Help for English

Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

Komentáře k článku: Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 15 lety

Dobrý den, chci se zepta, zda slovíčko Fashion je počitatelné? často se objevuje- fashions.

Re:

Je nepočitatelné. móda je prostě móda. Některá nepočitatelná podst. jména se ale někdy chovají jako počitatelná – FISHES – druhy ryb, BEERS – druhy piv, CHEESES – druhy sýrů. FASHIONS tedy mohou být různé druhy módy, tedy např. česká móda, americká móda apod.

Ale lepší by bylo, kdybyste sem napsal, KDE se to často objevuje, případně celou větu, kde jste FASHIONS viděl.

Re: Re:

až na tu čárku.

Re: Re: Re:

ano, ale až na tu čárku. Ta tam nepatří.

Re:

podle toho, v jakém významu:
majetek – vždy nepočitatelné
pozemek + nemovitost – počitatelné i nepočitatelné
vlastnosti – vždy počitatelné

Můžu se zeptat jak je to s těmi informacemi? Když chci říct: 1.)Hledala jsem nějaké informace o…? Lze použít…I was looking for some pieces of information about…?
Moc se v tom nevyznám, jak řeknu třeba…Tady jsou informace o…

Moc díky, vaše stránky jsou skvělé.
:-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anta01 vložený před 15 lety

Můžu se zeptat jak je to s těmi informacemi? Když chci říct: 1.)Hledala jsem nějaké informace o…? Lze použít…I was looking for some pieces of information about…?
Moc se v tom nevyznám, jak řeknu třeba…Tady jsou informace o…

Moc díky, vaše stránky jsou skvělé.
:-D

Re:

když je nepočítáte, používejte je SOME INFORMATION.

Tady jsou informace o … – Here is information on…

PIECES OF INFORMATION používejte JEN v případě, že je chcete počítat. Jedna, dvě, tři…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

když je nepočítáte, používejte je SOME INFORMATION.

Tady jsou informace o … – Here is information on…

PIECES OF INFORMATION používejte JEN v případě, že je chcete počítat. Jedna, dvě, tři…

Re: Re:

Moc díky. Jste vážně rychlý :-).

pomocky

Ked sme preberali tuto temu v skole, nevedeli sme pochopit ten rozdiel medzi pocitatelnymi a nepocitatelnymi podst.menami pri potravinach.Nam pomohla ucitelka pri tejto teme pomockou – nepocitatelne je vsetko co sa sype (muka,cukor,sol,ry­za,…) a leje (voda,olej,…) a predava na kila (maso,ovocie,ze­lenina,…). Moze byt, nie? Mne to aspon dost pomohlo.
Tu sa clovek ale vela nauci aj z komentarov, a vasich reakcii. Momentalne som odkazana ucit sa AJ ako samouk – vasa stranka je moj denny zdroj. Klobuk dolu za tolku pracu.Diky.

Re: problém s „fish“

A FISH IS – ryba je (musí být se členem)
FISH ARE – ryby jsou

Re: ll

Jistě. Když si přečtete tento článek, budete i vědět proč.

Re: Re: Re: členy

zvolací věty tu ještě rozebrané nemáme.

cleny a advice/information

Dobry den,
vyssie v clanku pisete: „Nepočitatelná podstatná jména: jsou vždy v jednotném čísle, nemohou mít neurčitý člen (mohou být bez členu, nebo s určitým)“. Podla tohto teda poviem It was good information/advice ? Mne tam lepsie znie a good information, ale podla vyssie uvedeneho je to teda zle.
Dakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jojaii vložený před 14 lety

cleny a advice/information

Dobry den,
vyssie v clanku pisete: „Nepočitatelná podstatná jména: jsou vždy v jednotném čísle, nemohou mít neurčitý člen (mohou být bez členu, nebo s určitým)“. Podla tohto teda poviem It was good information/advice ? Mne tam lepsie znie a good information, ale podla vyssie uvedeneho je to teda zle.
Dakujem.

Re: cleny a advice/information

Přesně tak, je to špatně. To, co studentovi „lépe zní“, na to se spoléhat nedá. SPolehnout se na to může rodilý mluvčí,a le student trozhodně ne, protože ten se setkal en s malým zlomkem angličtiny.

A GOOD INFORMATION je špatně. A GOOD KNOWLEDGE je dobře, na to je jedno spešl pravidlo, ale A GOOD INFORMATION ne.

Re: Re: Re: Re: weather

Dobrý den,

je tedy správně věta:

„And since he threw up for the first time yesterday, he´s been having really quite A tought time.“

Je tato věta gramaticky a významově OK? Děkuji.

f.

Takhle se mi to zdá hned o mnoho jednodušší :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.