohoto článku mám zmáknuté, díky několika seriálům odkoukaných v původním znění s titulky, naprosto dokonale :-)

kick-ass,badass

Casto slysivam slovicko badass a pokazde mi to pripadne jako ze nekdo na nekoho nadava nebo se snazi urazit.Maji tyto slovicka dvoji vyznam nebo jak to vlastne je?

Jinak vyborny vyklad clanku jen tohle je trochu matouci alespon v mem pripade.
Dekuji za odpoved

Zde je maly priklad z www.urbandictionary.com

KICK-ASS something that's really incredibly awesome

You're hair today is totally kick-ass

BADASS-He radiates confidence in everything he does, whether it's ordering a drink, buying a set of wheels, or dealing with women. He's slow to anger, brutally efficient when fighting back.

He is a badass.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef Zacek vložený před 13 lety

kick-ass,badass

Casto slysivam slovicko badass a pokazde mi to pripadne jako ze nekdo na nekoho nadava nebo se snazi urazit.Maji tyto slovicka dvoji vyznam nebo jak to vlastne je?

Jinak vyborny vyklad clanku jen tohle je trochu matouci alespon v mem pripade.
Dekuji za odpoved

Zde je maly priklad z www.urbandictionary.com

KICK-ASS something that's really incredibly awesome

You're hair today is totally kick-ass

BADASS-He radiates confidence in everything he does, whether it's ordering a drink, buying a set of wheels, or dealing with women. He's slow to anger, brutally efficient when fighting back.

He is a badass.

Re: kick-ass,badass

Slovíčko BADASS má ještě jeden význam, používá se ve spojení s někým krutým, drsnýma pod. např. A BADASS CRIMINAL je drsný zločinec, A BADASS VILLAIN apod… Tam je to negativní, ale přidává to tomu negativnímu člověku či věci jakoby sílu navíc.

Ve významu, který jsem použil v článku, je to prostě jiný způsob, jak říct, že je to „prvotřídní“.

Nevím, kam jinam bych to mohl napsat, tak to píšu sem.:-)

tohle je úryvek z textu jedné písně: „Theres forces working in our heads but we don't understand them“ …nechápu tam to „Theres“, já bych tam dal „there're“ ale takhle to fakt nechápu:-D …jsou snad nějaké vyjímky, kdy se spojí „is“ s množným číslem? :?: … kdyžtak díky za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 13 lety

Nevím, kam jinam bych to mohl napsat, tak to píšu sem.:-)

tohle je úryvek z textu jedné písně: „Theres forces working in our heads but we don't understand them“ …nechápu tam to „Theres“, já bych tam dal „there're“ ale takhle to fakt nechápu:-D …jsou snad nějaké vyjímky, kdy se spojí „is“ s množným číslem? :?: … kdyžtak díky za odpověď :-)

Re:

kam jinam to napsat? Třeba do diskusního „help“ fóra, které tu pro ty účely je.

THERE'S je hovorové, často používané. Spisovné je THER ARE.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.