Help for English

Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

Komentáře k článku: Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména

 

The Milk

Dobré ráno,
v Essential Gramar in Use je cvičenie – voľba medzi Where is milk ? Where ist the Milk ? It is in the fridge. (Str.155)
Podľa kľúča správne druhá varianta – s určirým členom.
Je to naozaj správne ? **** ****

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 13 lety

The Milk

Dobré ráno,
v Essential Gramar in Use je cvičenie – voľba medzi Where is milk ? Where ist the Milk ? It is in the fridge. (Str.155)
Podľa kľúča správne druhá varianta – s určirým členom.
Je to naozaj správne ? **** ****

Re: The Milk

Ano jistě, neptáte se kde je mléko OBECNĚ, ale kde je to mléko, co jste koupili, to mléko, co máte doma.

MILK bez členu je např. když mluvíte o tom, že mléko je od krav, mléko se pasterizuje, mléko je zdravé.

homework

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak přeložit tuto větu:

„Jeho domácí úkol je vždy ten nejhorší ze všech úkolů“

Díky moc.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

homework

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak přeložit tuto větu:

„Jeho domácí úkol je vždy ten nejhorší ze všech úkolů“

Díky moc.

f.

Re: homework

His homework is always the worst. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: homework

His homework is always the worst. :-)

Re: Re: homework

:-) Díky.

Lámal jsem si hlavu, jak s nepočitatelným HOMEWORK udělat větu „ze všech úkolů“ …

Nelze to?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

Re: Re: homework

:-) Díky.

Lámal jsem si hlavu, jak s nepočitatelným HOMEWORK udělat větu „ze všech úkolů“ …

Nelze to?

Re: Re: Re: homework

ne nejde. Muselo by být např. OF ALL THE HOMEWORK DONE BY THE CLASS apod. Prostě domácí úkoly, stejně jako rady, informace, znalosti apod. NEMAJÍ množné číslo, protože jsou nepočitatelné.

Úplně stejně by nemohlo být OF ALL THE KNOWLEDGES, nebo OF ALL THE INFORMATIONS.

Když chcete domácí úkoly počítat, můžete si pomoci jiným slovem, jako např. ASSIGNMENT – to se v tomto výzunamu často používá a JDE počítat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re: homework

ne nejde. Muselo by být např. OF ALL THE HOMEWORK DONE BY THE CLASS apod. Prostě domácí úkoly, stejně jako rady, informace, znalosti apod. NEMAJÍ množné číslo, protože jsou nepočitatelné.

Úplně stejně by nemohlo být OF ALL THE KNOWLEDGES, nebo OF ALL THE INFORMATIONS.

Když chcete domácí úkoly počítat, můžete si pomoci jiným slovem, jako např. ASSIGNMENT – to se v tomto výzunamu často používá a JDE počítat.

Re: Re: Re: Re: homework

Díky. Jasně, nakonec to nezní až tak nelogicky. Počítám, že:

OF ALL THE PIECES OF INFORMATION the first one was wrong …

takhle by to už šlo … (?)

jenže „a piece of homework“ se mi spíš zdá jako „jedna část úkolu“, nikoli „jeden úkol z vícero“.

ten ASSIGNMENT se mi zase zdá spíš jako „zadání – task“, nikoli „odevzdaný úkol, vypracovaný – určený k opravení“ … Nebo ho tak chápat lze?

Yesterday I corrected my students´assig­nments. Many of them were wrong.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re: homework

ne nejde. Muselo by být např. OF ALL THE HOMEWORK DONE BY THE CLASS apod. Prostě domácí úkoly, stejně jako rady, informace, znalosti apod. NEMAJÍ množné číslo, protože jsou nepočitatelné.

Úplně stejně by nemohlo být OF ALL THE KNOWLEDGES, nebo OF ALL THE INFORMATIONS.

Když chcete domácí úkoly počítat, můžete si pomoci jiným slovem, jako např. ASSIGNMENT – to se v tomto výzunamu často používá a JDE počítat.

Re: Re: Re: Re: homework

Ano, lze a taky se to tak používá. Pokud je to esej, tak se používá essay, pokud analýza, tak analysis, pokud projekt, tak project… prostě když mluvíte o něčem, co nemá kusy (jako např. HOMEWORK) a potřebujete o tom mluvit jako o kusech, tak si snad vždy lze poradit.

a cup of coffee

Je správně How much does a cup of coffee cost? Nebo how many? Proč? Děkuji. Ať počítám, jak počítám.. :-)

Re: a cup of coffee

HOW MUCH. Peníze jsou nepořitatelné.

Re: Re: matematika

Až do dneška jsem studentům říkal, že když je NEWS nepočitatelné, nemůže u toho být A – dnes jsem jim to chtěl dokázet ve slovníku Lingea Lexicon 5 Platinum a tam stojí:
„What a news!“ – je to tedy překlep??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 13 lety

Re: Re: matematika

Až do dneška jsem studentům říkal, že když je NEWS nepočitatelné, nemůže u toho být A – dnes jsem jim to chtěl dokázet ve slovníku Lingea Lexicon 5 Platinum a tam stojí:
„What a news!“ – je to tedy překlep??

Re: Re: Re: matematika

Ano, to je chyba.

Počitatelnost podlahy

Dobrý den, je „floor“ jako podlaha (nemyslím podlaží) počitatelná nebo ne? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ramel vložený před 13 lety

Počitatelnost podlahy

Dobrý den, je „floor“ jako podlaha (nemyslím podlaží) počitatelná nebo ne? Děkuji za odpověď.

Re: Počitatelnost podlahy

Ano, je počitatelné, i když se většinou objevuje v singuláru a většinou s určitým členem (je to TA jedna podlaha).

Re: Re:

Promiň, že nesouhlasím, ale Oxford uvádí, že „much“ lze použít i v kladných, formálních větách… Chápu, že se s tím člověk moc nesetká, ale podle nich je to možné, stejně jako u „many“; cituji:
(formal) I lay awake for much of the night.
(formal) There was much discussion about the reasons for the failure.

Nebo jsem to nějak popletl?:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.