Help for English

Jak na to: LISTENING

Komentáře k článku: Jak na to: LISTENING

 

Motivace

Já si myslím, že nejdůležitější vědět proč se vlastně něco učíme. Například, chci cestovat do zahraničí a potřebuju se domluvit. Vybavím si určitou situaci, kterou pravděpodobně zažiju. U angličtiny mi dělá potíže jen to, že se vše jinak píše.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jarmi vložený před 18 lety

Motivace

Já si myslím, že nejdůležitější vědět proč se vlastně něco učíme. Například, chci cestovat do zahraničí a potřebuju se domluvit. Vybavím si určitou situaci, kterou pravděpodobně zažiju. U angličtiny mi dělá potíže jen to, že se vše jinak píše.

Re: Motivace

Já mám motivaci jen tu, že se mi angličtina líbí. Horší je, že nemám příležitost ji nějak aktivně využít, tudíž ji nemůžu ani nijak procvičit, takže hodně zapomínám. Už nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych začala navštěvovat nějaký kurz. Jenže ten, co mám nejblíž je jen na hodinu týdně a nejsem si jistá, jestli by to mělo za ty peníze smysl. Určitě lepší než nic, ale jinak žádná sláva. Ale na druhou stranu kdybych si jednou chtěla najít zaměstnání, kde bych měla angličtinu aktivně využívat, tak bych potřebovala získat nějakou kondici, hlavně co se týče mluvení. Kolikrát jsem překvapená sama sebou, že mi dělá problém vyjádřit se, přitom na to mám dostatečnou slovní zásobu. Jen to chce ten cvik. Ale ta hodina týdně mi příjde opravdu hrozně málo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 18 lety

Re: Motivace

Já mám motivaci jen tu, že se mi angličtina líbí. Horší je, že nemám příležitost ji nějak aktivně využít, tudíž ji nemůžu ani nijak procvičit, takže hodně zapomínám. Už nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych začala navštěvovat nějaký kurz. Jenže ten, co mám nejblíž je jen na hodinu týdně a nejsem si jistá, jestli by to mělo za ty peníze smysl. Určitě lepší než nic, ale jinak žádná sláva. Ale na druhou stranu kdybych si jednou chtěla najít zaměstnání, kde bych měla angličtinu aktivně využívat, tak bych potřebovala získat nějakou kondici, hlavně co se týče mluvení. Kolikrát jsem překvapená sama sebou, že mi dělá problém vyjádřit se, přitom na to mám dostatečnou slovní zásobu. Jen to chce ten cvik. Ale ta hodina týdně mi příjde opravdu hrozně málo.

Re: Re: Motivace

Je zvláštní, že to půjde z úst člověka, který se tím živí… no ale mnohdy je přínosnější než platit jednou týdně tři stovky nějakýmu učiteli si prostě najít nějakou spřízněnou duši a jednou či dvakrát týdně si udělat takovou ‚study party‘ , otevřít si vínko a mluvit jen anglicky. Efekt to určitě bude mít veliký, sice se asi nebudete vzájemně opravovat, ale naučíte se komunikovat, mluvit bez ostychu, vyjádřit se atd atd… Vřele doporučuji.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Martina
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 18 lety

Re: Re: Motivace

Je zvláštní, že to půjde z úst člověka, který se tím živí… no ale mnohdy je přínosnější než platit jednou týdně tři stovky nějakýmu učiteli si prostě najít nějakou spřízněnou duši a jednou či dvakrát týdně si udělat takovou ‚study party‘ , otevřít si vínko a mluvit jen anglicky. Efekt to určitě bude mít veliký, sice se asi nebudete vzájemně opravovat, ale naučíte se komunikovat, mluvit bez ostychu, vyjádřit se atd atd… Vřele doporučuji.

Re: Motivace

To by bylo sice super, ale spíš to může fungovat někde ve městě než na vesnici. A kombinace vesnice a k tomu ještě malé děti je snad ta nejhorší pro tyto aktivity :o( A další věc je, že pokud by to byl Čech, tak to člověka hrozně svádí k mluvení česky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 18 lety

Re: Motivace

To by bylo sice super, ale spíš to může fungovat někde ve městě než na vesnici. A kombinace vesnice a k tomu ještě malé děti je snad ta nejhorší pro tyto aktivity :o( A další věc je, že pokud by to byl Čech, tak to člověka hrozně svádí k mluvení česky.

Re: Re: Motivace

TO je fakt, na vesnici člověk tolik možností nemá. S dětma taky ne. No, aby člověk nemluvil česky, to je jen na vás a na vaší sebekázni. Pokud oba chtějí, jde to. Samozřejmě to nebezpečí, že to sjede do českých kolejí, tu je. No. Potom tu už je jen to mluvení o samotě… nahlas. Když vás nikdo neslyší. Klidně HODNĚ nahlas. Má to ohromný efekt.

thanks for M. Vít

Díky za pomoc při zlepšení základních dovedností anglického jazyka. Nemám na to, abych si kupoval nějaké drahé učebnice a platil idividální výuku, bohužel. Řídím se vašimi radami a poslouchám co se dá, vaše pohádky – zjdenodušené, pouštím si dvd v angličtině, a ukázky z audio knih, které jsou zdarma. Nevím vaška o žádném internetovém rádiu v angličtině prosím poraďte. Díky Oldisman

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Oldisman vložený před 17 lety

thanks for M. Vít

Díky za pomoc při zlepšení základních dovedností anglického jazyka. Nemám na to, abych si kupoval nějaké drahé učebnice a platil idividální výuku, bohužel. Řídím se vašimi radami a poslouchám co se dá, vaše pohádky – zjdenodušené, pouštím si dvd v angličtině, a ukázky z audio knih, které jsou zdarma. Nevím vaška o žádném internetovém rádiu v angličtině prosím poraďte. Díky Oldisman

Re: thanks for M. Vít

Internetových radií jsou tuny, stačí si zadat do hledání na googlu či Yahoo např. internet radio, online radio nebo něco podobného, a vybírat. Můžete si např. najít vysílání BBC – stránky BBC naleznete snadno.

Pravidelne počúvať

Na BBC sa pravidelne aktualizuje asi dvojminútový aktuálny článok, ktorý je napísaný i nahovorený. Pravidelne cca 2 krát týždenne si takto udržujem a dopľňam slovnú zásobu i schopnosť počúvať. Je to Learning English – Words in the News. vrelo doporučujem. Pre namčinárov je to isté i na Deutshe Welle

S poslechem jsem na tom ne moc dobře. Zprávy bych jakžtakž chytila, mluví se (někteří moderátoři) celkem zřetelně. audioknihy by mi taky šly, ale to je dost umělé. tam se lidi snaží ,aby jim bylo rozumět.
Horší je to s filmy, tam se chytám moc špatně.takže si je radši kupuju s titulky. Nebo třeba písničky, zpívaná angličtina je pro mě zčásti taky nesrozumitelná.
ale čtení zvládám už dobře, kupuju si anglické knihy a každý den ráno a večer, když to jde, čtu cestou do a z práce. taky doma, třeba i texty na internetu hodně. třeba i anglický tisk, Timesy a tak, jak se mi chce.
no a k mluvení nemám momentálně příležitost, občas si s někým jenom píšu anglicky na icq, ale i tam člověk musí pohotově odpovídat, i když jenom písemně. výslovnost mám myslím dost hroznou, ale přes základní státnici jsem s tím prošla za dvě :-D.

Zjednodušené filmy

Chtěl bych se zeptat, jestli existují třeba nějaké filmy namluvené speciálně zjednodušenou, pomalejší angličtinou. Ideálně filmy, jejichž úroveň je tak Elementary :)

Re: Zjednodušené filmy

No, existují videa k různým učebnicím, ale to asi není ono.

Re: Zjednodušené filmy

No, zjednodušené filmy na úrovni Elementary, to si myslím, že asi nejsou. Jedině zkusit nějaké animované filmy, i když např. ve Shrekovi, tam mluví celkem rychle. Nedávno jsem se díval na film Ratatouille a rozuměl jsem mu asi tak na 60 – 65 % a to jsem na úrovni asi Pre-Intermediate – Intermediate. Ale na druhou stranu, určování úrovní je dle mého názoru docela objektivní. Jinak si myslím, že v poslechu se už celkem zlepšuju. Chce to pořád poslouchat.

Re: Titulky

KMPlayer, dokáže přehrát titulky dole i nahoře. Je to freeware. Můžete ho stáhnout na stahuj.cz

Mladý kluk

Jako cítím se tu jako vaše dítě. Mě bude 14 a vám je všem skoro přes 30. Zdá se mi že angličtina jde hodně do módy. Ale Jinak děkuji za Vaše články jsou výborné.. A Vaše stránky také.

Prosím, proč nedoporučujete oboujazyčné knihy? Jinak jste jedničky, nejlepší, co jsem kdy viděla. Nechápu, jak Čech může tak polopaticky a logicky vysvětli Anlinu :-D Moc díky za Vás :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.