Help for English

"Not Today" by Josh Ryan

Komentáře k článku: "Not Today" by Josh Ryan

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Peta1 vložený před 15 lety

preklad

Dobry den, mam par otazek k prekladu:
I won't reach for you
Nemohlo by v prekladu znamenat „take neziskam Te?“
I don't want someone to foolow
Nemoho by znamenat take „nechci nikoho nasledovat?“ ci spise „nechci, aby me nekdo nasledoval“, myslim v mem chovani…
Over my head
Nemohlo by byt spise „nad mou hlavou“
Dekuji za odpoved a take za tak uzasne stranky, ktere mi moc pomahaji s anglictinou!

Re: preklad

1) myslím, že ne
2) Ne, WANT someone TO FOLLOW je vazba předmětu s infinitivem – nechci, aby někdo něco dělal. Nechci nikoho sledovat by bylo I DON'T WANT TO FOLLOW ANYBODY.
3) ano, mohlo.

Mooc pěkná písnička :-)

tak slovíčka, co jsem myslela, že mám 100% dobře, byly blbě, a slovíčka, která jsem si jen tipovala, tak byla dobře. Největší problém byl u „The SKY is fallin', pourin' down on me“ Celkově 80% a spokojenost.

100 %

Pěkná písnička se zřetelnou výslovností,to bylo radost doplňovat chybějící slova.

90 %

Super písnička. Objevil jsem ji až díky hitparádě, díky.

Josh má dobrou výslovnost, díky němu 95% úspěšnost v doplňování:-)
V překladu uvádíte no regrets jako žádné výčitky,já si to pro sebe přeložila jako žádnou lítost či slitování, což dává trochu jiný smysl- je to špatně?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sheep vložený před 15 lety

Josh má dobrou výslovnost, díky němu 95% úspěšnost v doplňování:-)
V překladu uvádíte no regrets jako žádné výčitky,já si to pro sebe přeložila jako žádnou lítost či slitování, což dává trochu jiný smysl- je to špatně?
Díky

Re:

Když řeknete, že má někdo NO REGRETS – tak ničeho, co udělal, nelituje, nic si nevyčítá. Tedy – žádné výčitky (svědomí).

Dá se to přeložit různě, ale Váš překlad správný není.

Žádné slitování – NO MERCY.

Skvělá písnička

95 procent, jedna chybka. To jsem si myslela, že jsem na tom hodně špatně .. :-)Díky za písničku :-)

70% napoprvé, myslím, že úspěch:-P

90%…Brilliant!!!

90%

je vidět, že se lepším, mnohokrát děkuji, po dlouhé době jsem se sem dostala a jen jedna chybička:)

opravdu jsem si o sobě nemyslela, že neumim napsat správně tomorrow…taková blbá chyba :)

pohoda

65%, mohlo být víc jen kdybych to slovo napsal se správným počtem zdvojených samohláasek :-/ nevadí :-)

přesně..not today :)

Nechala jsem se nalákat na vítěze hitparády,hezká písnička,ale jen 60% ,, ale jinak skvělý způsob jak se taky učit :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.