Help for English

Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

Komentáře k článku: Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od phoebinka vložený před 16 lety

kalhoty

Chci se zeptat, když tedy řeknu, že potřebuji nové kalhoty (a myslím tím, jen jedny) tak řeknu I need a pair of new trousers nebo I need a new trousers? Nebo je to jedno? Děkuju moc za odpověď

Re: kalhoty

Buď: I NEED NEW TROUSERS.
nebo: I NEED A NEW PAIR OF TROUSERS.

Re: fruit – fruits

když říkáte, že jste si koupil nějaké ovoce a zeleninu, je to nepočitatelné SOME FRUIT and VEGETABLES (zelenina je ale počitatelná).

Když al emluvíte o jednotlivých druzích ovoce, jako např. že některé druhy ovoce rostou na stromech, potom je to počitatelné. SOME FRUITS GROW ON TREES. Ale stejně tak lze říct i SOME FRUIT GROWS ON TREES (některé ovoce roste na stromech).

How many how much vegetables?

Dobrý den,Marku. Chci se zeptat, opomenuli logičnost těch vět… tedy, že by se to dalo říct lépe:_)
How much vegetebale do we need?
How many vegetebles do we need?
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od otakarek vložený před 16 lety

How many how much vegetables?

Dobrý den,Marku. Chci se zeptat, opomenuli logičnost těch vět… tedy, že by se to dalo říct lépe:_)
How much vegetebale do we need?
How many vegetebles do we need?
Děkuji

Re: How many how much vegetables?

VEGETABLE je počitatelné podstatné jméno, první možnost tedy nepřipadá v úvahu.

Re:

Ano, samozřejmě.

Re: Re: Re: Re: fruit / fruits

Ano.
Bananas and apples are two different FRUITS.
nebo
Bananas and apples are two different kinds of FRUIT.

rozdílnosti

Zatím ve všech výkladech tohoto tématu co jsem slyšel byla řečena pouze slova information, advice a news jako příklady slovíček co jsou v češtině jakoby počitatelné a v angličtině nikoliv.

Napadají vás ještě nějaká jiná taková slovíčka, na která si dát bacha? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

rozdílnosti

Zatím ve všech výkladech tohoto tématu co jsem slyšel byla řečena pouze slova information, advice a news jako příklady slovíček co jsou v češtině jakoby počitatelné a v angličtině nikoliv.

Napadají vás ještě nějaká jiná taková slovíčka, na která si dát bacha? Děkuji.

Re: rozdílnosti

zkušenosti – EXPERIENCE
peníze – MONEY
domácí úkoly – HOMEWORK

asi bych přišel i na další, toto jsou jen ta slova, co mě momentálně napadla. V těch se dělá mraky chyb.

Re: Re:

Dobrý den,
zdá se mi, že podmět je v tomto případě you. Větu jsem pochopila jako: Můj problém jsi ty. Nerozumím, proč je tedy tvar slovesa IS.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nuisance vložený před 15 lety

Re: Re:

Dobrý den,
zdá se mi, že podmět je v tomto případě you. Větu jsem pochopila jako: Můj problém jsi ty. Nerozumím, proč je tedy tvar slovesa IS.

Re: Re: Re:

nene, MY PROBLEM je podmět a tomu musí odpovídat i tvar slovesa.

kdyby to bylo obráceně:
You are my problem (ty jsi můj problém) – tam by byl podmět YOU.

MY PROBLEM IS YOU – YOU je tzv. subject complement, v češtině přísudek jmenný se sponou.

V češtině ale samozřejmě říkáme “Můj problém JSI TY.” Na tomto webu ale řešíme spíše angličtinu.

počitatelné či nepočitatelné

Jsou slova sweets, oils a fats počitatelná? Mě dostupné slovníky slova oil a fat neuvádí množné číslo, to má holka v sešitě z angličtiny, co jim napsala paní učitelka. Tak mě zajímá, jestli orpavdu tato slova existují i v mn. č. a jaký pak mají význam, jestli ho mění či nikoli, anebo jde také o zpočitatelnění jako třeba 2 tuky, 2 oleje apod. Anebo je to hrubá chyba a tato slova jsou pouze nepočitatelná a tedy ve spojení např. there is oil, there is fat. A co sweets, jde o počitatelné v mn. č. či o nepočitatelné? Je správné There is sweets anebo There are sweets? A vegetables budou vždy There are a fruits také There are? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eri vložený před 15 lety

počitatelné či nepočitatelné

Jsou slova sweets, oils a fats počitatelná? Mě dostupné slovníky slova oil a fat neuvádí množné číslo, to má holka v sešitě z angličtiny, co jim napsala paní učitelka. Tak mě zajímá, jestli orpavdu tato slova existují i v mn. č. a jaký pak mají význam, jestli ho mění či nikoli, anebo jde také o zpočitatelnění jako třeba 2 tuky, 2 oleje apod. Anebo je to hrubá chyba a tato slova jsou pouze nepočitatelná a tedy ve spojení např. there is oil, there is fat. A co sweets, jde o počitatelné v mn. č. či o nepočitatelné? Je správné There is sweets anebo There are sweets? A vegetables budou vždy There are a fruits také There are? Děkuji.

Re: počitatelné či nepočitatelné

Když si koupíte např. olej nebo tuk, je to ne počitatelné, vždy v jednotném čísle. Když se to ale bere z pohledu biologie/chemie, máme různé tuky, potom se o nich mluví jako o FATS.

SWEETS je normální množné číslo „sladkosti“, je to vždy v množném čísle. SWEETS ARE. Podobně jako GOODS – zboží.

Re: Re: k článku

Dobrý den,

takže „tyto informace jsou užitečné“ se řekne stejně jako "tato informace je užitečná ? this information is useful? Díky za opdpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bartleby vložený před 15 lety

Re: Re: k článku

Dobrý den,

takže „tyto informace jsou užitečné“ se řekne stejně jako "tato informace je užitečná ? this information is useful? Díky za opdpověď

Re: Re: Re: k článku

ANo, přesně tak.

Dobrý den, chci se zepta, zda slovíčko Fashion je počitatelné? často se objevuje- fashions.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.