Help for English

Přítomný průběhový čas

Komentáře k článku: Přítomný průběhový čas (pro pokročilejší)

 

Zdravím. Když mám správně doplnit větu “My friends (come) to see me at 6 o'clock.”, můžu zvolit přítomný průběhový, který značí pevně naplánovanou budoucnost? Nebo se tvar “are coming” do této věty vyloženě nehodí? Děkuji:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alofokolo vložený před 9 lety

Zdravím. Když mám správně doplnit větu “My friends (come) to see me at 6 o'clock.”, můžu zvolit přítomný průběhový, který značí pevně naplánovanou budoucnost? Nebo se tvar “are coming” do této věty vyloženě nehodí? Děkuji:)

Přítomný průběhový “My friends are coming to see me at 6 o'clock.” je zcela v pořádku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Přítomný průběhový “My friends are coming to see me at 6 o'clock.” je zcela v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je tato věta správně. Sometimes being with your best friend is all you need. Nemůžu přijít na to proč tam je being. :) Předem děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od trollik vložený před 8 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je tato věta správně. Sometimes being with your best friend is all you need. Nemůžu přijít na to proč tam je being. :) Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, věta je správně. Being zde “zastupuje” sloveso, jedná se o gerundium. Je to jako české “bytí”, stejně by fungovalo i Sometimes to be with your friend is all you need. čili “Někdy vše, co potřebuješ, je být (bytí) se svým přítelem.”. Více o gerundiu v článku Gerundium v angličtině.

Moje angličtina se zlepšuje každý rok. Zde by ale byl prostý čas? My English gets better everyday year.

Já bych tady osobně zvolil přítomný čas průběhový, neboť jde popis věci, která se průběžně mění.

Tedy: My English is getting better every day/ year.

Every day mě ale odkazuje na intervaly nebo ne?

Kdy tedy jde použít jen It gets better, pokud vůbec?

It is getting better – zlepšuje se to
It gets better – zlepší se to

I hope it gets better. TTT

Music corner: ‘Getting Better’.

Rodilý mluvčí mě tvrdil , že s “every day” použiji jen GET BETTER,a nejsou možné obě varianty?

Dobrý den.

song I need you od groove coverage

http://www.karaoketexty.cz/…ed-you-18256

every night I'm searching for your signs. every night I'm waiting for your signs.

Dá se to nějak gramaticky odůvodnit ?

Díky moc.

  1. You're right that for repeated actions, we normally use the present simple (“Every day I go to work”, “every day I drink three cups of coffee”), and these (present simple) forms would sound more natural here. However, when applied to verbs that have a more or less “stative” (continuing process) sense (here “search”, “wait”) , the continuous form doesn't sound unacceptable, because the “searching” and “waiting” are not actions that begin and end each day. In fact the “searching” and “waiting” are never completed. So in that sense these are not “repeated actions”, they are processes that continue from one day to the next.
  2. Don't forget, too, that songs and poetry are a special form of expression (usually) governed by the need for rhyme and metre. If the writer “needs” an extra syllable, he can often manipulate the language (here by writing “searching” and “waiting” instead of “search” and “wait”) to achieve that result.

song Walking On Sunshine od Katrina & The Waves

'Cause I just can't wait 'til you write me you're coming around.

Proč je write v prostém čase a coming v průběhovém?

Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.