Help for English

Jak na to: LISTENING

Komentáře k článku: Jak na to: LISTENING

 

Samozřejmě musíme rozlišovat MODEL od obyčejných poslechů určěných k porozumění. Učitel by měl mluvit správně, vzorové nahrávky by měly být správně, ale rozhovor s ‘nebritem’ v učebnici je naprosto v pořádku. Pokud student ví, že je to Ind nebo Mexičan nebo Rakušák, určitě nebude ani podvědomě imitovat jeho přízvuk.

V životě se ale častěji setkáte s nerodilými mluvčími angličtiny a je dobré na to být připravený.

Moc pěkný článek.Já ale třeba víc rozumím Britům či Američanům než např. Němcům mluvícím anglicky.:)

Dobrý deň. Viem, že sa tu o tom už veľa písalo, ale som zúfalý. Moja angličtina je C1. Robil som skúšky ale s British English a to je môj kameň úrazu. Bol som v UK, rozumiem, mám dobrú slovnú zásobu, hovorím fajn s prízvukom skoro ako Brit. Pri štúdiu som sa zameriaval na všetko britské filmy, knihy, slovná zásoba, seriály, prízvuky…ťahalo ma to k UK a do USA som ani nechcel ísť a ich English sa mi nepáčila. A teda roky som sa obmedzoval iba na British English, vyhýbal som sa americkej . Lenže chcel by som ísť na leto do USA. Ale keď som si pustil americkú talk-show zistil som, že nerozumie skoro nič! Viem ako sa tu písalo, že treba trénovať, že sa to časom zlepší ale ja trénujem dlho a nezlepšuje sa to. Viem ako vyslovujú … ale príde mi to neprirodzené, a keď niečo rozumiem tak si to v ducho poviem s britským prízvukom a výslovnosťou. Viem, že je to zle ale nemôžem si pomôcť. Myslíte, že sa to vôbec zlepší?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od heiko23 vložený před 10 lety

Dobrý deň. Viem, že sa tu o tom už veľa písalo, ale som zúfalý. Moja angličtina je C1. Robil som skúšky ale s British English a to je môj kameň úrazu. Bol som v UK, rozumiem, mám dobrú slovnú zásobu, hovorím fajn s prízvukom skoro ako Brit. Pri štúdiu som sa zameriaval na všetko britské filmy, knihy, slovná zásoba, seriály, prízvuky…ťahalo ma to k UK a do USA som ani nechcel ísť a ich English sa mi nepáčila. A teda roky som sa obmedzoval iba na British English, vyhýbal som sa americkej . Lenže chcel by som ísť na leto do USA. Ale keď som si pustil americkú talk-show zistil som, že nerozumie skoro nič! Viem ako sa tu písalo, že treba trénovať, že sa to časom zlepší ale ja trénujem dlho a nezlepšuje sa to. Viem ako vyslovujú … ale príde mi to neprirodzené, a keď niečo rozumiem tak si to v ducho poviem s britským prízvukom a výslovnosťou. Viem, že je to zle ale nemôžem si pomôcť. Myslíte, že sa to vôbec zlepší?

Já myslím, že si nemusíte nijak dělat hlavu. Je to skoro jako s češtinou a slovenštinou – vy jste rodilý Slovák, ale česky rozumíte, ne? A není třeba s Čechem mluvit česky, když my rozumíme i slovensky. Vy prostě můžete mluvit i myslet normálně, jak jste zvyklý – ona ta “srážka” s realitou je vždy jiná, než když se snažíte simulovat to prostředí doma. Uvidíte, že si zvyknete. Snažte se to brát více uvolněněji, vždyť o nic nejde!!! Pusťte si americký film s anglickými titulky a uvidíte, že brzy přijdete na to, kde je to v americké angličtině jiné. Držím palce! 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od heiko23 vložený před 10 lety

Dobrý deň. Viem, že sa tu o tom už veľa písalo, ale som zúfalý. Moja angličtina je C1. Robil som skúšky ale s British English a to je môj kameň úrazu. Bol som v UK, rozumiem, mám dobrú slovnú zásobu, hovorím fajn s prízvukom skoro ako Brit. Pri štúdiu som sa zameriaval na všetko britské filmy, knihy, slovná zásoba, seriály, prízvuky…ťahalo ma to k UK a do USA som ani nechcel ísť a ich English sa mi nepáčila. A teda roky som sa obmedzoval iba na British English, vyhýbal som sa americkej . Lenže chcel by som ísť na leto do USA. Ale keď som si pustil americkú talk-show zistil som, že nerozumie skoro nič! Viem ako sa tu písalo, že treba trénovať, že sa to časom zlepší ale ja trénujem dlho a nezlepšuje sa to. Viem ako vyslovujú … ale príde mi to neprirodzené, a keď niečo rozumiem tak si to v ducho poviem s britským prízvukom a výslovnosťou. Viem, že je to zle ale nemôžem si pomôcť. Myslíte, že sa to vôbec zlepší?

Doporucuju se zamerit na rozdily ve vyslovnosti AmE a BrE, je tu i o tom clanek v sekci ‘realie’. No a pak si pri sledovani tech rozdilu vsimat a trenovat.

Dobrý den,

Často dělám práci na počítači mohl by mi prosím někdo doporučit co poslouchat aniž bych sledoval obraz?

díky

Marek

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 7 lety

Dobrý den,

Často dělám práci na počítači mohl by mi prosím někdo doporučit co poslouchat aniž bych sledoval obraz?

díky

Marek

Dobrý den, zadejte do vyhledávání podcasty a vyjede vám několik vláken, kde se na to lidé už ptali…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.