Help for English

Pleteme si: lend/borrow, teach/learn...

Komentáře k článku: Pleteme si: lend/borrow, teach/learn...

 

to učit sám sebe mě teda fakt dostalo… :-D

aj ja som si myslela, že tam má byť learn :-D

Kdo jste viděl film Tmavomodrý svět, tak tam je scéna jak se naši piloti po příchodu do Anglie učí angličtinu – učí je stará učitelka – důchodkyně a právě tam probírají lend/borrow… jeden pilot naštvaně odchází se slovy to není jazyk, to je blázinec… :-D :-D Tak třeba Vám to pomůže jako pomůcka…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melychar vložený před 13 lety

Kdo jste viděl film Tmavomodrý svět, tak tam je scéna jak se naši piloti po příchodu do Anglie učí angličtinu – učí je stará učitelka – důchodkyně a právě tam probírají lend/borrow… jeden pilot naštvaně odchází se slovy to není jazyk, to je blázinec… :-D :-D Tak třeba Vám to pomůže jako pomůcka…

Re:

Ona tam (pokud si pamatuju) ale hlavně řeší pořád dokola výslovnost LAND a LEND…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Ona tam (pokud si pamatuju) ale hlavně řeší pořád dokola výslovnost LAND a LEND…

Re: Re:

je to tak

Ano to taky… tím malým modýlkem Spitfiru při tom ukazují start a přistání… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zafira vložený před 13 lety

aj ja som si myslela, že tam má byť learn :-D

Re:

já taky :c)

Fajn

Užitečný článek myslím, že si konečně zapamatuju dvojici lend a borrow podle slovíčka send. SEND (u kterého vím co znamená) je podobné LEND :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Veronika vložený před 13 lety

Fajn

Užitečný článek myslím, že si konečně zapamatuju dvojici lend a borrow podle slovíčka send. SEND (u kterého vím co znamená) je podobné LEND :-D

Re: Fajn

Ano, přesně z toho důvodu jsem je dal nad sebe.

Re:

Mě taky.

I'm trying to learn from our dog a new trick by bylo špatně kvůli slovosledu, muselo by být I'm trying to learn a new trick from our dog. ne?(představa mi samozřejmě příjde úsměvná :-D )

ano, LEARN + předmět. LEARN something.

Don't worry. I can lend you mine. Máte překlad: Neboj. Můžeš si půjčit moji. Nemělo by být: Neboj. Já ti mohu půjčit svoji.? Pokud ne, jdu si “hodit mašli”. Prosím o brzkou záchranu. Jana Hlavová

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Hlavová vložený před 4 lety

Don't worry. I can lend you mine. Máte překlad: Neboj. Můžeš si půjčit moji. Nemělo by být: Neboj. Já ti mohu půjčit svoji.? Pokud ne, jdu si “hodit mašli”. Prosím o brzkou záchranu. Jana Hlavová

Dobrý den, moc se omlouváme za nepřesný překlad. Máte samozřejmě pravdu. Mašle nebude třeba :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.