Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

pomocka

viaceri tu pisete, ze neviete zohnat titulky k serialom. skuste stranku kde su komplet scenare k serialom. ja som si zatial stiahla scenar k par castiam how i met your mother na str. twiztv.com a ked napr cestujem busom tak si to citam a potom som si pozrela tu cast. tak si pri citani aj prelozim o co tam ide a potom sledujem a pocuvam vyslovnost. a musim povedat, ze tak si viac pamatam a rozumiem. na tej stranke su aj scenare k inym serialom, tak skuste pohladat a vyskusat. ja si to stale skopirujem do wordu a vytlacim.

Re:

Má to spojitost s učením se z tel. seriálů? Pokud ne, radím použít fórum.

medvídek Pu

Jediné anglické dvd s ang. titulkama u nás doma je medvídek Pu. Je pravda, že většinu slovíček znám, ale přesto nemyslím, že je to ztráta času. Pomalu to zkouším poslouchat bez titulků, ale rozumět se mi stále ještě pořádně nedaří. Můj plán je takový, že zkouknu medvídka, naučím se lépe rozumět, možná si malinko vylepším slovní zásobu (už vím, jak se řekne včelí úl :-)) a potom se pustím do HIMYM.

Prosím o radu,jsem začátečník,chodím 3roky na angličtinu a chtěla bych vyzkoušet sledovat nějaký seriál,ale nevím který.Zminoval jste se,že pro začátečníky jsou vhodné akčnější věci než sitkomy.Kromě Lost mohl by jste mi konkrétně poradit nějaké jiné u kterých bych mohla začít?Moc děkuji za radu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od studentka11 vložený před 14 lety

Prosím o radu,jsem začátečník,chodím 3roky na angličtinu a chtěla bych vyzkoušet sledovat nějaký seriál,ale nevím který.Zminoval jste se,že pro začátečníky jsou vhodné akčnější věci než sitkomy.Kromě Lost mohl by jste mi konkrétně poradit nějaké jiné u kterých bych mohla začít?Moc děkuji za radu.

Re:

No, ten výběr je ohromný… Jde o to, co vás baví. Zkuste např. Prison Break, Fringe, X-Files, 24, Alias… Jsou jich spousty.

Magická angličtina

Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na Magickou angličtinu. Připadá mi to jako celkem zajímavý způsob učení. Ale mnoho o tom nevím, tak se raději obracím na Vás, jakožto lektora a profesionála v oblasti angličtiny. Ohlasy na tuto metodu jsou většinou kladné, ale nevím do jaké míry se tímto dá angličtina naučit.
Děkuji za odpověď. Hezký den. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mishaaa vložený před 14 lety

Magická angličtina

Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na Magickou angličtinu. Připadá mi to jako celkem zajímavý způsob učení. Ale mnoho o tom nevím, tak se raději obracím na Vás, jakožto lektora a profesionála v oblasti angličtiny. Ohlasy na tuto metodu jsou většinou kladné, ale nevím do jaké míry se tímto dá angličtina naučit.
Děkuji za odpověď. Hezký den. :-)

Re: Magická angličtina

K tomu se nebudu vyjadřovat. Svůj ohlas jsem už jednou napsal a pak jsem byl nucen ho stáhnout z internetu. Nestojí mi to za to.

Magická angl.

I tato odpověď mi stačí. Svůj ohlas jste musel stáhnout? Z toho se dá lecos vyvodit :-)
Děkuji

Wildfire

Díky za skvělý článek.
Mě zaujal seriál Wildfire (u nás vysílá AXN, kterou nemám). Koupila jsem si DVD (2 řady US a 2 řady v německém Amazonu) a smůla – titulky nejsou. Občas něco pochytím, ale jinak je to horor. Kdybych se nějak dostala k české verzi, asi bych se nestačila divit, co jsem si vydedukovala a co tam je ve skutečnosti…

Skvělá metoda učení musím říct:) hodně mi pomohla rozšířit slovní zásobu :)

Prave sa chystam vylepsovat listening serialmi. Jeden cas som sledovala LOST a bez tituliek som celkom dobre rozumela. Ale ked som zacala pozerat Prison Break myslim, ze to bola tretia seria (predchadzajuce som sledovala v cestine), tak som nerozumela skoro nic :(
Inak manzel tiez tvrdi, ze treba dat sluchatka, ze je to omnohooooo lepsie, tak zacnem so sluchatkami. Snad nadabim na dobry serial, ktory ma neodradi :)

Re:

DOporučuji koupit, stojí to pár kaček. OC vyjde na necelé 300 Kč za jednu sezónu. První sezónu mají na amazonu asi za 7 liber! To je levnější než české ošklivé stánkové edice. Je to celkem 7 DVD. To vychází na jednu libru na DVD. Samozřejmě + poštovné,a le i to se dá přežít. A nemusíte to někde nelegálně stahovat a budete mít na polici pěkný boxset a spoustu zajímavých bonusů k tomu.

how i met your mother

Nevíte někdo, kde stáhnout How I met your mother s anglickými titulky…zatím jsem byla neúspěšná. Díky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na to jestli má nějaký smysl se dívat na Friends v Aj, když v češtině jsem Přátele viděla již nesčetněkrát. Není lepší se začít na nějaký seriál, který neznám? Děkuji :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jama.u vložený před 13 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na to jestli má nějaký smysl se dívat na Friends v Aj, když v češtině jsem Přátele viděla již nesčetněkrát. Není lepší se začít na nějaký seriál, který neznám? Děkuji :-)

Re:

Přínos má určitě obojí, já doporučuju něco, co neznáte.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.