Help for English

Jak na to: LISTENING

Komentáře k článku: Jak na to: LISTENING

Samozřejmě musíme rozlišovat MODEL od obyčejných poslechů určěných k porozumění. Učitel by měl mluvit správně, vzorové nahrávky by měly být správně, ale rozhovor s ‘nebritem’ v učebnici je naprosto v pořádku. Pokud student ví, že je to Ind nebo Mexičan nebo Rakušák, určitě nebude ani podvědomě imitovat jeho přízvuk.

V životě se ale častěji setkáte s nerodilými mluvčími angličtiny a je dobré na to být připravený.

Moc pěkný článek.Já ale třeba víc rozumím Britům či Američanům než např. Němcům mluvícím anglicky.:)

Dobrý deň. Viem, že sa tu o tom už veľa písalo, ale som zúfalý. Moja angličtina je C1. Robil som skúšky ale s British English a to je môj kameň úrazu. Bol som v UK, rozumiem, mám dobrú slovnú zásobu, hovorím fajn s prízvukom skoro ako Brit. Pri štúdiu som sa zameriaval na všetko britské filmy, knihy, slovná zásoba, seriály, prízvuky…ťahalo ma to k UK a do USA som ani nechcel ísť a ich English sa mi nepáčila. A teda roky som sa obmedzoval iba na British English, vyhýbal som sa americkej . Lenže chcel by som ísť na leto do USA. Ale keď som si pustil americkú talk-show zistil som, že nerozumie skoro nič! Viem ako sa tu písalo, že treba trénovať, že sa to časom zlepší ale ja trénujem dlho a nezlepšuje sa to. Viem ako vyslovujú … ale príde mi to neprirodzené, a keď niečo rozumiem tak si to v ducho poviem s britským prízvukom a výslovnosťou. Viem, že je to zle ale nemôžem si pomôcť. Myslíte, že sa to vôbec zlepší?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od heiko23 vložený před 6 lety

Dobrý deň. Viem, že sa tu o tom už veľa písalo, ale som zúfalý. Moja angličtina je C1. Robil som skúšky ale s British English a to je môj kameň úrazu. Bol som v UK, rozumiem, mám dobrú slovnú zásobu, hovorím fajn s prízvukom skoro ako Brit. Pri štúdiu som sa zameriaval na všetko britské filmy, knihy, slovná zásoba, seriály, prízvuky…ťahalo ma to k UK a do USA som ani nechcel ísť a ich English sa mi nepáčila. A teda roky som sa obmedzoval iba na British English, vyhýbal som sa americkej . Lenže chcel by som ísť na leto do USA. Ale keď som si pustil americkú talk-show zistil som, že nerozumie skoro nič! Viem ako sa tu písalo, že treba trénovať, že sa to časom zlepší ale ja trénujem dlho a nezlepšuje sa to. Viem ako vyslovujú … ale príde mi to neprirodzené, a keď niečo rozumiem tak si to v ducho poviem s britským prízvukom a výslovnosťou. Viem, že je to zle ale nemôžem si pomôcť. Myslíte, že sa to vôbec zlepší?

Já myslím, že si nemusíte nijak dělat hlavu. Je to skoro jako s češtinou a slovenštinou – vy jste rodilý Slovák, ale česky rozumíte, ne? A není třeba s Čechem mluvit česky, když my rozumíme i slovensky. Vy prostě můžete mluvit i myslet normálně, jak jste zvyklý – ona ta “srážka” s realitou je vždy jiná, než když se snažíte simulovat to prostředí doma. Uvidíte, že si zvyknete. Snažte se to brát více uvolněněji, vždyť o nic nejde!!! Pusťte si americký film s anglickými titulky a uvidíte, že brzy přijdete na to, kde je to v americké angličtině jiné. Držím palce! 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od heiko23 vložený před 6 lety

Doporucuju se zamerit na rozdily ve vyslovnosti AmE a BrE, je tu i o tom clanek v sekci ‘realie’. No a pak si pri sledovani tech rozdilu vsimat a trenovat.

Dobrý den,

Často dělám práci na počítači mohl by mi prosím někdo doporučit co poslouchat aniž bych sledoval obraz?

díky

Marek

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 3 lety

Dobrý den,

Často dělám práci na počítači mohl by mi prosím někdo doporučit co poslouchat aniž bych sledoval obraz?

díky

Marek

Dobrý den, zadejte do vyhledávání podcasty a vyjede vám několik vláken, kde se na to lidé už ptali…

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.