Help for English

Miscellaneous Advanced Test #1

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 1

 

thanx for it

73 za strašný chyby, například jsem jaksi pozapomněl na smíšený kondicionál a poodobně. Super test.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Re:

Tak kolik? :)

Re: Re:

93% Trochu se na sebe zlobím …

překlep

U otázky 13. je u vysvetlení Hard as she tried překlep :-) HARS as he tried
Moc pěkný test:-)

Výsledek sice potěšil (tuším 80%), ale tak pěkný byl jenom díky tomu, že autor testu nebyl nějak extra zvědavý na frázová slovesa a idiomy…tam jsem jednoznačně a asi navěky elementary :-))
Jo a protože píšu poprvé SUPER STRÁNKY!

Re:

Nojo, měl bych se na ně zaměřit víc. Ale v každém ADVANCED testíku nějaký ten idiom a fráz. slovesa budou.

I suggest him taking = nelze
I suggest taking him (to the zoo) = tohle ale možné je, ne? Navrhuji, abychom ho vzali do zoo.

Platí to i pro minulý čas?
I suggested that he would take … / I suggested that he should take … (AmE vs. BrE) – Navrhl jsem mu, aby si vzal …
Je to tak správně?
Děkuji

Chtěl bych se prosím zetat, jak se to s tím SPLIT ve smyslu rozdělit se do skupin. Z vysvětlení to není zcela jednoznačné. Potom, co jsem si to zkoušel nastudovat bych řekl toto:
SPLIT UP = rozejít se (s někým)
SPLIT INTO = rozdělit do skupin (??? nenašel jsem ve slovníku ???)
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

I suggest him taking = nelze
I suggest taking him (to the zoo) = tohle ale možné je, ne? Navrhuji, abychom ho vzali do zoo.

Platí to i pro minulý čas?
I suggested that he would take … / I suggested that he should take … (AmE vs. BrE) – Navrhl jsem mu, aby si vzal …
Je to tak správně?
Děkuji

Re:

V minulém je to stejné – I suggested that he take / that he should take.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Chtěl bych se prosím zetat, jak se to s tím SPLIT ve smyslu rozdělit se do skupin. Z vysvětlení to není zcela jednoznačné. Potom, co jsem si to zkoušel nastudovat bych řekl toto:
SPLIT UP = rozejít se (s někým)
SPLIT INTO = rozdělit do skupin (??? nenašel jsem ve slovníku ???)
Děkuji

Re:

Když máte skupinu lidí a řeknete jim ať vytvoří skupinky po pěti, řeknete jim SPLIT INTO GROUPS OF FIVE.

Re: Re:

Omlouvám se, že s tím ještě otravuju, ale procvičuju si teď reported speech a v jednom cvičení je uvedeno, že kromě …
Peter suggested going to the cinema.
… je možné i
Peter suggested that they went to the cinema.

Tak bych si chtěl ujasnit, jak to vlastně u toho minulého času je (posouvá se čas?), protože nikde v účebnici se mi to nedaří najít (resp. je tam to, co píšete vy).

např.
He suggested that he should give up golf.
He suggested that he give up … (more formal)
He suggested that he gives up … (less formal)

Nebo je to chyba v učebnici a mělo by být:
Peter suggested that they (should) go to the cinema.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Re: Re:

Omlouvám se, že s tím ještě otravuju, ale procvičuju si teď reported speech a v jednom cvičení je uvedeno, že kromě …
Peter suggested going to the cinema.
… je možné i
Peter suggested that they went to the cinema.

Tak bych si chtěl ujasnit, jak to vlastně u toho minulého času je (posouvá se čas?), protože nikde v účebnici se mi to nedaří najít (resp. je tam to, co píšete vy).

např.
He suggested that he should give up golf.
He suggested that he give up … (more formal)
He suggested that he gives up … (less formal)

Nebo je to chyba v učebnici a mělo by být:
Peter suggested that they (should) go to the cinema.

Děkuji

Re: Re: Re:

Záleží na tom, jestli za SUGGEST použijete vedlejší větu v přítomném/minulém čase slovesa, pak se to posouvá, jak jsme zvyklí,

NEBO

jestli za SUGGEST použijete vedlejší větu s KONJUNKTIVEM, pak se nic neposouvá.

I SUGGEST THAT SHE SHOULD GO – I SUGGESTED THAT SHE SHOULD GO – neposouvá, modál SHOULD
I SUGGEST THAT SHE GO – I SUGGESTED THAT SHE GO – neposouvá, konjunktiv
I SUGGEST THAT SHE GOES – I SUGGESTED THAT SHE WENT – posouvá, přítomný na minulý čas.

Děs běs

Týbrďo, než jsem našel tuhle stránku, takjsem nevěděl, co vše o AJ nevím. Jsem ve třeťáku Anglistiky na UK a učim v jazykovce, ale stejně mám 83%, a ty ostatní testy nebyly lepší. Znovu a líp, a díky za skvělé cvičení

53%, to celkem jde, ve škole máme učebnice intermediate, podle me je nejhorší otázka 7, pripada mi to hrozne divne.

Super test!!!! Jen ten výsledek je bída. Jen 40%…

Opravdu těžké. Můj kamarád (brit) udělal tento test na 87%. Chyby měl v otázkách 7 a 8

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.